Slunce, Sgr A - galaktický střed a Země. Rok: 2012, prosinec

Dohady i fakta. Proroctví, ale i historické a astronomické skutečnosti. To vše můžeme a měli bychom brát v úvahu, přemýšlíme-li o dnech budoucích...

 

       Dlouho se pouze tušilo, co je uprostřed galaxie. Tedy konkrétně naší - Mléčné dráhy. Vědci tušili přítomnost černé díry... Ano, skutečně, je "zde": v souhvězdí Střelce, cca 26 000 světelných roků vzdálená, nazývaná krátce Sgr A (Sagittarius A). Má hmotnost asi jako 3 milióny Sluncí, vysílá radiové záření a záblesky - opakují se po několika hodinách. Je srdcem galaxie, jejím motorem, nepředstavitelnou, obrovitou Přitažlivostí, v jejíž blízkosti dochází k zakřivení časoprostoru ...

       Proč nás vůbec černá díra zajímá? Všechna tělesa galaxie obíhají právě kolem ní - kolem Sgr A. Ovlivňuje je svou přitažlivostí. A ovlivňuje i Slunce, které vzhledem k ní - tak jako všechna galaktická tělesa - mění svoji polohu. V současné době se Slunce blíží ke galaktickému rovníku, blíží se k SgrA. A  aktivita Slunce roste. V den zimního slunovratu 2012 (tj. 21.12.) protne naše Slunce galaktický rovník; v tentýž den bude naše Země v konjunkci se Sluncem a galaktickým středem - černou dírou Sagittarius A. Rovina ekliptiky naší Sluneční soustavy se protne s galaktickým rovníkem - pro pozorovatele ze Země bude průsečík obou rovin právě ve středu konjunkce.

Můžeme předpokládat, že vliv přitažlivých sil ze Sgr A bude vrcholit, stejně jako aktivita našeho Slunce. Na toto období připadá i jeho předpokládané "přepólování", tedy výměna poloh magnetických pólů. Dochází k ní u Slunce jedenkrát za 11 let; tentokrát při přepólování Slunce hrozí víc než jindy, že nová poloha pólů strhne k přepólování i magnetické póly naší planety.

Ano, čekají nás události zajímavé, možná nelehké.

 

       Přepólování Země by mělo nečekané dopady.

 

       Navíc je třeba zmínit, že od 21.12.2012 bude celá sluneční soustava zaujímat polohu "pod" galaktickým rovníkem (tedy každopádně z jeho "druhé strany", na kterou tím dnem přechází), kam se nepodívala už celých 26000 let. Pamětníci této situace tedy mezi námi nejsou, a dokonce v žádných záznamech ji nemůžeme vyhledat.

       Často se mluví v souvislosti s rokem 2012 o konci kalendáře Mayů; méně pak o astronomických souvislostech a faktech, která zde uvádím. Mayové pohyby vesmírných těles znali; dokázali je spočítat na tisíce let dopředu. Člověka proto zákonitě napadá, že věděli jak o galaktickém středu, tak o poloze těles, do níž se v galaxii v tento den neodvratně dostanou. 

 

 

       Vlastně jsem vám tady chtěla vysvětlit, proč v pravém sloupci blogu uvádím tabulku:

Stav sluneční aktivity a geomagnetického pole Země.

Je převzata z NOAA a na ní můžete sami sledovat, jak se sluneční aktivita vyvíjí.

       Stav se může měnit i během jediného dne - po rozkliknutí dostanete náhled na jednotlivé grafy s nejčerstvějšími údaji.

       Po zvýšené aktivitě Slunce můžeme očekávat změny geomagnetického pole naší planety - i když se projeví se zpožděním několika dnů.

       Sluneční erupce vysílají směrem k Zemi vlny fotonů. Podle intenzity vzestupně rozlišujeme třídy C, M a X. V tabulce v pravé části blogu můžete proto vidět následující hodnoty aktivity Slunce (podle závažnosti vzestupně):

 

 Sluneční aktivita normální. 

 

  Sluneční aktivita zvýšená.

 

  Sluneční erupce třídy M.

 

  Sluneční erupce třídy X.

 

  Sluneční erupce "mega" - není snad nutno překládat. 

 

      

       V políčku "geomagnetické pole Země" se může objevit (podle závažnosti vzestupně):

 

  Geomagnetické pole klidné.

 

  Geomagnetické pole neustálené.

 

  Geomagnetická bouře.

 

 

       Stav geomagnetického pole Země zase souvisí s výskytem zemětřesení. Je to řetězová reakce: nadměrná aktivita Slunce - geomagnetické poruchy - zvýšená pravděpodobnost posunů zemských ker.

Proto v pravém sloupci blogu uvádím odkaz

Podrobné a nejnovější údaje o zemětřesení

       Uvidíte tam zcela aktuální údaje o zemětřesení, přesném místě, čase a magnitudě - "síle".

 

       Takže vám přeji správné vyhodnocení všech situací, které ještě přijdou.

       Máte-li k tématu poznatky, které obohatí ostatní, tak je nám všem napište. Do diskuse třeba.

       Děkuji.

      

 

Autor: Jana Petrová | sobota 13.8.2011 21:25 | karma článku: 25,75 | přečteno: 8791x