PR

P43a94v91e41l 21R20u57s88ý

13. 6. 2024 11:01

Chybí vám v úvaze jeden rozměr, a to vedle populárnost-nepopulárnost ještě rozměr správnost-nesprávnost. Takže nadávat vládě za nesprávná a nepopulární opatření je zcela v pořádku. Naopak nadávat vládě za správná a nepopulární opatření je absurdní. Problém je v tom, že hodnocení správná x nesprávná je velmi subjektivní. A nakonec - populární opatření, jako je zrušení superhrubé mzdy, je správné nebo nesprávné?

JK

J64a14n 20K64l36á25s52e51k

12. 6. 2024 20:39

Pořád je mnoho voličů, které zajímá jen dnešek. Zítřek je pod jejich rozlišovací schopnosti.

Foto

Souhlas, proto je nutné nevolit pětikoalici.

FL

Vláda slibovala jako nepopulární opatření redukovat stát, ale s tím že nezvýšíme daně! Dnes vidíme, že stát se stále nafukuje ale daně zvýšila všechny.

PD

A vy jste před volbami věděl, že bude v Evropě válka a Stát, na kterém jsme surovinově závislí (díky předchozí vládě), nás bude považovat za nepřátelský a chovat se tak?

VT

Tato vláda je tak zodpovědná, že i při zvýšení daní a tím vyšších příjmech do státního rozpočtu a snížených výdajích sociálních zadlužuje tuto zemi více, než vláda přechozí, a to tu ona měla dva roky Kovidu...

Foto

Pane Temlíku, je úsměvné, že když už argumentujete Covidem jako mimořádným faktorem, nějak opomíjíte válku na Ukrajině, kterou zase musela řešit tato vláda a přinesla kromě jiného i energetickou krizi a inflaci.

Navíc v případě Covidu hodně příznivců hnutí "nemajitele" trpí ztrátou paměti, jaký chaos a rozvrat veřejných financí tady panoval a že např. NKÚ konstatoval, že téměř 90 procent meziročního nárůstu celkových výdajů nesouviselo s výdaji na Covid. Nebo jak opozice vyzývala A. Babiše v červnu 2020 k přípravě na druhou vlnu a ten jim jen vzkázal, že jen straší lidi a žádná druhá vlna nebude. A pak kvůli této nepřipravenosti umírali lidé a vynakládaly se další peníze. Nebo když opozici doporučoval, že by měla než Covid řešit raději zahrádkářský zákon. Nebo jak vyměnil 5 ministrů zdravotnictví a 3 hlavní hygieničky? Nebo jak sám sebe označil jako hlavního vakcinátora a pak tvrdil, že on za chaos při vakcinaci nezodpovídá?

A ještě musím zareagovat na Vaše svérázné makroekonomické výklady, které jsou tak na úrovni A. Schillerové. Je pravda, že tato vláda nikterak "nezeštíhluje" státní správu, ale zkuste si dohledat, že jen za vlády A.Babiše narostl počet státních zaměstnanců o 42 tis. Těm musíte vyplácet mzdu. Babišova vláda navýšila důchody a to musí tato vláda dodržet a ještě ty mimořádné navýšení valorizovat. Rostou také počty důchodců.. Navíc vzrostly investiční náklady státu např. do výstavby dálnic (za vlády A.Babiše se stavělo jen minimálně). Zapomínáte také na dluhovou službu, což je závazek, který každoročně narůstá a který přebírá každá vláda jako štafetový kolík. Je tedy nesmyslné "zjednodušování" hospodaření státu bez další analýzy na "Zlatý Babiš, který ani kvůli covidu nezadlužoval stát, zatímco tahle vláda nás strašně zadlužuje".....

AK

Zkusme to postupně:

Připravit ty, kteří si své už odpracovali, o peníze, aby bylo možné je poslat politickým neziskovkám, církvím, výrobcům zbraní a na Ukrajinu (kde zmizí v černé díře korupce) skutečně populární není a obecné blaho z toho jistě nevznikne ani v budoucnosti.

K Háchovi a Schwarzenbergovi se raději vyjadřovat nebudu - o mrtvých jen dobře.

Kalousek svými nesmyslnými škrty ponořil naši zemi do opakování recese čtvrtletí co čtvrtletí i v době, kdy okolní státy měly recesi už za sebou. Právem za to byl po léta vyvrhel.

