Jsou Rómové nepřizpůsobiví?Anebo jsme nepřizpůsobiví my ostatní?
Nebudu psát další blog, kterých tu jsou již desítky o tom, co se děje tam, nebo jinde, kde kdo proti komu zasáhl, kde kdo koho napadl a podobně. Na to jste si jistě udělali obrázek i beze mě. Ať už svůj vlastní, na základě vašich zkušeností anebo ten malinko zkreslený a to na základě médií a jiných zaručených informačních kanálů. Já se jen chci zamyslet nad tímto označením. Napíšu to jednoduše „selským rozumem“.
Nepřizpůsobit se znamená, že někde je něco v zaběhnuté rovině a já se do této roviny dostanu, ale nebudu ji akceptovat. Píšu nebudu, ale mohu napsat i nechci. Představte si třeba frontu na lístky do divadla. Má jasný řád. Začíná u pokladny a končí na jejím konci. Přizpůsobit se znamená, že pochopím její pravidla, její zvyky, budu respektovat ostatní kolem mě a zařadím se tam, kde to je správné. Tedy nakonec. Ale představte si, že stojíte v této frontě již několik hodin a najednou přijde někdo, kdo všechny předběhne, začne dělat nepořádek, nadávat na ostatní a nebude respektovat jejich hodnoty. Jak vám bude? Co k tomuto člověku budete cítit?
Nebo pracujete od rána do noci, máte i vedlejší práci. Sotva uživíte rodinu, splácíte byt, ale toto jste si vybral a jste s tím smířený. Najednou se vedle vás nastěhuje někdo, kdo má stejnou rodinu, podobné potřeby, ale nechodí do práce a přece tu rodinu uživí a vypadá na první pohled o moc šťastnější a spokojenější. Co si pak budete myslet o něm? Budete mu to přát anebo to ve vás opět bude probouzet ten zvláštní pocit?
A představte si, že do té doby nevíte, jak ho nazvat. A najednou je tu označení Nepřizpůsobiví. Co to slovo u vás vyvolává nyní? Přesně tak. A teď poslední zamyšlení, které směřuje k nadpisu mého dnešního blogu.
Jsou Romové nepřizpůsobiví tím, že k nám přišli se svoji kulturou a nechtějí akceptovat všechny naše zvyky a hodnoty? Anebo jsme to my, ti nepřizpůsobiví, že nectíme zvyky a hodnoty kultury, která k nám přišla?
Diskuse je vám otevřená...
Martin Pipek
Ochránkyně cikánů a muslimů Šabatová, vyrazila na turné
Zlínský kraj měl tu čest, že se jeho občané mohli setkat s ochránkyní lidských práv. Přišlo jich tam málo, ale přání a stížností měli spousty. Jak jim teda tato paní, která chce mít ještě více pravomocí pomohla?
Martin Pipek
Od roku 1417 se u nás Cikáni integrují. A výsledek po 600 letech?
600 let jsou cikáni na našem území. 600 se snažíme pochopit jejich kulturu a vzít je mezi sebe. Někdo by řekl, že je to již dlouhá doba na to, aby se integrovali. Stovky organizací sosající dotace z EU a z našich daní tvrdí opak.
Martin Pipek
Muslime, jeď vraždit do Sýrie a vrať se - pomůžeme ti!
Přehnaný nadpis? Bohužel ne, toto je nabídka Dánska pro "jejich" muslimy. Ano, toho Dánska, které o víkendu zažilo útok na kavárnu a synagogu, kde celkově byli zavražděni dva nevinní.
Martin Pipek
Cikáni neexistují! Kdo je viděl, šíří dezinformace
V rámci pravidelné mediální masáží o tom, že cikán je oběť rasistické většiny, nám vzniknul další článek, který to potvrzuje. Autorka článku, která jistě dnes a denně potkává cikány a žije s nimi na patře v jednom domě, se nám rozhodla popsat a ukázat, jak zase ubližujeme chudinkám našim.
Martin Pipek
Německý Islám - ženy zavřít doma, nebo je upálit či uškrtit?
23. ledna Berlín - Islám zakazuje vycházet ženám z domu bez svolení muže. 26. ledna Berlín - muslimové ubodají a upálí těhotnou dívku. 30. ledna Německo - vyznavač Islámu uškrtí svou dceru ze cti, matka mu při tom pomáhá. Tak toto byl v rámci mírumilovného Islámu poslední týden měsíce ledna v roce 2015.
| Další články autora |
Zemřela Zdena Mašínová, dcera legionáře a perzekvovaná sestra uprchlých odbojářů
Ve věku 92 let zemřela Zdena Mašínová, jejíž bratři za totality utekli ozbrojení na Západ. Čelila...
Nejen důchodci jezdí v Praze zdarma. Za MHD neplatí děti a tyto profese, výhody mají i někteří psi
Pražská MHD patří navzdory svému rozsahu k těm nejlevnějším v zemi, i tak může být nákup ročního...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Jiřák po dvou a půl letech otevírá. Podívejte se, co změnila velká rekonstrukce
Náměstí Jiřího z Poděbrad, které je jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších míst v Praze,...
Z elektrokola se za pár tisíc stane raketa. Policie na přečipované stroje nestačí
Mnozí prodejci elektrokol na webech nepřímo vybízejí zákazníky k porušování pravidel. Lákají na...
Ředitele KRNAP jmenuje ministr Červený ve čtvrtek, komise doporučila tři adepty
Ministr životního prostředí Igor Červený (Motoristé) ve čtvrtek dopoledne v sídle Správy...
Nejvíce nehod bývá v Pardubickém kraji na křižovatce na obchvatu Chrudimi
Pardubický kraj patří podle serveru Portál nehod mezi méně rizikové regiony v Česku. V některých...
Festival SunRice z Jesenicka posílil po loňské kritice spolupráci s policií
Organizátoři hudebního festivalu SunRice, který se uskuteční v červenci v Lipové-lázních na...
Vlak na Uherskohradišťsku srazil a usmrtil člověka, páteřní trať stála
Vlak srazil ve středu ráno na železniční trati mezi Huštěnovicemi a Starým Městem na...

Prodej rodinného domu s velkou zahradou Holešín, Rájec-Jestřebí, okres Blansko
Rájec-Jestřebí, okres Blansko
2 995 000 Kč
- Počet článků 201
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 3585x



















