Babákovy miliony
Jakmile VV dostaly hlas lidu a zasedly do parlamentních lavic, do Klause se zamiloval Bárta a do Tluchoře Kočí. Z pochopitelných důvodů tedy boj s dynosaury skončil.
Druhý největší boj VV byl s korupcí. Ze cvičných důvodů Bárta začal rozdávat obálky s úplatky a měřil čas, za jak dlouho poslanci doběhnou na policii nebo zastupitelství. Nejhorší čas měla ona Kočí, 8 dní 4 hodiny a 23 minut. Pro výstrahu všem byla z VV na hodinu vyhozena.
Další cvičnou akci uspořádal poslanec Babák. Nakoupil nemovitosti a těžce se zadlužil proto, aby mohl straně věnovat 6 milionů. Novinářům podstrčil informaci, že až prodá akcie jisté firmy, dostane 35 milionů, splatí dluhy a bude vysmátý jako Gross.
Co čert nechtěl, přišla ve středu 27.4. večer do Hydeparku světice VV a ohlašovna úplatků Lenka Andrýsová. Dostala dotaz, co VV, korupce a Babák? S úsměvěm odpověděla, že se Babáka ptali, Babák vše vysvětlil, ale že onu firmu, která z chudého a zadluženého Babáka udělá mulitmilionáře, nemůže prozradit, neb je to obchodní tajemství.
Ve čtvrtek ráno vyšlo v MFD, že Babák v roce 2006 koupil za 300 tisíc tajné akcie firmy Bene Factum. Akcie ze samé skromnosti neuvedl do daňového přiznání. Dnes mají jeho akcie hodnotu údajně 40 miliónů.
Ponechme stranou, zda je pravda a jak se firmě Bene Factum podařilo za 5 let hodnotu akcií zvýšit 100x. Zůstaňme u usměvavé a neposkvrněné Andrýsové. Vzděláním inženýrka, profesí politička. Není jistě rozumu mdlého. Tak proč ze sebe udělala blbce? Ve středu večer nevěděla, že ve čtvrtek ráno bude mít Babáka přečteného celý národ?
Vážená Andrýsová, jen ti dva borci Bárta a Babák zaměstnají protikorupční aktivitu VV na celé volební období. Je otázkou, zda vám John z protikorupční trafiky k tomu bude zhasínat a nebo svítit.
Slušně by se chtělo Věcem veřejným říct: Přestaňte občany otravovat vlastními aférami, přestaňte se zaklínat slovem KORUPCE. Běžte si toho svého protikorupčního kačera tahat na jiné pískoviště.
Petr Jánský
Fuksa chce odškodnění za vazbu
Velmi ponižující proceduru podstupuje exposlanec Ivan Fuxa, když se rozhodl vysoudit odškodnění za neoprávněnou vazbu.
Petr Jánský
Válková škodí
Nejdřív paní podepsala svou demisi. Pak se od prezidenta dověděla, že se podělala.
Petr Jánský
Pro jistotu
Od zítřka mají blogy s čímsi migrovat. Výsledek bude ten, že kdo měl od adminů zrušený účet, už se nepřihlásí. To je můj případ.
Petr Jánský
Babiš na rozcestí
Dobrý rozhovor se povedl Janu Rovenskému v sobotním Právu: http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/aktuality/z-medii/babis-starostove-by-byli-vhodni-spojenci-do-kraju-i-poslanecke-snemovny-20283.shtml
Petr Jánský
Platová plichta 2
Vláda odsouhlasila podivnou úmluvu ministryně Válkové se soudci, že stát cosi doplatí zpětně a soudci se za to nebudou se státem soudit.
| Další články autora |
Po deštích se lesy plní houbami. Tady mají Pražané největší šanci na plný košík
Počasí posledních dnů jako by si čeští houbaři sami vymodlili. Kombinace vydatných dešťů a...
Pražská muzejní noc 2026: Na Florenci se chystá videomapping zdarma, zahraje i Lake Malawi
Více než 60 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí otevře své brány netradičně v nočních...
Mačkáte v MHD tlačítka správně? ROPID vysvětlil, jak dávat znamení bez zmatků
Kdo někdy nervózně mačkal tlačítko v tramvaji pětkrát za sebou nebo hledal ten správný čudlík, není...
Začíná léto a s ním i obří stavba u letiště. Neriskujte, že vám kvůli kolonám uletí letadlo
Míříte na dovolenou a ta začíná na Letišti Václava Havla v Praze? Tak zbystřete, hlavně pokud...
Železnice na letiště vstupuje do nové etapy. Kvůli protestům zmizí ze Střešovic plánovaný komín
Přípravy klíčové části železnice z centra hlavního města na Letiště Václava Havla pokračují....
Ve stanici Budějovická srazila souprava metra člověka. Část linky C stojí
Mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov na lince C nejezdí metro. Ve stanici Budějovická totiž...
Husa na provázku pátrá po zdrojích síly, která pomáhá překonat nejtěžší chvíle
Po zdrojích síly, která lidem pomáhá překonat nejtěžší chvíle, pátrá brněnská Husa na provázku v...
Na kopci Špičák v České Lípě přibyly nové stezky, lavičky i výtvarná díla
Nové stezky, místa k odpočinku i výtvarná díla nabízí nově příměstský les na kopci Špičák v České...
Ochranáři představí v Plzni invazní rostliny a živočichy
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK) představí ve čtvrtek v centru Plzně invazní druhy...

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...
- Počet článků 1622
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 512x



















