Babiš a vláda vede Českou republiku k navýšení šedé ekonomiky

Cílené tažení proti malým a drobným podnikatelům a hraní do karet velkým korporacím a řetězcům, povede jednoznačně k podstatně horším výsledkům ekonomiky ČR, než by mohly být.

Povede rovněž k nespokojenosti nejen podnikatelů a živnostníků, ale i všech občanů, protože budou mít problémy s dostupností služeb a začnou "stát" stále více "obcházet". Výsledkem bude opak, toho, k čemu jsou systémy, jako je kontrolní hlášení nebo EET zaváděny - šedá ekonomika poroste.

Jde o zákonitost a jistotu, nikoli o spekulaci. Vždy, když se politické reprezentace snažily o regulaci z pozice moci, nikdy "svého" nedosáhly a vždy se ukázalo, že v pozadí daných aktivit stojí jen sobecké zájmy konkrétních nenasytných jedinců. Příkladů najdeme v historii hodně a je prazvláštní, že se obyvatelé naší země nedokáží postavit cestě, kterou v minulém století zažila velká část z nich za vlády komunistů. V novodobé historii se rozhodla skupina politiků, která se rozmístila do různých politických stran, vydat opět cestou centralismu a monopolizace. A není divu. Vždyť u moci jsou stejní sobečtí, nenasytní a centralističtí komunisté a socialisté, jako tomu bylo před rokem 1989.

Je evidentní, že Babišovi nejde, a nikdy nešlo, o boj s šedou ekonomikou. Vždy mu šlo jen a jen o to, co je pro jeho "holding" nejlepší a co mu přinese další oblasti trhu, aby je mohl s Agrofertem obsadit. Vlastně jde o novodobý "kopírák" čtyřicátých a padesátých let minulého století a občané České republiky jsou natolik apatičtí a zhnusení politikou, že nechávají Babišovi (potažmo ČSSD a KDU-ČSL) "volnou ruku", aby doslova zastavili obrovské možnosti, které by pro náš stát mohly znamenat výrazný vzestup kvality našich životů a podstatně více peněz v peněženkách nás všech.

Všechny větší opoziční politické strany jsou paralyzované a ty menší nemají kvalitní organizaci a lídry k tomu, aby dokázaly strhnout na svou stranu větší množství voličů. Jsou bez vize, bez kvalitních odborníků, bez návrhů řešení. Jediné, co u nich vidíme, je neustálé a "pouhé" útočení na vládu, Babiše, Sobotku, Zemana atd. A to je pro občany málo. Toho mají za posledních 20 let již plné zuby. A politickým stranám to ne a ne docvaknout.

Jedinou možností je občanský vzdor a bojkot zaváděných registrů a systémů ze strany podnikatelů a třeba i s přidáním se občanů. Jen se zdá, že je tato možnost nereálná, protože zde prostě není nikdo, kdo by ty podnikatele i občany (občanský odpor a vzdor) zmobilizoval. Výzvy několika jedinců na sociálních sítích, nebo zbytku "nezávislých" médií, které ale oslovují jen určitou cílovou skupinu občanů, kterou lze asi nejlépe definovat jako ty, jejichž sjednocujícím prvkem je pocit, že neví, koho proboha v dalších volbách volit, se míjí účinkem. Do toho se stále snaží na lidi "morálně působit" několik známých "elit", které jsou již ale natolik mimo realitu, že se vážně berou tak akorát mezi sebou.

No a Babiš, Kellner, Křetínský, Tkáč a další velcí hráči velkých korporací si mnou ruce (jinak by se již dávno proti současným mocným jistě postavili). Spolu s nimi jsou na vrcholu blaha všichni politici a úředníci, kteří si zvykli na teplá, a ze státního dobře placená, místečka. Tito lidé, z nichž mnozí ani neví, jak vypadá "normální" práce, se proti svému bydlu těžko postaví. Proto plyn, voda, elektrika, potraviny, oblečení, služby - to vše bude stále dražší a nekvalitnější, protože toto vše je pod kontrolou několika málo lidí, které mají zásadní vliv na politické strany (kromě ANO, tam si to Babiš šéfuje sám). A jakmile někdo "vystrčí růžky", máme zde loajální poslance a senátory, kteří schvalují jeden zákon za druhým, jež jsou postaveny tak, aby se daly použít (zneužít) právě proti takovýmto "bořičům zářných zítřků". Strach pak dotlačí ostatní, aby ty "růžky" velmi rychle schovali pod čepici.

Nejhorší je, že dennodenně pozorujeme neschopnost zasáhnout proti politickým lumpům a monopolizaci trhu ze strany ústavního soudu, antimonopolního úřadu, justice či policie. Pokud by totiž byly tyto instituce opravdu nezávislými, málokterý z dnešních oligarchů by se dnes řadil mezi nejbohatší lidi planety a málokterý z dnes vrcholných politiků by se stal politikem, natož vrcholným (www.mapovani.cz).

Co zbývá? Čekat, že se na politické scéně objeví politická strana, která bude mít v čele kvalitní a rozumné osobnosti, které nebudou pod vlivem cizích mocností, nadnárodních korporací, bank, finančních skupin či oligarchů. Které budou schopny naší zemi vést jako suverénní stát s maximálně minimálním a decentralizovaným státním aparátem (decentralizace moci výraznou změnou rozpočtového určení daní směrem k městům a obcím = blíž občanům). Čekat na stranu, která bude mít v programu zrušení poloviny ministerstev, desítek tisíc zbytečných úřednických míst, výraznou redukci byrokracie, změnu sociálního systému tak, aby pro nemakačenky nebylo výhodnější nemakat (to vše zároveň umožní snížit přímé a nepřímé daně), naprostou nezávislost justice a policie, ořezání dotací na minimum (kultuře, sportu, ale rozhodně ne rádoby "nepolitickým neziskovkám"), výrazné zjednodušení zákonů, aby se v nich každý vyznal, výrazné zjednodušení účetnictví pro podnikatele a firmy, podporu malých a středních podnikatelů a živnostníků a především - která bude mít za cíl dát lidem konečně pokoj.

 

Petr Suda

Autor: Petr Suda | pátek 20.5.2016 13:29 | karma článku: 29,00 | přečteno: 681x
  • Další články autora

Petr Suda

Listopad ještě neskončil

6.3.2018 v 11:02 | Karma: 26,68