Co si dáte pane Klausi Čínu, nebo Boršť?
Jednou takovou "setbou" je i vydání nové knihy nesoucí titul Stěhování národů - Stručný manuál k pochopení současné migrační krize.
Nyní díky nadhozené udičce, uslyšíme o ex-prezitentovi zase o něco častěji a jistě se mu bude těžší vyhnout i v televizi, či rozhlase.
Přiznám se, knihu jsem nečetl a číst ani nehodlám, stejně jako jsem se nezahříval (či nechladil) nad knihou dementujících změny klimatu, kterou se pan Klaus zapsal světu. Klimatické změny probíhají ať si politici a vědci tvrdí co chtějí. Letošní, resp. částečně již loňská zima zatím v Plzni předvedla tři celé dny se sněhovým popraškem a o moc lepší to nebude ani nadále, kdy léto bude skoupé na vodu.
A přesto, že vody ubývá a ten pitné o to rychleji, mění se miliony litrů denně na krátké potěšení ve sněhových dělech provozovatelů sjezdovek a vleků. Jak se hezky česky říká, zábava musí být i kdyby na jídlo nebylo.
V závěru článku popisujícím vystoupení Václava Klauze k jeho nové knize v televizi, stojí krásně definována hlavní myšlenka. "Zahraniční pracovníky ano, mohou třeba pracovat v restauraci." A pak mi to začalo dávat smysl.
Proto v době svého prezidentování pan prezident vítal zahraniční investory, protože dobře věděl, že jim můžeme nabídnout to, co máme nejlepší my. Knedlík, Pivo a Levnou pracovní sílu (ne tu českou), ale tu co se do Čech bude stahovat do montoven a skladů, které dodneška vznikají. A máme ještě co nabídnout, třeba pole, za hubičku, kde si mohou investoři dělat, co chtějí, daňové prázdniny s beztrestným odchodem jen co uplyne lhůta, nebo nejlépe přesunem do jiné lokace v jednom státě, přeci jen úplatní budou úředníci a politici všude a samozřejmě i kupní sílu, která kupuje bez ohledu na kvalitu a stačí jí označení SLEVA.
Přemýšlím, jak by se zachoval pan Klaus, kdyby musel emigrovat on sám. Jistě by šel a otevřel si restauraci, nebo by šel do továrny na pás, tam se přeci místo vždycky najde.
Nerad Vám kazím náladu, ale ani já si nemyslím, že bod varu pod evropským kotlem, kam přikládala i německá kancléřka svými výroky, aby se pak na nějakou dobu ztratila a objevila se najednou s jinými názory opírajíce se „najednou“ o ty, kterých se neptala a ptát se ani nehodlá, zmizí.
Podíváme-li se na složení imigrantů, je zajímavé, že se v průběhu doby nijak nemění, a to až na národnost, která se vyvíjí s tím, jaký národ, je zrovna preferován médii. Vypadá to, jako by kromě svých osobních věcí, měli uprchlíci s sebou i vlastní genetické laboratoře. Dnes občan Sýrie, se změní zítra v občana Afgánistánu, z Muslima, je křesťan, nebo lépe katolík a jediné co zůstává je poměr mezi muži a ženami (98:2) a práce schopnými mladíky a seniory, případně dětmi (99:1).
K tématu jsem se vyjádřil již v jednom z nejčtenějších článků loňského roku, který jsem díky nové funkci připojil k článku tomuto, a od jeho vydání se totiž mnoho nezměnilo.
Důvod, pro zavdání k otázce v nadpise článku je jen ono zařazení Čech a cizinec deklarované bývalou hlavou státu, která chce kousat i po jejím odejmutí tělu a výměně za jinou, tentokrát stále hladovou.
Pan Klaus má štěstí. Na rozdíl ode mne má i vlastní doménu. No vlastní? Podívám-li se na informace u registrátora, vidím následující
Podíváte-li se ještě dále zjistíte, že vlastník pracuje u jedné z expandujících zahraničních firem dodávajících do segmentu automobilového průmyslu. A další obrázek Vám ukáže, že celý web je postaven o provozovatele s krásným jménem www.tojeono.cz
Z celého webu pana Klause se mi nejvíce líbí část: CO KLAUS NEŘEKL s podtitulkem TO JE PRO VÁS DEMENTI.
Zaujal mne objem informací, a práce, kterou vykonává a popisuje ve svých zápiscích a knihách. Vypadá to, jako kdyby se chystal na další prezidentské volby a střídal si body k dobru. To ví jen lidé, kterými se obklopil, přeci jen o návratu do politiky, včetně prezidentské, naši politici vědí své.
P.S. Na úplný závěr mi dovolte se vrátit k otázce migrace. Konkrétně pak skutečnosti, že v ČR přibývá cizinců z EU, jak píše deník E15. Jestli to nebude tím, že co je EURODOMA to se počítá a mezi kopečky přeci jenom tolik nefouká (odmyslíme-li si skutečnost, že se stále děje totéž, jen EU čas od času naláká a najde dalšího člena své velké rodiny).
