Tohle je můj názor

Českou vodu si umíme prodávat sami a žádné cizince k tomu nepotřebujeme. Činit kroky k zachování obchodu s vodou v rukou státu/obcí je správné, protože voda je život a náš život do rukou zahraničních koncernů rozhodně nepatří

Česká republika je svobodný stát, ne kolonie, kde má na úkor daňových poplatníků profitovat úzká skupina lidí. To, co se děje a zavedlo ve vodárenském odvětví, znamená, že mizí veřejný zájem jako kategorie a města, obce i lidé se ocitají v rukou zájmových skupin. Tento proces se děje díky organizovanému a řízenému procesu systémové korupce, kde si organizované skupiny vytvářím dle svých potřeb, pravidla na míru tak, aby dosáhly ovládnutí monopolu vody a peněžních toků z vody, což jim přináší miliardové zisky na úkor občanů a státu.

Ve vodárenství dochází k zneužívání veřejných rozpočtů a zavádění "hospodářské" politiky ve prospěch zájmových skupin na úkor daňových poplatníků, přesně tak, jak popisuje Ilona Švihlíková. Obce se díky tomu stávají na dlouhou dobu neschopné nebo jsou hodně paralyzované, řešit naléhavé problémy a pokud řešení přichází, tak je zbytečně předražené pro lidé i obce. Všichni občané na to doplácí.

Ve vodárenství České republiky došlo v řadě regionů k privatizaci zisků a zestátnění nákladů!

Náprava a cesta ven z této pasti existuje. Důkazem je samotná Francie a řešení zde vzešlo od občanů a rozumných politiků. Ukazuje to dokument: Voda vydělává aneb jak soukromé korporace bohatnou na vodě, jehož vysílání se pokusily některé koncerny zakázat, ale nepodařilo se jim to. Naopak, dokument dostává řadu cen v rámci dokumentárních festivalů v Německu i České republice. Tento dokument ukazuje nejen to, co se děje s vodou a vodárnami, pokud jsou u monopolu vody prioritou soukromé zájmy, ale ukazuje také, jak se s tím vypořádat. Dokument popisující dění ve Francii, Německu někdy od roku 2010, dokládá přesně to, co říkám já o tom, co se děje ve vodárnách, na obcích a v našem státě od roku 2002.                   

Rozhodl jsem se proto předat tento dokument všem 300 vrcholovým politikům, (81 senátorů, 200 poslanců, 17 členů vlády, ombudsman a nejvyšší státní zástupce), kteří rozhodují o tom, jak a pro koho je nastaven systém správy vody v ČR pro 10 mil. občanů a vyzvat je, ať začnou se stejnými kroky s jaké udělali ve Francii či Německu.

Ukázka z dokumentu, dokládající, že náprava lze realizovat, pokud se lidé spojí s rozumnými politiky.  

 

Autor: Radek Novotný | neděle 17.7.2016 9:57 | karma článku: 27,45 | přečteno: 611x