Obrovský obrazec v obilí u Bílého Kamene - menší u Vyskytné...

            Uprostřed Vyskytenska můžeme obdivovat střídající se nedotčené loučky a mokřady s historickou plužinou formovanou do lánových pentlí či kruhových výsečí. PAVOUČÍ SÍŤ polních cest a silnic provázejí dominantní staleté lípy, polní kříže, Boží Muka a kapličky. PAVOUČÍ  SÍŤ zde objevíme též v obilí - skutečnou síť vytvořenou pavoučkem i  SÍŤ vytvarovanou vesmírnými Tvůrci - představující dávné posvátné linie energetického systému Země. Naši předkové jejich síly využívali a my jsme na ně zapomněli...

Obrazec v ječmeni u Bílého KameneFoto: Milan Vilímek Jihlavský

Zasílám fotky obrazců v obilí, které jsem objevil 5/8 mezi Vyskytnou nad Jihlavou a Bílým Kamenem, napsal pan Martin Číhal:

 

 

 

 Až se mi tají dech – máme zde stejnou nádheru jako v Anglii – jen ji neumíme prezentovat!  Ale podařilo se, denní tisk zareagoval, informace a další fota se šíří:

http://zpravy.idnes.cz:80/na-jihlavsku-pozoroval-pilot-letadla-kruhy-v-obili-f88-/domaci.aspx?c=A120808_144026_jihlava-zpravy_mv

V pátek 10/8 jsem obrazce navštívila, abych se pokochala jejich krásou i umístěním v krajině, podívala se na způsoby tvorby, zajímavé detaily, shody i odlišnosti obou obrazců a vztah k předchozí zdokumentované tvorbě v ČR.

V menším obrazci pravotočivých hladce položených kruhů u Vyskytné  nad Jihlavou byl klid a slunečná  pohoda, obilí přitisknuté těsně k zemi – jak je běžné - jen některé klásky čněly k obloze a překvapovaly svými odlišnostmi: popáleninami klasů i stébel, zohnutím stébla v kolénku, nedozrálostí. Středy kruhů byly holé a tvrdé, stojící obilky ožehlé.

V kruhu mi zvonil telefon - informaci požadovala redaktorka do regionálního tisku-iRegiony Impuls:

"Zrovna jsem na poli u Vyskytné. Obrazce zatím zkoumám, mohu říct jen to, že určitě nebyly vytvořeny lidskou rukou a ani se nejedná o přírodní jev. Ať už se objeví v Anglii nebo v Česku, tyto složité piktogramy v sobě vždy nesou důležité informace pro lidstvo, " uvedla v pátek badatelka Tonička Plíšková.
Na kruhy v obilí upozornil tento týden pilot z Jihlavska Filip Zejda. Ten se s něčím takovým setkal úplně poprvé. „Z letadla se nám naskytl nevšední pohled. Obrazce u Vyskytné jsme vyfotili s Milanem Vilímkem Jihlavským o víkendu po dvou silných bouřkách. Ať už je původ obrazců jakýkoli, určitě jsou naše snímky pro lidi zajímavé a nemá cenu cokoli tutlat," řekl Zejda, který se o fotografie dvou kruhových piktogramů podělil i s ufology.
Liniový piktogram délky 36,0 m složený  ze 4 kruhů  průměru cca 2, 7, 12 a 9 metrů byl umístěn na svahu vzestupně od malého krásně tvarovaného k většímu, s nímž ho spojovala linie směřující dolů. Dále linie pokračovala vzhůru spojujíc největší kruhy. Vše bylo jak má být, pšenice vyzrálá pevné konstituce – avšak v horní části lánu 5 obdélníkových ostrůvků ovsa, jeden z nich zčásti v okraji posledního kruhu! OVES VŠAK ZŮSTAL STÁT – co kruh vytvářelo, bylo naprogramováno pouze na zralou pšenici, nedozrálá pšenice a oves zůstaly stát!!!