P.P.S. A co s tím, když Číňané schánejí lidi pane Klausi? Vaši kolegové nestačí servírovat.
P.P.P.S. Důležité je, že hlavy státu mají jasno, pak se máme čeho bát jen nebude-li na nás svítit jejich paprsky moudrosti.
Michael Rada
ZAKLADATEL ROKU 2017 - postoupil jsem do finále
Dne 4.8.2017 se objevila v mé e-mailové schránce zpráva o mé nominaci do finále soutěže o titul FOUNDER OF THE YEAR CZECH REPUBLIC. Titul vyhlašuje v rámci CENTRAL EUROPEAN STARTUP AWARDS.
Michael Rada
Seriál skončil
Je mnoho těch, pro které televizní seriál znamená příjemnou realitu nepříjemných dní mezi lidmi. S jeho hrdiny žijí, pláčí, smějí se i komunikují a jediné na co se těší, je další díl, a aby to těšení vydrželi,
Michael Rada
WASTELESS FUTURE
I am so happy to share with you that the president of global waste association ISWA has presented in his blog my point of view on the life in wasteless world.
Michael Rada
KDE JE BLOG?
Po blokaci ze strany provozovatele serveru iDNES byl denní blog přesunut na novou adresu, kde bude každý pracovní den publikován nový příspěvěk. http://industrial-upcycling.cz/index.php/blog/
Michael Rada
Zombie blog
Dne 16.9.2016 jsem publikoval poslední příspěvek do blogů iDNES, kam jsem přispíval každý den od 16.9.2014. Důvodem bylo zasahování redakce a záměrné snižování čtennosti u článků, které kolidovaly s činy a slovy majitele iDnes.
| Další články autora |
Smrt účastníka Prostřeno! Petra Adamce: Kuchař z folklorního dílu odešel náhle v mladém věku
Ve věku pouhých 32 let náhle zemřel Petr Adamec, známý z folklorního speciálu kuchařské soutěže...
Prahu čekají o víkendu výluky. Nepojede metro ani tramvaje pod Vyšehradem
Otevření zmodernizované stanice metra Českomoravská se blíží. Aby dopravní podnik stihl slibovaný...
Česká klasika se vrací do hry. U Rozvařilů znovu otevřeli v Bílé labuti
Cinkající příbory dávají znát, že je čas oběda. Jsme v 5. patře obchodního domu Bílá labuť. Jídelna...
Zůstaly uvězněné pod vodou, přesto dál vozí cestující. Víte, jak poznat utopené soupravy metra?
Při srpnových povodních roku 2002 vtrhla velká voda i do metra a na dlouhé měsíce jej vyřadila z...
Poslední šance vidět český kubismus na Kampě. Výstava končí už za pár dní
Už jen do 1. února je k vidění unikátní sbírka českého kubismu v pražském Museu Kampa. To má v...
V Moravskoslezském kraji je dál smogová situace, rozptylové podmínky zhoršené
V Moravskoslezském kraji přetrvávají zhoršené rozptylové podmínky a nadále je tam smogová situace....
Letenské náměstí
Tramvaj Škoda 52T na Letenském náměstí. Jezdí i na lince číslo 8. Vůz evidenčního čísla 9520 z...
Na cestách v Krkonoších a Orlických horách sníh, na Rychnovsku hrozí námraza
Na nesolených cestách v Krkonoších a v Orlických horách v Královéhradeckém kraji zůstává vrstva...
Mrznoucí mrholení komplikuje dopravu ve Zlínském kraji, varuje ŘSD
Ve Zlínském kraji se kvůli mrznoucímu mrholení může tvořit na řadě míst ledovka, varuje Ředitelství...

Kdy učit dítě pít z hrnečku? Pediatři doporučují počkat do 9. měsíce
Každý milník v životě vašeho dítěte je důvodem k oslavě. Po období kojení nebo pití z kojenecké láhve a po prvních příkrmech přichází další...
- Počet článků 734
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 409x
Výstupy našich projektů můžete vidět například zde
Na cestě za dosažením výše uvedeného cíle je od 1.1.2015 i projekt E-MOTION, v němž se věnuji publicitě osobních elektrických transportérů například elektrických jednokolek s gyroskopem.
Tomuto cíli jsem obětoval nejen jistotu zaměstnání v seniorské pozici logistické divize druhé největší korporace Japonska, ale i pohodlí v podobě zaměstnaneckého poměru. Kromě své práce se věnuji své rodině, které se snažím poskytnout vše, včetně své lásky.
Za nejlepší knihy považuji "MALÍŘSKÉ ROZPRAVY MNICHA OKURKY" A "PROROK". Obě totiž nabízejí mezi řádky moudro, které z mnoha jiných titulů dávno vymizelo. Psaní je mou dlouholetou láskou a i když se k české gramatice nechovám vždy správně, věřím, že to čtenářům obsah mých příspěvků vynahradí.





















