Martin Komárek ve stopách Radka Johna?
Miliardář Andrej BabišPetr Topič, iDnes/Profimedia
Angažmá Radka Johna se Vítu Bártovi vyplatilo. Nemálo hlasů získal jeho podnikatelský projekt (Věci Veřejné byly vedeny jako politická divize jeho soukromé bezpečnostní firmy ABL) právě díky tváři Radka Johna, kterou voliči znali coby nesmlouvavého novináře, který rád vše zjišťuje na vlastní bulvy.
Radek John získal odměnu v podobě křesla ministra vnitra a poslaneckého mandátu. Jenže, v ministerské funkci prokázal jen neschopnost a totálně se ztrapnil. I když je politika hlavně o řečnění, tak ony samotné "kecy" prostě nestačí, protože se musí ukázat také činy.
Možná si mediální maskot Věcí Veřejných myslel, že je skutečně dobrým politikem a ministrem a nevnímal, že byl na psot dosazen jen proto, aby plnil příkazy faktického šéfa VeVerek, Víta Bárty, který ve skutečnosti vnitro řídil namísto Johna.
V politice se dá ledacos okecat. Umí to dokonale představitelé všech politických stran, v tom si jedni s druhými nezadají. Smutné ale je, pokud to okecávání je tak hloupé, že vede k zesměšnění toho, kdo se tak hloupě veřejně prezentuje.
Jak dopadly VV víme všichni. Provalil se pravý obsah fungování VV, které měly sloužit jen jako zástěrka pro získání veřejných zakázek pro soukromou firmu. Ještě nikdy nedošlo k takovému propojení politiky a byznysu jako v případě VV, kdy firma vlastně politickou stranu vlastnila a po příchodu do velké politiky začaly VV obsazovat posty lidmi spjatými s firmou ABL.
Další podnikatelský politický projekt se na nás chystá dva roky a je jím Babišovo Ano. Kdo věří pohádce o tom, jak miliardář, jehož zbohatnutí je víceméně v šedi a který se veřejně přiznal ke spolupráci s STB, chce očistit stát od korupce, přičemž přiznává že byl součástí korupčního soukolí, tak může klidně věřit i na čerty.
To by rovnou mohl Andrej Babiš vyprávět Červenou Karkulku. Měli bychom si uvědomit, že tento miliardář vlastní firmy zabývajících se pěstováním řepky a firmy, které řepku zpracovávají na biopaliva, která se povinně přimíchávají do pohonných hmot. Pěstování řepky je pak dotováno...
Nemyslím si, že by v případě Ano šlo o něco jiného než obdobu Věcí Veřejných. Jen jde na to Babiš trochu jinak než Bárta. Předně skupuje média, čímž si získává pro svou nyní už stranu mediální prostor. Od počátku se nechal zvolit předsedou, ale jinak je to jedno a totéž.
I Babiš potřebuje mediální tvář, a tou bude Martin Komárek. Vcelku mě to překvapuje, protože Marin Komárek se dlouhá léta pohybuje v blízkosti politiky a jak může tak do ní tepe. Nyní vstupuje do téže "žumpy", prý si, jak sám říká, obléka montérky.
Určitě uslyšíme vzletná slova o vyčištění politiky od zkorumpovanosti, o potřebě nových a čestných lidí v politice, zkrátka vše, co jsme slyšeli před třemi lety v podání Radka Johna a Věcí Veřejných. Buďme opatrní. Tato slova nestojí nic a bývají toliko lákadlem pro hlasy.
S těmi novými tvářemi je to vůbec zajímavé. V minulých parlamentních volbách došlo k malé revoluci, kdy se vykroužkovávalo a nemálo známých tváří bylo tímto způsobem odejito z parlamentních lavic. Voliči zvolili nové tváře a obratem ti samí voliči nové tváře označují jako šmejdy, které by bylo záhodno zavřít.
Volič není nikdy spokojený. Snad jen u nás je možné, jeden den někoho zvolit a hned druhý den toho samého obviňovat z těch nejhorších lidských vlastností, aniž by onen člověk měl šanci cokoli dokázat. A právě na tuto věčnou nespokojenost hrají podnikatelské politické projekty jako byly VV a nyní Ano. Necháme se opít Babišovým rohlíkem?
Rudolf Polanecký
Babišův čapí problém
Ministr financí Andrej Babiš má vážný problém. Jeho farma Čapí hnízdo je silně podezřelá z dotačního podvodu.
Rudolf Polanecký
Pedofilní obohacení evropské kultury
Takzvaní sluníčkáři prohlašují, že příliv islámských migrantů znamená obohacení evropské kultury. Myslí to vážně, bohužel.
Rudolf Polanecký
Prozření Angely Merkelové?
"Čekáme, že až skončí válka, vrátíte se domů," řekla německá kancléřka Angela Merkelová na adresu migrantů, kteří zaplavili Německo.
Rudolf Polanecký
Sobotkovy maily podruhé
Hackeři zveřejnili další várku ukradených mailů ze schránky premiéra Sobotky. Znovu se ukazuje, že boj proti kvótám ze strany vlády byl jen naoko.
Rudolf Polanecký
Zelená Simone Peter: Sexistická a rasistická obálka Focusu
Ostrá kritika s nařčením ze sexismu a rasismu padla na dvě přední německá periodika - Süddeutsche Zeitung a Focus.
| Další články autora |
Dvorecký most promění také pražskou autobusovou dopravu v Praze. Máme velký přehled
Příští pátek se slavnostně otevře Dvorecký most, nová 361 metrů dlouhá spojnice přes Vltavu mezi...
Netradiční dobrodružná hřiště dobývají Prahu. Najdete je na Vypichu, Solidaritě i Žižkově
Po úspěšných pilotních projektech Na Kocínce a Pod Juliskou se koncept adventure playground poprvé...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...
Dvorecký most otevře za týden. Zatím je tu staveniště se schovaným „vodníkem“
Už příští týden se po novém Dvoreckém mostě projedou první tramvaje a autobus. Most, který propojí...
StarDance 2026 se blíží. Zatančí rockerka, spekuluje se o populární herečce i tenisové legendě
Na podzim se na televizní obrazovky vrátí oblíbená taneční soutěž, ve které známé osobnosti usilují...
Turisté našli nový způsob, jak zaneřádit města. Problém má New York i Praha
Čtvrť Brooklyn patří k nejnavštěvovanějším místům v USA. Turisté míří k ikonickému Brooklynskému...
Liberecké divadlo po šesti letech uvede další detektivku Agathy Christie
Divadlo F. X. Šaldy v Liberci uvede po šesti letech další detektivku Agathy Christie, tentokrát ale...
Policie pátrá po čtrnáctiletém chlapci z Vyžlovky, v úterý se nevrátil ze školy
Policisté pátrají po čtrnáctiletém Lukášovi Dujkovi z Vyžlovky v okrese Praha-východ. Chlapec odjel...
Speciální tramvaje i plavby zdarma. Slavnostní otevření Dvoreckého mostu bude velkolepé
Spojuje lidi s prací, školou, rodinou, zábavou i kulturou. Je neodmyslitelnou součástí životů...

Ideální na snídani i rychlou večeři? Test čerstvých sýrů s jogurtem Hollandia
Jemná krémová textura, svěží chuť a univerzální využití v každodenní kuchyni. Redakce eMimina otestovala dva čerstvé sýry s jogurtem od české...
- Počet článků 1257
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 4347x
@RudolfPolanecky
Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký
Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz
Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz
FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon



















