Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JL

Pane Kubiku. Dohnat zapad neni aktualni. Ten zapad smeruje k tomu, od ceho jsme se snazily odlepid. Od socialismu. Take je v tomto deni otazka, kde jsme zacaly my a kde oni.

Klausova privatizace bez radu a podminek devastovala i to co v tom socialistickem CSSR bylo uspesne. Ten zapad prevzal prumysl pod zastitu vlad a drzel kapital na uzde. Protoze ve vladach sedeli ti znali, prumysl skvetal. Pripad nemeckeho VW pred asi 50 lety je toho prikladem. (kdo nevi, najde to na internetu)

To se deje i v USA, sice pomalu, ale jiste. To zacalo za vlady Delano Roosvelta. (1932). CCCR vypustilo Sputnik a USA vybudovala skolstvi snad na nejvyssi urovni, aby je Sovetsky svaz nepredstihl. Dnes je vse v postupnem snizovani toho velikeho s politikou socialnich zakonu o rovnosti obcanu a nutnosti (vlada mini diktatem) se k tomu dopracovat.

Mel jsem moznost porovnat 16 let ten zivot v CR v letnich mesicich a zivot Arizone. (2001 - 2017) V obou casti jsem mel RD , tak jsem poznal i byrokratickou zatez v obou zemi. I bankovnictvi a samozrejme socialni zabezpeceni. Detaily byly ruzne, ale vse v celku stejne. Rozdil byl jen ve smene dolaru ke korune. Dnes 23 korun k dolaru je presne urcena cena zivota zde a v CR. Snad jen ta organizace v CR je tou soucasti problemu. To minim ve vsem. Pisi o tom i kdyz to pada na netecne obcany.

Zde je ta moznost ten zapad predejit. Jen se snazit ziskat vedomosti o tom dobrem a zkusit je. Prestat cinnosti ktere vsemu skodi. To je vsak na poznamku pod jiny clanek.

0 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
Foto

Jednoduchy navod:

- nepovazovat vysoke skoly technickeho smeru za neco fujky

- maknout na exaktnim vzdelani

A pak uz budete vedet , co delat ....

0 1
možnosti
AK

Řekl bych, že všichni voliči - bez ohledu na to, kterou z politických stran volí - si přejí vlastně totéž:

- chtějí mít práci se kterou je spojeno určité společenské uznání a možnost uživit sebe a svoji rodinu

- chtějí se cítit bezpečně ve svém bytě, ve svém městě, ve své zemi

Problém vidím v tom. že tohle jim dnes může slíbit jen populista...

0 0
možnosti
Foto

A chteji, aby to nekdo zaridil za ne ...

1 0
možnosti
JS

Ono není dobré si ten západ vykreslovat jen ekonomicky, ono totiž dohnat západ není jen o tom a já mám silné pochyby o tom, zda vůbec chci dohnat západ ve všem, protože si myslím, že ne vše je na západě dobré a následování hodné, takže bych se na nějaké dohánění vůbec někoho dnes vykašlal a snažil se, aby naše země fungovala podle našich přání a byla svou a nekopírovala slepě kohokoli, já nechci být Britem, nebo Finem nebo... a hlavně nechci, aby naše země byla vysávána jak doposud, data jasně hovoří, že jsme jednou z nejvíce vysávaných zemí vůbec, pak není divu, že státní kasa zeje prázdnotou a státní dluh roste a roste a světe div se nevysává nás Afrika nebo Rusko, vysává nás ten náš přítel největší "západ".

1 1
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
DC

No, tady dost podstatná skupina cca 40% touží po CCCP, takže dohánění západu asi není na pořadu dne. Jenom mi vrtá hlavou co jim to russko přinese. Politika oligarchové atd., zdravotnictví opravdu pro 5% vyvolených, armáda a policie naprosto nezávislé, justice absolutně neovlivnitelná, vyspělý průmysl generace 0, služby zase pro 5%. Prostě nádhera, když státem může být benzínová pumpa.