Pokud pohlédneme reálnému stavu věcí na Ukrajině do očí, tak zjistíme, že jediné rozumné řešení je uzavření příměří a jednání o míru. Tak jako existuje třeba mezi Severní a Jižní Koreou. To není mír, je to příměří - takže na sebe nestřílejí a neumírají lidé.

Na naší planetě se období ochlazování a pak zase oteplování střídají už po miliony let. Tedy i v době, kdy na Zemi člověk ani nežil. Málokdo popírá, že se v současnosti jedná o oteplování, ale řada vědců s veškerou možnou vehemencí popírá, že se tak děje vlivem činnosti člověka.

RK

Díky Kalouskovi mohla Dlužena seknout sekeru 1,2 bilionu, ekonome

IL

I71v36o 52L46y96č64k21a

13. 6. 2024 14:01

S tím zákazem spalovacích motorů jste vedle. Tady nejde o záchranu životního prostředí, ale o ovládnutí evropského člověka a o jeho ožebračení. Cílem Green Dealu je chudý člověk, jehož jedinou starostí bude, jak uživit rodinu, nebude cestovat, aby nezjistil, jak to vypadá u sousedů. Čína je náš vzor.

MV

Slovo za slovem souhlas. Jsem moc rád, že máme současnou vládu, která pochopila, že je třeba jednat a nebojí se. Saskovani alias vládnutí jsme si užili za účinkování AB až dost.

Karma

VP

Tato vláda především není česká. Nezastupuje zájmy českých občanů, ale zájmy těch, jejichž budoucími zaměstnanci se po vypršení svého mandátu zrejme hodla stát. Standardně lže: Ukrajina prý bojuje za naše zájmy, protože Rusko nás chce údajně zničit (to říká poté, co udělala vše, co mohla, aby nás s Ruskem znepratelila). Dane je nutne slepe zvyšovat, navzdory předvolebním slibům, jež jim zajistily hlasy. Věk odchodu do důchodu musí slepe růst, aniz by iniciovala cokoliv, co zajistí, ze lidé predduchodoveho věku tu práci vůbec najdou, takže co se ušetří na důchodech, se možná bude muset vyplatit na dávkách. Pro budoucnost této země nedělá naprosto nic, pouze pro kariérní budoucnost jednotlivých svých členů, doufajicich v podrbani za uchem od páníčka. A ne, volicem ani adorantem Putina, Babiše, Okamury ani komunistů nejsem.

AK

Současná vláda okradla důchodce, zvýšila ceny, peníze posílá na Ukrajinu, nikoli našim lidem, je zcela asociální.

Tato a podobná slova slýcháme z úst české opozice prakticky denně. Jak je možné, že výkřiky tohoto typu nejen zabírají na nemalou část voličstva, ale v určitém smyslu takřka formují hlavní proud protivládního uvažování?

Zdroj: https://blog.idnes.cz/provaznik/nadavat-vlade-za-nepopularni-opatreni-je-absurdni.Bg24060346

Odpověď je jednoduchá:

Protože tomu tak - jak popisujete v prvním odstavci - skutečně je.

JK

J60i41ř55í 37K79o63z73á60k

12. 6. 2024 21:53

Povídal Babiš. Vy tomu vážně věříte nebo jen papouškujete nesmysly?

MB

Jednou jsem na tohle téma četla zajímavou myšlenku. Bylo to o tom, proč je mentalita Slováků o dost jiná než Američanů. Slováci jsou z velké části potomci těch, kteří mají radši vrabce v hrsti, než holuba na střeše. Kdo doufal v holuba, riskoval a odplul.

U nás taková chudoba nebyla, takže neutíkalo tolik lidí, ale myslím, že se to týká i nás. Jinak naprosto souhlasím. Taky si nemyslím, že nepřítele porazíme masivní letákovou kampaní.

  • Počet článků 50
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1490x
Soudní překladatel (NJ).

FFUK obor filosofie.

Bibliografie:

Svatý grál na čtyřech rovinách bytí, Malvern 2014

Hérakleitos ve světle mythické moudrosti, Malvern 2017

Ódinova cesta, Fabula 2023

Záliby - příroda, klasická hudba, šachy.

Seznam rubrik