Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Jak z jakéhokoli témata odbočit k politice. Díl první.

Několik měsíců se pohybuji v prostředí největších zpravodajských portálů. Liší se v mnoha věcech. V kvalitě, vzhledu, přístupu... Ale jedno je vše spojuje. Diskutéři.

Politika je všude. Člověk si řekne, že v diskuzi pod článkem o opicích nemůže být ani jediná zmínka o politice. Omyl. Stačí se podívat na první komentáře a hned vidíme několik Paroubků. Asi jsou lidé politikou tak otrávení, že ji musí cpát všude, nebo se cítí tak bezmocní jako za vlády komunistů, že jediné co jim zbývá a trošku jim to dodá naději je tvořit takové vtípky.

 

Podle mě to ale zas na takové úrovni ještě není. Pro někoho může být důvod i to, že si myslí, že za takový komentář prostě získají hodně "palců nahoře". Ve skutečnosti jsou však takové příspěvky okamžitě zdupány a jejich autor je pokárán novodobými Mirky Dušíny.

 

Ono diskutování na internetu je kapitola sama o sobě. Anonymyta dává lidem koule, a proto debata dvou stejných lidí na internetu a v reálném životě by mohla vypadat uplně jinak.

 

Pokud jste na článek klikli hlavně kvůli nadpisu, tak vám dám alespoň pár tipů, které, jak jsem si všiml, používají zmiňovaní diskutéři.

 

  • Pokud je to ošklivé nebo tlusté, zapojte do hry Paroubka. Nikomu nevadí že už je dávno pryč z politiky
  • Pokud je to zpráva o úspěchu jiných států, začněte příspěvek: "To u nás...", pak už si jen hrajte se slovy jako "rozkradli", "korupce"...
  • Pokud je to článek o zvyšování daní, nebojte se si vzít do komentáře i nevinné lidi a zloděje Kalouska.
  • Pokud je to článek o ekologii, nezapomeňte zmínit Jacques a biomasu.
  • Nebojte se improvizovat. Příležitost otravovat jiné lidi politikou je všude. Stačí se dívat.

 

Autor: Tomáš Průdek | středa 6.7.2011 13:43 | karma článku: 7,81 | přečteno: 862x

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Další články autora

Tomáš Průdek

Jak hrát Účtenkovku a nebýt morální troska

Pro mnoho lidí je to lákavý koncept - Sportka zadarmo, téměř. Jenže výhry ve Sportce neplatí stát a tikety nedostanete za koupení rohlíku.

15.1.2018 v 11:54 | Karma: 16,42 | Přečteno: 920x | Diskuse | Politika

Tomáš Průdek

Když je teror až moc blízko

Dokud čtete o terorismu z domova, který je v bezpečí, mohou ve vás tyto zprávy vvyvolat pocity jako jsou soucit, smutek, vztek, nebo strach. Alespoň u mě to tak funguje.

10.4.2017 v 21:35 | Karma: 15,27 | Přečteno: 467x | Diskuse | Společnost

Tomáš Průdek

Zákon o kouření není o kouření

K zákonu o kouření padly už snad všechny existující argumenty, pro i proti. Článek se však zamýšlí nad tím, do jakých oblastí tento zákon zasahuje.

11.12.2016 v 12:44 | Karma: 18,75 | Přečteno: 1058x | Diskuse | Politika

Tomáš Průdek

Skrytí hrdinové Vánoc

Každoročně v tuhle dobu kolem pozoruji lidi, co odmítají Vánoce jako komerční a materialistický svátek, který je tak daleko vzdálen od své podstaty, že to vlastně ani Vánoce nejsou. *V tomto místě bych mohl mluvit o tom, jak skoro nikdo tady není praktikující křesťan, kostel viděl maximálně po cestě do hospody nebo do obchoďáku a o původu Vánoc nemá ani nejmenší představu. Ale o tom mluvit nenenenenenenechci, určitě o tom každý alespoň kouskem ucha či nohy slyšel.

20.12.2012 v 20:39 | Karma: 7,21 | Přečteno: 579x | Diskuse | Společnost

Tomáš Průdek

Minuta ticha pro časově vytížené

V dnešní době kdy se umírá jako na běžícím páse je velmi těžké držet smutek za všechny ty slavné osobnosti či naprosto neznámé osoby, které opustily náš svět.

10.5.2012 v 15:03 | Karma: 5,40 | Přečteno: 472x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují

Pstruh tygrovaný je kombinací pstruha potočního  a sivena amerického.
30. května 2026  16:42

Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...

Ze selského stavení v Sudetech udělali unikátní ubytování. Statek vstoupil do 21. století

Broumovský klasicistní statek se zrodil před téměř dvěma sty lety v oblasti...
29. května 2026  10:17

Na Broumovsku, v krajině s hlubokou pamětí a jedinečnou atmosférou bývalých Sudet, vznikl projekt,...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Kam o prázdninách ve Středočeském kraji? Desítky akcí oživí památky i města

Rusalka se odehraje u jezírka ve Vysoké u Příbramě. Přesně tam, kde svou...
6. června 2026  4:49

Prázdninové měsíce budou ve středních Čechách patřit nejenom dovolené u vody nebo objevování...

Takzvaný brněnský Bronx dnes ožije díky městskému festivalu Ghettofest

ilustrační snímek
6. června 2026,  aktualizováno 

Takzvaný brněnský Bronx, tedy lokalita kolem Bratislavské ulice, dnes ožije díky městskému...

Den pozemního vojska Bahna dnes u Strašic předvede armádní techniku i výcvik

ilustrační snímek
6. června 2026,  aktualizováno 

Ukázkami techniky a bojové připravenosti pozemních sil české armády ožije dnes prostor Zadní Bahna...

Slavnostní mší v Brně dnes vyvrcholí blahořečení kněží Buly a Drboly

ilustrační snímek
6. června 2026,  aktualizováno 

Slavnostní mší na výstavišti v Brně dnes vyvrcholí blahořečení kněží Jana Buly a Václava Drboly,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 21
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1007x
Člověk mužského pohlaví
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.