Ranař Vondruška v libereckém zastupitelstvu

     Včerejším dnem jsme se vrátili do doby temna, do doby komunistické totality. Na jednání libereckého krajského zastupitelstva jsme zrušili Sametovou revoluci.

     Zastupitelé demokratických stran odešli z místnosti, socani a komunisti zůstali. Hejtman té zrůdě ruku nepodal.

     Před 20 lety jsem radil dr. Mackovi, aby ta jeho slavná ODS nakoupila železné nákolenky a po kolenou šla do Anglie prosit, aby nás Anglie přijala jako kolonii a zavedla u nás civilizaci. Nestalo se tak, neboť Macek měl plnou hlavu Evropy a la card. Posléze zapracoval na rozdělení státu a opoziční smlouvě. Jinými slovy vzápětí po převratu si Sametovou revoluci přivlastnila ODS a znásilnila k obrazu svému. 

     Přeloženo do češtiny počalo se beztrestně krást, počalo se drancovat. Právo zavřené ve skříni, morálka a slušnost vyhnána do sklepa. Tvrdé jádro KSČ přepracovalo název na Bohmen und Mahren a těch 10% měli dál. Vlažní převlékli kabáty a šikovnější podnikají.

     Když už pravice neměla co ukrást, začalo být ouvej. Nejen ekonomicky, ale i politicky. Slušní lidé se té rozkrádačce obloukem vyhnuli. Do politiky nastoupil póvl, který předefinoval službu vlasti na službu sobě. Jediným úkolem a cílem té novodobé lůzy bylo podojit stát. Zářným příkladem byl jistý Bárta, který proto, aby měl víc státních zakázek, založil ve firmě politickou stranu.

     Lidé na to hleděli s otevřenými ústy. Pořád jim někdo utahoval opasky, pořád bylo těžší najít práci. Pravice uvrhla zemi do bídy. Pro většinu národa to bylo obrovské zklamání, že si ve svobodných podmínkách nedokážeme vládnout. Zákonitě následoval příklon k levici, lidé chtěli práci, mzdu, slušnou životní úroveň. Až potom ať jim někdo vykládá o svobodě a demokracii.

     Přesně na tohle čekali komunisti. Až většina v čele s někým známým, nejlépe Troškou, řekne, že za nich bylo lépe. Až je budou lidé prosit, aby se znovu ujali vlády a zavedli tady když ne civilizaci, tak alespoň pořádek. Budou je prosit, ať jim dají práci.

     A už čteme titulek VOLBY VYNESLY DO KRAJŮ NEJVÍC KOMUNISTŮ V HISTORII ČR. OSTATNÍ BILANCUJÍ ZTRÁTY. Kde se vzal, tu se vzal politruk pohraniční stráže Sloup, jinde zase velitel pohraniční roty a spolupracovník StB V. Kučera. Včera tu totalitní galerku korunoval vězeňský dozorce Vondruška.

     Je ostudou justice, že bachaře, který mlátil lidi, nedokáže odsoudit. Je selháním ÚSTR, že nedodá přesvědčivé důkazy. Jak se asi cítí zmlácený člověk, který se u soudu musí znovu ponížit k tomu, aby vyprávěl, jak ho ta zrůda kopala, když ležel bezmocně na zemi. Jak se musí cítit, když nakonec zjistí, že to všechno bylo na nic. Že si to vymyslel, protože Vondruška by přece nic takového neudělal.

     Sečteno a podtrženo. Vrátil se nám starý režim. Padněme si s komunisty kolem krku, jako Mynář, když objímá komunistického starostu, se kterým „dělají do fotbalu“. Jako Zeman, když objímá Remka a vysílá ho do Moskvy.

     Zapomeňme těch 23 let zmaru a spolu s Troškou vítejme staré dobré komunistické časy.

           

Autor: Petr Jánský | středa 27.3.2013 9:57 | karma článku: 0 | přečteno: 54x

Další články autora

Petr Jánský

Fuksa chce odškodnění za vazbu

Velmi ponižující proceduru podstupuje exposlanec Ivan Fuxa, když se rozhodl vysoudit odškodnění za neoprávněnou vazbu.

17.2.2015 v 12:18 | Karma: 7,18 | Přečteno: 335x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Válková škodí

Nejdřív paní podepsala svou demisi. Pak se od prezidenta dověděla, že se podělala.

17.2.2015 v 9:33 | Karma: 5,72 | Přečteno: 395x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Pro jistotu

Od zítřka mají blogy s čímsi migrovat. Výsledek bude ten, že kdo měl od adminů zrušený účet, už se nepřihlásí. To je můj případ.

16.2.2015 v 12:45 | Karma: 6,98 | Přečteno: 269x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Babiš na rozcestí

Dobrý rozhovor se povedl Janu Rovenskému v sobotním Právu: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/babis-starostove-by-byli-vhodni-spojenci-do-kraju-i-poslanecke-snemovny-20283.shtml

16.2.2015 v 9:03 | Karma: 5,87 | Přečteno: 200x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Platová plichta 2

Vláda odsouhlasila podivnou úmluvu ministryně Válkové se soudci, že stát cosi doplatí zpětně a soudci se za to nebudou se státem soudit.

15.2.2015 v 10:08 | Karma: 4,07 | Přečteno: 91x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

O solitérech v Praze. Některé stavby jsou jako pěst na oko. Třeba panelák v Braníku

Solitér v Branické ulici
1. března 2026

Kdo viděl film Tam na konečné z roku 1957, pravděpodobně ho zaujalo nejen zpracování v duchu...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Provoz metra na části linky C přerušen. Na Hlavním nádraží zemřel člověk pod soupravou

Stanice metra Pražského povstání
2. března 2026  11:02

Provoz metra na lince C je v pondělí dopoledne přerušen mezi stanicemi Florenc a Pražského...

Kam v březnu v Praze zdarma? 7 tipů od poslechovky po pochod ve Stromovce

Okolí holešovického Výstaviště a Stromovky změní podobu. (23. listopadu 2024)
28. února 2026  18:35

Vybrali jsme sedm pražských akcí zdarma – koncerty, festival, výstavy i přednášky, které můžete...

SP v biatlonu pokračuje po olympiádě v Kontiolahti. Dnes se pojedou hned dva závody

Tereza Voborníková na trati vytrvalostního závodu v Novém Městě na Moravě.
7. března 2026  1:03

Čeští biatlonisté se vrací do kolotoče Světového poháru. Do finského Kontiolahti zamířila...

Biatlon ve finském Kontiolahti 2026: Českým biatlonistům se vytrvalostní závod nepodařil

Michal Krčmář na trati vytrvalostního závodu v Novém Městě na Moravě.
7. března 2026

Biatlonisté se poprvé po olympiádě představili ve „svěťáku“. Kvartetu Čechů však ve vytrvalostním...

Hákový kříž zmizel z mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Po vandalovi policie pátrá

Z mariánského sloupu na Staroměstském náměstí odstranili nasprejované symboly....
6. března 2026

Pracovníci specializované firmy odstranili z mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze...

Náměstí Republiky

Náměstí Republiky
vydáno 6. března 2026  21:49

Obecní dům na Náměstí Republiky.

Konec nedochuceným salátům. Objevily jsme zázračné zálivky Fermato
Konec nedochuceným salátům. Objevily jsme zázračné zálivky Fermato

Fermentace dokáže proměnit známé suroviny v chuťově komplexní zážitek. Naše redaktorky proto vyzkoušely dvě salátové zálivky od moravské značky...

  • Počet článků 1622
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 511x
autor je duchodce a nic zajimaveho na nem neni..janskypetr@centrum.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.