Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Mám o kolečko navíc

Mám o kolečko navíc a vůbec se za to nestydím. Ačkoli toto označení je v Čechách bráno jako urážka, nebo něco negativního, je pro mne tato skutečnost poctou. Podíváme-li se totiž na celou "kolečkovou" záležitost s nadhledem, zjistíme, že uzavření do schránky vlastních představ, je jedním z důvodů, proč nejsme hodinářskou velmocí, a to ani přesto, že jsme opět začali hrát PRIM.

Stačí se jen podívat na svět náramkových hodinek. "Čím více koleček" tím vyšší cena. Je-li hodinový strojek složen z více dílů, precizně zapadajících do sebe, je to přesně to, co zvyšuje cenu, protože k sestavení takovéto krásy a preciznosti je třeba lidská představivost a šikovnost mistrů hodinářů.

A v Čechách to neplatí jen o kolečkách. Všichni přeci víte, že čím více pruhů, tím více ADIDAS.

Nyní však zpět k mému kolečku navíc. Na rozdíl od těch hodinových, je to moje totiž elektrické a váží 16 kg. Je to můj nový prostředek pohybu ve městech i jejich okolí. Mám-li totiž i nadále úspěšně předcházet vzniku odpadu, musím jít příkladem i v oblasti tvorby CO2.

Elektrická pohybovadla všech typů, sice také ničí životní prostředí, ale většinou jen v okamžiku svého vzniku. Pak jsou schopna, navíc za minimální provozní náklady, posloužit stejnou službou, tedy dopravou z místa A na místo B a případně i na místo C.

I když více než má osobní doprava mne trápí absence nákladní elektrické dopravy, jejíž možnost je ignorována výrobci na plné čáře, se zdůvodněním malé výdrže akumulátorů (což je aspekt, který pro lokální jízdy je naprosto bezpředmětným), je to pro mne první krok a seznámení s dopravním prostředkem elektrické budoucnosti.

A nejenom to, již dnes totiž může dobře sloužit i dalším účelům, pro které jej připravuji a jsem ve fázi zpracování podkladů pro patentoprávní řízení.

V jednom z videí, která jsem studoval před pořízením, je velice zajímavé přirovnání. Předvádějící přirovnává učení se jízdě na tomto dopravním prostředku učení jízdě na kole. Je to skutečně hodně podobné a jen věřím, že rozdíl téměř 40 let nebude překážkou, ale spíše výhodou, přeci jen jsem za ta léta měl možnost vyzkoušet dopravních prostředků větší množství a budu moci své znalosti zúročit.

Po jízdě, a hlavně pádech na waveboardu, jsem přeci jen ostražitý, protože zjišťuji, že tyto nejenom více bolí, ale i se déle hojí. Život mne však naučil, že chci-li něco skutečně dokázat, nesmím se nechat odradit prvním pádem, či neúspěchem, právě naopak, tento musí být pro mne nástrojem k další činnosti a zkoušení, co vše je možné a kam je možné se vydat.

Hranice si stanovíme všichni sami, ty viditelné, jsou jen zlomkem těch skutečných a nebudeme-li se bát jít dále, než za humna, bude to jen přínosem a to jak pro nás samotné, tak i pro náš svět.

Využívání elektrických dopravních prostředků bude znamenat mimo jiné značné pročištění smogem pokrytých měst, stejně jako našich vlastních plic a plic přírody, která nás tu (s podivem) ještě akceptuje.

V kombinaci s energií z obnovitelných zdrojů (k nimž může patřit i rekuperace), pak skutečně může dojít k radikálnímu snížení závislosti na ropě, a proto přemýšlím, zda-li právě kroky, které realizuji nejsou důvodem, proč mi hráči typu EXXON MOBILE nabízejí práci.

Kdo ví. Já však práci mám a tou je ZBAVIT SVĚT  ODPADU a vzniknou-li mi při této práci mozoly, či boule, nebudu se za ně stydět, ani se jimi chlubit, budu je prostě brát jako nedílnou součást toho, čemu se říká život. 

