Generální ex-tajemník NATO se zbláznil-Putin prý zaútočí na Pobaltí

Podle Rasmussena je prý útok Ruska na Pobaltí "vysoce pravděpodobný". Rasmussen se tedy musel zbláznit. Je jen otázka, zda se zbláznil až nyní, když přišel o místo ředitele zeměkoule/NATO. Nebo zda byl blázen už v době, kdy stál čele NATO, což není zase až tak dávno - byl jím od r. 2009 až do 1.10.2014.

Jen blázen by si totiž mohl myslet, že Putin napadne členský stát NATO. V počtu obyvatel (kanonenfutr)  je Rusko 6,4 krát slabší, než NATO. Členské státy NATO dávají na zbrojení 70% celosvětových výdajů, kdežto Rusko jen 4,1% (viz wiki a http://www.sipri.org/research/armaments/milex/resultoutput/milex_15/the-15-countries-with-the-highest-military-expenditure-in-2011-table/view)   

Kvalita výzbroje a výcviku je u NATO jistě srovnatelná, či lepší, takže koeficienty kanonenfutru a nákladů na zbrojení se tím pro NATO určitě nezhorší, spíše poněkud zlepší.

Srovnatelné s NATO je Rusko jen v jaderných zbraních, ale i zde je mírně slabší.

V přímé válečné konfrontaci s NATO by tedy Rusko muselo prohrát.

Putin si sice mohl dovolit obsadit převážně ruskojazyčný Krym a podporovat (zda přímo či nepřímo či pouze tím, že nebránil ruským dobrovolníkům pomáhat separatistům, o tom zde nemá cenu debatovat, protože to je zcela samostatné téma a tato moje dnešní úvaha na řešení tohoto problému nezávisí) ruskojazyčné proruské separatisty, protože věděl, že kvůli tomu NATO do války nepůjde. Ale dobře ví, že kdyby Rusko napadlo členský stát NATO (čili kterýkoliv pobaltský stát), tak by k válce, byť "pouze" nejaderné, došlo.
Rasmussen ovšem tohle dobře ví, a aby nesmyslnost své paranoidity zamaskoval, tak mudruje takto: „Putin ví, že překročí-li tuto červenou čáru a zaútočí na člena NATO, bude poražen.“ Ale fabuluje, že ruský prezident jako „specialista na hybridní válku“ vyvolá v Estonsku nebo v Lotyšsku se silnými ruskými menšinami válku podobnou té na východní Ukrajině. S vojáky bez označení.

Rasmussenova protiruská paranoia tak překročila všechny meze. Kdyby se něco takového stalo, tak to natrvalo poškodí postavení ruských menšin v Pobaltí, což Putin určitě nechce. A hlavně - jakýkoliv případný počáteční vojenský úspěch ruských vojáků bez označení by nemohl být trvalý. Kdyby pak ihned nezasáhlo NATO jako celek kvůli obstrukci Řecka s jeho novou "neposlušnou" vládou, zasáhla by polská armáda nebo přímo USA - stačila by žádost napadeného státu.

Putin ale není šílenec, jako byl Saakašvili, aby šlapal bosou nohou mezi hady. (Poznámka - kdo by mě chtěl mistrovat, že v kauze Gruzie si začal Putin, a ne Saakašvili, nechť si přečte výsledky nezávislé vyšetřovací komise EU. Tehdy USA drze tvrdily, že Saakašvili válku nezačal, ale byl prý obětí ruské agrese. Nadšeně tehdy tleskala US loutka Topolánek i další US loutka trilaterálec K. Schwarzenberg. Ale nezávislá vyšetřovací komise EU nakonec musela (ač nerada!)  konstatovat, že válku vyvolala Gruzie (zdroj: wiki a Der Spiegel: http://www.spiegel.de/international/world/0,1518,650228,00.html).

Aby nedošlo k omylu - já nejsem žádný putinovec, kremlofil či amerikanofob. Nikdy jsem nevolil žádnou levicovou stranu. Jsem pro NATO, ale takové NATO, kde nebudou neameričtí státníci korumpováni jen proto, aby US zbrojním firmám nepoklesly zisky. Jsem pro NATO, které se energicky postaví proti islamizaci Evropy a celého světa a nikoliv, aby NATO bombardovalo nevinné srbské a omylem i albánské civilisty jen proto, aby mohl vznikat mafiánský stát kosovoalbánských muslimských narkobaronů a hlavně - aby v něm byla US vojenská základna. Atd. ...

Jsem amerikanofil, ale jsem pro USA podle ideálů jeho otců zakladatelů, nikoliv pro technology moci, kteří dokonale využívají slabých míst americké demokracie, aby legálně, ale nemorálně maximalizovali svoje zisky na úkor miliard lidí celého světa - včetně těch stamilónů Američanů, kteří v tomto byznysu se smrtí nejedou.

Ale abych se vrátil k tématu - on možná ten bývalý generální tajemník NATO Rasmussen není blázen. Jenom tvrdí šílenosti, aby postrašil Evropany, zejména Balty, a aby poškodil mírová jednání Putin - Merkelová - Hollande, která byla ve hře právě ve chvíli, kdy pronášel svoje jedovatá slova.

Ale ať je to blázen nebo "pouze" válečný štváč, tak se mi vůbec nelíbí, že blázni či váleční hazardéři ovlivňují i můj osud. A že je pseudodemokratické mechanismy mohly vynést až do nejvyššího patra světové politiky.

Závěrem odkaz, že jsem si šílená Rasmussenova slova nevymyslel:
http://www.lidovky.cz/pobalti-hrozi-hybridni-utok-putin-chce-otestovat-nato-mini-rasmussen-1e1-/zpravy-svet.aspx?c=A150206_115413_ln_zahranici_msl

 

Autor: František Pillmann | sobota 7.2.2015 18:24 | karma článku: 39,94 | přečteno: 2454x