Do obrazce přišli bádat i mladí badatelé z Jihlavy, všímali si zajímavostí a detailů, nalezli v kruhu na listech trávy u ovsa, zvláštní bílý sliz (jehož výskyt v kruzích je znám a brzy mizí), vedle svazek stonků spojen zvláštní tmavou spečeninou…

Společně jsme odcházeli do velkého obrazce na protilehlý svah u lesa provázeni panem Číhalem, který zaslal první snímky. Vstup do obrazce nám vyrazil dech obrovskou odlišností vzhledu od prvního útvaru! Hladký a pohodový vzhled chyběl, vousatá pšenice – hybrid podobající se ječmeni s jemnou strukturou stébel poničených již předchozími dešti nevykazoval nádheru, kterou jsme očekávali dle překrásných leteckých snímků!!! /Omlouvám se, byl to krásný lán JEČMENE nezváleného ani dešti, v obrazci však struktura stonků byla silně narušena./ Piktogram se táhl podél lesa prudce dolů směrem k mokřadu. Celý jej ani zvršku nebylo možno zhlédnout, zjištění rozměrů dalo velkou práci a zabralo hodně času. Ve zvlněné krajině z žádné jeho části nebylo možné vidět celý tvar agrosymbolu. Ačkoli jsme nyní byli 4 a snažili se spěchat, časová náročnost byla obrovská. Zaznamenali jsme však spoustu zajímavostí u stébel stojících v kruzích: ožehnuté klásky, stonky useknuté, stébla zohlá v kolénku do úhlu 90% i více, vršky plevele opálené nebo useknuté. V okrajové části některých kruhů obilí nepoložené k zemi, jen mírně skloněné  jako oves v malém obrazci – což vytváří dojem nedokončeného kruhu!!! Do obrazce proudily skupiny lidiček, nočními návštěvníky byla i černá zvěř a lišky, hledající zde potravu hrabajíc a divočáci ryjíc v kruzích umístěných v těsné blízkosti lesa. Asi se jim všem zde líbilo!

Mladá badatelka z Jihlavy, velice vnímavá, objevila krásně zbarvené pavoučky spřádající svou PAVOUČÍ SÍŤ, v níž uvízl zčernalý hmyz…

 

    PAVOUČÍ  SÍŤ  zavěšená na stéblech  zohnutých v kolénkách  do pravého úhlu!!!

Nádherný obrovský obrazec u Bílého Kamene zamotal hlavu všem – svou dokonalostí Pavoučí sítě shora a zdánlivou neuspořádaností zdola – způsobenou záměrně Vesmírnými tvůrci nepřitisknutím všech stonků k zemi.

Spodní vrstva vytvářela nádheru útvaru souhrou a dokonalostí položení, nepatrné části při okrajích kruhů tvořila stébla mírně skloněná či v kolénkách zohnutá, v kruzích se tyčily též osamělé trsy  stébel zčásti pevně stojících a zčásti zohlých v kolénkách...

SPODNÍ, STŘEDNÍ A HORNÍ VRSTVA - JAKO VE SPOLEČNOSTI? Zajímavé souvislosti...

 

Každý obrazec na planetě Zemi leží na energetických liniích a jejich křížení – čakrách planety – vše tvoří energetickou síť podobající se PAVOUČÍ SÍTI. Obrazec u Bílého Kamene je symbol a součást  této posvátné sítě, jež Zemi ochraňuje. Obrazci v obilí sem proudí energie posilující tuto síť, Zemi i člověka.

Obrazec POUŤ  ČLOVĚKA v pšenici u Vyskytné je symbolem duchovního vzestupu člověka (z 1. a 2. dimenze do velkého kruhu 3. dimenze – a přes 4. D výše…)

 

                                      http://www.kruhy-v-obili.cz/?p=1701

 

Scenérii doplňuje snímek z Vyskytné zaslaný 13/8 Tomášem Kubelkou:

 

Velice mě potěšil - místní obyvatelé hovoří o neustálém výskytu neznámých objektů.

 

Technika stébel zohnutých v kolínkách je světovou novinkou - v ČR Proseč, Výskytná i Bílý Kámen - v Anglii se nová móda uplatnila v tomto provedení:



 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Tonička Plíšková | úterý 14.8.2012 8:14 | karma článku: 17,24 | přečteno: 3261x