Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Okamura miluje lež

     Napsal to v blogu http://okamura.blog.idnes.cz/c/373528/Pravda-a-lez.html. Pokouší se obhájit to Haškovo zatloukání.  

     „Pokud někomu slíbím, že o schůzce mluvit nebudu, tak mám dvě volby - porušit dané slovo a na přímý dotaz schůzku potvrdit nebo ji popřít.“

      Není to pravda. Na uvedený příklad se odpovídá celkem jednoduše no comment, česky nekomentuji. 

 

      „Jelikož i té nejškaredší ženě vždy rád řeknu, že jí to sluší..“

      Okamura si rád zalže, protože si myslí, že to paní udělá dobře. Tady je zárodek Okamurova populismu. Lže jak když tiskne, protože si myslí, že to volič rád uslyší.   

 

     „Když se vás někdo zeptá, jak se máte, a vy popravdě řeknete, že právě dost mizerně, můžete mít stokrát pravdu, ale všichni vás budou mít za blbce.“

     Všichni ne. Jsou lidé, kteří se zeptají, co se vám stalo, mohou-li nějak pomoci, prostě projeví účast a snaží se vlídným slovem vaší náladu zlepšit.

 

      „Může se stát, že je lépe i lhát. Třeba, když se gestapo zeptá, kam ujeli partyzáni.“

      Pane Okamuro, na gestapu řeknete rád a po pravdě i to, co nevíte. Leda byste s nimi chtěl hrát hru Na Fučíka. 

 

      „Drtivá část z vás absolutně přehlížela, jak se tu dvacet let krade a podvádí, jen málokdo z vás se s tím pokoušel aktivně něco dělat. Drželi jste hubu a krok.“

     Okamuro, až se v novinách dočtu, že jste vrazil Klausovi facku, pak uznám, že jste větší hrdina, než zbytek národa.

 

 

      Kdo žije ve svobodné společnosti a v životě se chová slušně, nemá zapotřebí lhát. Nelžou ani lékaři v případě smrtelných onemocnění. Nehledě na to, že lež má krátké nohy. Chcete vypadat trapně, hloupě, směšně? Lžete v přímém přenosu jako Hašek.  

     A chcete se totálně znemožnit? Pak lžete jako Babiš: „Odkud jsem měl vědět, že někdo nemůže studovat, že někdo nemůže cestovat. V televizi to nebylo, v novinách to nebylo, mě to nikdo neříkal, já jsem takové lidi neznal.“

 

 

 

 

...
Tento blog je neveřejný, není na hlavní straně blogů idnes. Admini se rozhodli Jánského vycenzurovat. Proto tak nízká návštěvnost, proto tak mizivá karma. Budu vděčen každému čtenáři, který blog najde a upozorní na něj své přátele a známé. Zároveň se omlouvám, že kvůli cenzuře iDnes nemohu v diskusi pod blogem odpovědět. Děkuji.

Autor: Petr Jánský | úterý 5.11.2013 14:20 | karma článku: 5,52 | přečteno: 107x

Další články autora

Petr Jánský

Fuksa chce odškodnění za vazbu

Velmi ponižující proceduru podstupuje exposlanec Ivan Fuxa, když se rozhodl vysoudit odškodnění za neoprávněnou vazbu.

17.2.2015 v 12:18 | Karma: 7,18 | Přečteno: 335x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Válková škodí

Nejdřív paní podepsala svou demisi. Pak se od prezidenta dověděla, že se podělala.

17.2.2015 v 9:33 | Karma: 5,72 | Přečteno: 398x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Pro jistotu

Od zítřka mají blogy s čímsi migrovat. Výsledek bude ten, že kdo měl od adminů zrušený účet, už se nepřihlásí. To je můj případ.

16.2.2015 v 12:45 | Karma: 6,98 | Přečteno: 271x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Babiš na rozcestí

Dobrý rozhovor se povedl Janu Rovenskému v sobotním Právu: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/babis-starostove-by-byli-vhodni-spojenci-do-kraju-i-poslanecke-snemovny-20283.shtml

16.2.2015 v 9:03 | Karma: 5,87 | Přečteno: 202x | Diskuse | Ostatní

Petr Jánský

Platová plichta 2

Vláda odsouhlasila podivnou úmluvu ministryně Válkové se soudci, že stát cosi doplatí zpětně a soudci se za to nebudou se státem soudit.

15.2.2015 v 10:08 | Karma: 4,07 | Přečteno: 94x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Poznejte český film podle obrázku

Z filmu Pelíšky
vydáno 18. srpna 2026

České filmy jsou plné nezapomenutelných hlášek, legendárních postav a scén, které známe snad...

Tesco může v Česku změnit majitele. Ve hře je i polská Biedronka, ta ale míří jinam

Češi nakupují například v polské Lubawce.  (28. 9. 2023)
13. srpna 2026  12:12

Britští vlastníci Tesca zvažují prodej svých aktivit ve střední Evropě. Pokud by k němu skutečně...

Dům jako chalupa v Mrazíkovi? V Podolí vyřešili slunce nečekaně jednoduchým trikem

Jednoduchým poskládáním pater vznikl dům s výhledem i celodenním světlem. Stačí...
16. srpna 2026

Plánovači budoucnosti už v 60. letech přemýšleli o městech, kde se nejen rodinné domy, ale celé...

Pražské metro mohlo jezdit už před 100 lety. První návrhy vás překvapí

Náměstí Míru (1939)
19. srpna 2026

Pražské metro v květnu oslavilo 51 let provozu, jeho historie ale sahá mnohem dál. O podzemní dráze...

Z Karlína je Raccoon City. Zombie apokalypsa se odehraje přímo pod Negrelliho viaduktem

Praha? Kdepak. Raccoon City!
12. srpna 2026

Praha se na několik týdnů proměnila v dějiště zombie apokalypsy. Nový film Resident Evil, který...

vydáno 19. srpna 2026  22:05

Václavské náměstí - výstup na tramvaje

vydáno 19. srpna 2026  22:05

Václavské náměstí - výstup na tramvaje

vydáno 19. srpna 2026  22:04

Václavské náměstí - výstup na tramvaje

vydáno 19. srpna 2026  22:04

Václavské náměstí - výstup na tramvaje.

  • Počet článků 1622
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 512x
autor je duchodce a nic zajimaveho na nem neni..janskypetr@centrum.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.