Vážený pane Hanáku, šéfredaktore iDnes!
Chválím Vás za to, že ctíte Ústavu a její součást Listinu práv a svobod. Ta zaručuje občanům této země svobodu vyjadřování. Neváhal jste ani vteřinu a ze Slovenska opatřil program, který umožňuje veřejnosti psát článečky, tzv. blogy, které okamžitě zveřejňujete.
Tím se vytvořila obec psavců – blogerů, kteří přinášejí zajímavé informace a zvyšují prodej vaší reklamy. Tuto obec má na starosti zaměstnanec Jan Dvořák, který organizuje soutěž o nejlepšího psavce a nebo se nechá s pěknými blogerkami vyfotit.
Chtěl bych upozornit na toleranci a odvahu zmíněného Dvořáka. Můžete v blogu naspat úplně všechno, Dvořák nikomu za jeho svobodé vyjádření nezkřiví vlas na hlavě.
Dokladem toho je včerejší článek Petra Paulczynského Hlody pondělní (http://paulczynski.blog.idnes.cz/c/378532/Hlody-pondelni-aneb-miluji-nase-media.html).
Cituji:
„A další perla. Zaprodala by ses jako děvka za guláš. Na síti spílají Gajdůškové, která se rozpovídala v ČT. Místopředsedkyně ČSSD Alena Gajdůšková prohlásila, že sociální demokracie není stranou pro bezdomovce, ale pro střední třídu. To zopakovala i v ČT. Paní Gajdůšková asi nikdy 'neochutnala' tíseň, strach o existenci, hlad, beznaděj. Já ano. Mohla by to zkusit, a pak by zpívala jinak. Možná by se v té situaci zaprodala jako děvka za guláš. Ví hovno o tísni lidí, kteří žijí ze dne na den a neví odkud kam. Šlapala by a ukazovala by svou ***, aby se nažrala. Ale na Vás, paní Gajdůšková, bych ani nevlezl. To bych si to raději udělal sám,“ rozzuřil se jeden z diskutérů.“
Zajisté uznáte, pane šéfredaktore Hanáku, že tohle by se mohlo objevit tak maximálně v nějaké diskusní žumpě na facebooku.
Proto oceňuji, že neváháte a ty největší vulgarity, sprosťárny a urážky přebíráte a zveřejňujete. Vyřiďte prosím moje pozdravení panu Dvořákovi, klobouk dolů, musí to být statečný člověk.
S dokonalou úctou
Petr Jánský
...
Tento blog je neveřejný, cenzor Jan Dvořák ho odstranil z hlavní stránky blogů iDnes. Proto tak nízká návštěvnost, proto tak mizivá karma. Přál bych si, aby nové vedení MFDnes obnovilo svobodu projevu blogerů. Přál bych Dvořákovi, aby šel dělat to, co umí.
Petr Jánský
Fuksa chce odškodnění za vazbu
Velmi ponižující proceduru podstupuje exposlanec Ivan Fuxa, když se rozhodl vysoudit odškodnění za neoprávněnou vazbu.
Petr Jánský
Válková škodí
Nejdřív paní podepsala svou demisi. Pak se od prezidenta dověděla, že se podělala.
Petr Jánský
Pro jistotu
Od zítřka mají blogy s čímsi migrovat. Výsledek bude ten, že kdo měl od adminů zrušený účet, už se nepřihlásí. To je můj případ.
Petr Jánský
Babiš na rozcestí
Dobrý rozhovor se povedl Janu Rovenskému v sobotním Právu: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/babis-starostove-by-byli-vhodni-spojenci-do-kraju-i-poslanecke-snemovny-20283.shtml
Petr Jánský
Platová plichta 2
Vláda odsouhlasila podivnou úmluvu ministryně Válkové se soudci, že stát cosi doplatí zpětně a soudci se za to nebudou se státem soudit.
| Další články autora |
O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku
Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...
Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu
Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...
Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech
V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...
Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce
Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...
Lavičky v „Sherwoodu“ u stanice Praha hlavní nádraží zmizely. Proč se vrátí jen 40 procent?
Z Vrchlického sadů kolem železniční stanice Praha hlavní nádraží byly během posledního únorového...
Zlínský kraj podpořil iniciativu na záchranu strojírenství v regionu
Radní Zlínského kraje podpořili dotací 600.000 korun iniciativu Zachraňme strojírenství ve Zlínském...
Na Vysočině se lyžuje na sedmi kopcích, skiareál Nový Jimramov končí v sobotu
Na Vysočině se v současnosti lyžuje na sedmi kopcích. Skiareál Nový Jimramov na Žďársku ukončí...
Karlovy Vary otevřely nové veřejné hřiště za 8,1 milionu korun u Mattoni Areny
V Karlových Varech se dnes veřejnosti i sportovcům otevřelo nové venkovní víceúčelové hřiště. V...
Velká kontrola obchodů rozdala vysoké pokuty: Každý druhý prodejce loni klamal zákazníka
Více než polovina obchodníků v Česku při poskytování slev porušuje zákon. Vyplývá to z kontrol...
- Počet článků 1622
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 511x



