 Začínám své kolečko nejen více využivat, ale si ho i více užívat. Při testech jsem zjistil, že průměrná rychlost kterou se pohybuji tzn. 12 km/h, je dostatečná na zkrácení docházkového času na polovinu a jízda bez sněhu je ještě parádnější než s ním (nemusíte-li se bát skrytých děr a námrazků).

Autor: Michael Rada | středa 7.1.2015 7:00 | karma článku: 6,42 | přečteno: 813x
  • Další články autora

Michael Rada

ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále

Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.

5.8.2017 v 11:11 | Karma: 5,99 | Přečteno: 337x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Michael Rada

Seriál skončil

Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,

7.7.2017 v 10:10 | Karma: 7,71 | Přečteno: 262x | Diskuse | Ekonomika

Michael Rada

WASTELESS FUTURE

I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.

14.4.2017 v 14:14 | Karma: 0 | Přečteno: 208x | Diskuse | Životní prostředí a ekologie

Michael Rada

KDE JE BLOG?

Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/

13.2.2017 v 14:29 | Karma: 3,86 | Přečteno: 108x | Diskuse | Osobní

Michael Rada

Zombie blog

Dne 16.9.2016 jsem publikoval poslední příspěvek do blogů iDNES, kam jsem přispíval každý den od 16.9.2014. Důvodem bylo zasahování redakce a záměrné snižování čtennosti u článků, které kolidovaly s činy a slovy majitele iDnes.

28.11.2016 v 7:00 | Karma: 0 | Přečteno: 86x | Diskuse | Hyde park
  • Nejčtenější

Novinky na iDNES Premium: Rozdáváme kola za milion korun

15. července 2024

Členství v iDNES Premium má velkou spoustu výhod. Čtenáři se dostanou ke všem prémiovým článkům na...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

„Nakonec na mě plivnul.“ Nizozemec loví Češky a prodává je na gangbang

18. července 2024

Premium Stovky českých žen k natáčení tvrdého porna v Nizozemsku naverboval v uplynulých letech Daniël van...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

19. července 2024  9:25,  aktualizováno  22:33

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

14. července 2024  15:17,  aktualizováno  17:04

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média....

Provoz na dálnici D46 na dvě hodiny oboustranně zastavila nehoda šesti aut

21. července 2024  14:31,  aktualizováno  16:49

Jeden jízdní pruh dálnice D46 ve směru na Prostějov je po odpolední nehodě šesti aut u Pustiměře na...

U Postřekova hořela skládka pneumatik. Kolabovali hasiči, oheň už se nešíří

21. července 2024  14:38,  aktualizováno  16:15

U požáru v Mlýnci u Postřekova na Domažlicku zasahovalo 18 jednotek hasičů s 30 kusy techniky a...

Ježci pochodují městy. Jejich původní domov je zničený, říká ošetřovatelka

21. července 2024  16:06

Ve zvířecím světě je sezona mláďat. Ježčí samice shánějí potravu, začínají vylézat i ježčata....

VIDEA TÝDNE: Těsné úniky na přejezdech, zpackaná hymna a agresivní zloděj

21. července 2024  15:03

Britská správa železnic v rámci kampaně zveřejnila video, které ukazuje riskantní počínání lidí na...

Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho
Sex je jako chipsy. Chcete ho, dáte si ho a akorát vás bolí břicho

Alespoň to říká Marek Cinko, sochař, který prošel různými profesemi. Byl počítačovým grafikem, prodavačem, tesařem a tantra masérem. Právě při...

  • Počet článků 734
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 408x
Jmenuji se Michael Rada a jsem otcem projektu Mezinárodního Obchodního Centra Udržitelného Rozvoje (IBCSD LAB s.r.o.), které jsem založil s cílem VYTVOŘENÍ SVĚTA BEZ ODPADŮ A PLÝTVÁNÍ ve všech jejich podobách.

Výstupy našich projektů můžete vidět například zde

Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.

Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.

Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.

Seznam rubrik