1 3
možnosti
MM

Možná je na čase navštívit psychiatra. Opravdu myslíte, že lidé volí Ano, protože touží po CCCP ??

5 2
možnosti
LC

Nechci dohnat UK a Francii už vůbec ne. Dokonce už ani netoužím, abysme dohnali Německo.

1 0
možnosti
JK

Dohnat toho, kdo nepřešlapuje na místě nelze. Ale lze se aspoň přibližovat.

1 1
možnosti
JS

zatím zní povel neztratit stopu

0 0
možnosti
Foto

Tak jsem četl, souhlasil s vámi, no druhá půlka už nebyla taková a pak příšel poslední odstavec.

Už když jste odstavil politiky a vlastně celkovou orientací především na finance to oku tolik nelahodilo a poslední věta, která může být čtena i jako nabádání k práci ve spřízněné cizině, tak ta to dovršila.

Politici naopak mají velký vliv na život v dané lokalitě, to byste měl vědět, vývoj od ́89 to jasně dokládá. Ano, mají vytvářet co nejlepší prostředí, aby se lidem a ekonomice dařilo a to jak svou prací, tak svým konáním.

Není to náhodou dost významný problém republiky?

2 0
možnosti
PK

P74e13t86r 37K61u74b34í62k

17. 3. 2024 19:21

Dobrý den, děkuji za reakci. Práce v cizině mě vůbec nenapadla, někdo si ji může vybrat, ale podle mé zkušenosti se dá důstojná práce najít i v Česku.

Souhlasím, že politici mají vliv, ale nelze v ně vkládat přílišné naděje. A obecně velký vliv může mít i dostatečně odhodlaný člověk či skupina lidí, obzvlášť pokud si dokáží získat mediální prostor.

1 0
možnosti
Foto

R62o95m59a57n 48K34o68z63e92l

17. 3. 2024 16:10

Co se týče minimální mzdy, tak tam už existuje doporučení EU, že má být na 50 procentech průměrné mzdy. Zatím je to doporučení, možná z toho bude nařízení.

Jsou věci, kde bych se dohánění Západu raději vyhnul, např. přijímání migrantů, což vede ke vzniku no-go zón.

2 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
0 0
možnosti
JK

Autore, chyba je v občanech před rokem 1989. 40 let tady chodili ke ústavně nepovinným volbám. Ještě v roce 1986 volilo 99,94 % lidí. Po roce 1989 byl snad každý zapřísáhlý antikomunista?? To jsme tak zbabělý národ? Takže není důvod po 34 letech vše házet na nějaké pohodlí občanů, když dřou za německé třetinové mzdy. Vláda všude říká, jak je v EU jednotný trh, tak proč k nám nedovážejí aspoň západní potraviny se západní lokací?? Před vstupen do unie to jeětě podezřele šlo? Do EU jsme vstoupili, aby nás mohla hlavně ovládat. Kdyby to bylo jako v dávnější minolosti jen podle ekonomické vyspělosti, tak tam dodnes nejsme! Holt, západ potřebuje pro své méně kvalitnější zboží odbyt. A tím jsou východní státy jako dělané. Na západě dělají stovky demonstrací, např. za klima atd. Ale proč tam někoho za těch 20 posledních let nenapadne udělat demonstraci za stejnou kvalitu potravin pro východní státy?? Když už nemáme ty západní mzdy, tak aspoň může mít ty kvalitnější západní potraviny. Takže ve všem hrajem na druhé housle. A pak se politici šíleně diví, že máme slabou volební účast do EU. Hlavně, že před každýma volbama mají vždy kecy, že jsou právě tyto volby nejdůležitější a jde o důležitou budoucnost evropy. Kdo tomu dnes věří? Já už jsem z těch slibů od roku 2004 dávno vyléčen.

1 5
možnosti
Foto

Máte skutečně hodně "zajímavé" vnímání teality.

2 0
možnosti
  • Počet článků 27
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 430x
V práci jsem matematik a programátor, ve volném čase pak spisovatel krátkých článků. Hlavním zdrojem inspirace je pro mě má vlastní životní zkušenost.