Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PK

P60a86v46e96l 77K43u66r77a23l

15. 8. 2014 12:33

Problémem je že v součanosti už je státní správa zabetonovaná politicky nominovanými lidmi... současné vlády.

Pokud se přijme služební zákon nyní tak tam ti lidi zůstanou. A nejde se vyhnout tomu že budou, minimálně z vlastního přesvědčení, (a třeba i podvědomně) brzdit co se jim nebude líbit, a schvalovat co se jim líbit bude.

Bohužel z tohoto stavu se nedá dostat žádným zákonem...

Na to by se muselo jít likvidací státní správy jako takové... a začít s její stavbou od nuly.

V první řadě by to vyžadovalo apolitizaci státní správy - jakýkoli státní zaměsnanec by měl mít zcela zakázáno být členem politické strany (střet zájmů!) a mělo by mu být zakázáno vyjadřovat veřejně a oficiálně jakékoli politické názory a nebo přesvědčení.

Veškeré pozice které by vznikali jmenováním politickými stranami by měli být zcela svázané s volebním obdobím případě s osobou která daného člověka jmenuje.

Pokud si nějaký ministr jmenoval náměstka měl by tento opustit místo pokud daný ministr skončí.

Osobně také tvrdím že státním zaměsnancům (včetně vojákům policie a hasičů) by mělo být z důvodu střetu zájmů zakázáno volit. (Ať si vyberou - buď budou státu sloužit a nebo můžou mít vliv na jeho chod... ale obojí je střet zájmů největšího kalibru)

2 0
možnosti
Foto

Nic nového. Již za I. republiky...Je-li kdokoli státním zaměstnacem, má státem dané záruky a práva, vyplývající m.j. i ze služeb.zákona/nů. Tudíž netřeba/nepřísluší mu dalších práv. Naopak, některá z titulu služeb. zákona pozbývá. Nechce-li tak, nemůže být stát. zaměstnacem.Jeho volba.[>-]

1 0
možnosti
  • Počet článků 194
  • Celková karma 11,50
  • Průměrná čtenost 912x
Odborník na bytovou politiku, družstevnictví a státní správu, léta pracoval v Mezinárodním družstevním svazu, jako šéf svazu družstev, náměstek ministra MMR pro bydlení a vedoucí úřadu vlády, šéf kabinetu předsedy Poslanecké sněmovny. Jako člen exekutivy MDS navštívil za 27 let více než stovku zemí celého světa. Zahraniční modely i nadále trvale sleduje a analyzuje. "Bytové politice se poctivě dosud žádná vláda po roce 1989 nevěnovala. Jen pokus a omyl, vesměs z iniciativy poslanců. Proto je v takovém stavu v jakém je. Do této oblasti politické hašteření nepatří. Proto vytrvale opakuji, že je třeba toto změnit. Mnohdy by se stačilo rozhlédnout v okolních zemích, protože my jsme smutná rarita."

Seznam rubrik