Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

M11a90r84t50i70n 85Š81i33k

7. 10. 2015 14:40

Naprosto chápu váš pocit z hlasu lidu, o kterém především článek je. Podobným srovnáváním byste jistě našel mnoho dalších příkladů. Klíčové podle mě ale je, že hlas lidu má potřebu všechno komentovat, ke všemu se vyjádřit a mít na vše názor, převážně bohužel bez minimální snahy o ověření informací, citování zdrojů nebo vnímání v souvislostech. Můžeme tomu říkat třeba kvalifikovaný názor. To se týká jak současné imigrační krize, tak např.norské kauzy. Velkou roli v tom sehrávají média, která hlas lidu formují. Jak sám naznačujete, nikdo si nedal tu práci oslovit norskou stranu, vyslechnout a publikovat její stanovisko. V tomto případě by však zřejmě soudní výrok nikdo nijak široce nekomentoval, nebo nezdůvodňoval. Přesto se někdo pokusit mohl. Jak vidíte, ani já nejsem nakonec v ničem lepší. Komentuji a mám názor, na hlas lidu. Primitivních urážek v diskusi si nevšímejte. To jsou přesně ti reprezentanti hlasu lidu, kteří si nikdy nic ověřovat nebudou, kteří široké souvislosti nevnímají a síla jejich "kvalifikovaného" názoru má spočívat v tom, že ostatní překřičí nebo urazí.

1 0
možnosti
BP

No jo - dnes je pod mrakem a deštivo - z toho moc sluníčka nekouká ...

0 0
možnosti
JC

a ještě mi to nedá... strašný k@kot, autor tohoto "výtvoru"...

0 3
možnosti
JC

co to prokristapána je za blábol? Srovnávat ilegální imigraci neznámých lidí a norskou kauzu? Mladý zeleně-sluníčkový pán m.j. nezachytil, že už i Norové mají neregulovatelného a všechno si dovolujícího norského úřadu na ochranu dětí plný zuby. RvRv

5 1
možnosti
JT

Chlapec to vidi pomerne spatne a smesuje veci nesouvisejici. Ale co, je jeste mladej.

1 1
možnosti
JP

Děti byly odebrány pro podezření z týrání. Týrání se neprokázalo, děti vráceny nebyly.

Výsledek: Potrestaní rodiče, potrestané děti. Z pěstounů se vyklubali zájemci o adopci.

Pane Petrusi, já Vás obviním z vraždy. Vražda se neprokáže. Ale státní orgány Vás nechají ve vazbě. Od situace rodiny Michalákových se to zas tak moc lišit nebude. A nějaká presumpce neviny? Však jim také dopřána nebyla.

8 2
možnosti
AK

Ale vždyť to není pravda. Nepotvrdilo se sexuální zneužívání, resp. policie nepokracovala ve vysetrovani. Zato fyzické tresty a zanedbávání (v norskem slova smyslu) se potvrdily, a právě proto byly děti rodičům odebrány.

1 1
možnosti
AR

Právě jste promeškal dobrou příležitost mlčet. Respektive nejdřív se o BV, o tom, jak funguje a jaké kritice čelí v samotném Norsku poslední tři měsíce, dozvědět, a pak psát.

5 1
možnosti
ZB

Karma.Dobře napsáno.

3 5
možnosti
LV

Takže rodina do Norska neměla jezdit? V pořádku, v tom případě ale ať ministerstvo zahraničí vydá upozornění o ohrožení, které tam hrozí. Podobně, jako vydává taková prohlášení např. o cestě do Pákistánu nebo dalších zemí. Kromě toho jsou to všichni pořád čeští občané (ano, děti i matka mají české pasy). Tady jde přece o to, že Český stát neumí své občany dostat zpět. ČR/EU je schopná vyjednat návrat dvou dospělých žen odkudsi z Balúčistánu, ale už nikoli dvou dětí z civilizovaného státu, kdy ví, kde děti jsou, kdo je drží a proč je drží. Žádné zbraně, žádní zdivočelí vraždící únosci na neznámém místě.

Ve světle informace, kdy se právníci houfují, aby pomohli migrantům žalovat ČR, je dvojnásob děsivé, jakou ochranu vlastně ČR/EU (ne)poskytuje svým občanům a kterým.

7 2
možnosti
AK

UPMOD na svých stránkách varuje, že pokud občan CR trvale přesídlí do jiného evropského statu, žije tam a pořídí si tam rodinu, bude mít tento stát jurisdikci v jeho rodinnepravnich záležitostech. 

Svatba Michalákových tudíž proběhla podle norského práva, rozvod taky, zbavení rodičovských práv také. Občanství jejich děti není rozhodující, podstatně je jejich "obvykle bydliště". Je to v souladu s evropskou legislativou a opačně by to probíhalo úplně stejně. CR tudíž nemá žádné účinné zbraně, které by na Nory vytáhla.

Pochopte, že něco jiného je únos turisty a něco jineho je civilní jurisdikce nad trvalými rezidenty. Vaše srovnání je úplně mimo.

1 0
možnosti
BM

A co bude až začnou zabavovat děti imigrantů? Nebo budou dělat vyjímky?

3 1
možnosti
  • Počet článků 118
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 805x
Společenské dění v Česku i ve světe.

Kde domov na Twitteru