Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Vysoká je politika a nízké zase pudy

Společné náboženství politické reprezentace státu je byznys a profit z toho plynoucí. Riziko takovéto obživy je minimální. Potravinové řetězce jsou sofistikované a vzájemně propojené. Na společné palubě jsou i tzv. ochránci a vymahači práva, a tak se není čeho bát. Zdroje stále jsou. Že budeme krátit výdaje potřebným a nemohoucím. Nevadí. Co jiného můžeme dělat, když k nám přeci jenom dorazila ta pitomá krize? Že jsme zadluženi? No a. A kdo není? Že dojdou peníze na důchody? S tím si poradíme. Zdroje tady přeci jsou. Zvedneme lidem daně, hlavně boháčům.

Po volbách uděláme velkou byznysovou koalici (ČSSD+ODS+TOP 09 a možná i s KDU-ČSL), aby se v tom smočili všichni. Něco pak prodáme – Lesy ČR, Poštu, ČEZ, Letiště Praha, ČD Cargo, MERO,. . .. Šoupnem z toho něco lidem, aby nás nechali ještě pár let vládnout. Náš program je jednoduchý – každý další den navíc u moci je dobrý!
Co bude dál? Co nás čeká za pět anebo dvacet let? To už nebude problém Paroubků, Tvrdíků, Topolánků, Dalíků, Kalousků, Hávů, Šloufů, Janoušků a také všech možných velrybářů, rychloprávníků, gubernátorů, tajemných vlastníků tajemných firem a různých dalších požíračů našich daní.
V předvolebním čase se budou všichni předhánět v návrzích, jak co nejlépe spravovat naši zemi ku prospěchu nás všech. Neuškodí si udělat malou rekapitulaci jejich předchozích angažmá a i možný odhad jejich budoucích úmyslů.
Pokud uvěříme, že se staronová parta vypořádá s nedostatečnou vymahatelnosti práva, že zlikviduje korupci, že změní nelogický a nesrozumitelný daňový systém a mnohé jiné vlastní omyly, chyby, nedodělky, ale i zjevné lumpárny, pak poneseme následky své volby nejen v příštích měsících, ale i v mnoha dalších letech. Mementem nám budiž třeba přímé přenosy z Poslanecké sněmovny anebo úžasné Moravcovy debaty na Čt.
Hra je napsaná, role jsou rozdány. Výsledek je dopředu znám. Přidáme ještě trochu úsměvu, to mají lidi rádi, a vyjedeme na turné. Drama se mění ve frašku pro vyvolené. Na výdajích na kampaň se nešetří. Miliony sem, miliony tam. Je to dobrá investice, která se po volbách mnohonásobně vrátí! Můžeme tomu říkat třeba svobodné volby. To mají lidi taky rádi. Kdo není s námi, ten není in. Co chcete víc? Za volební hlas dostaneš pivo a párek. Tak co bys ještě chtěl? Vysoká je politika a nízké zase pudy. Souboje titánů přicházejí do šapitó našeho domácího cirkusu. Zábava to bude jistě úžasná. Klauni v různých kostýmech si budou nakopávat zadky, možná nás pobaví i nějací dinosauři anebo sebevědomé celebrity bulváru. Téma hesel – strašení proti strašení – antiparoubkismus versus antitopolánkismus. Negativní volba menšího zla je šance na přežití. Komu to nestačí, tak si může vybrat záložní formace – KSČM nebo Kalouskovce. To je přeci krásná rovná demokratická soutěž. Nuže – Felices errore suo – buďme šťastni ve svém bludu!
PS: Název textu jsem si vypůjčil z jedné písně skupiny Nerez.

Autor: Petr Havlík | pátek 29.1.2010 14:05 | karma článku: 16,83 | přečteno: 787x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Petr Havlík

Vítejte v Babišlandu

Představte si, že sedíte ve své honosné vile v Průhonicích. Jsou vánoce 2008. A říkáte si, že to nebyl špatný rok. Zdá se, že investice do politiky nemusí být nevýhodná.

18.1.2017 v 9:15 | Karma: 44,18 | Přečteno: 5457x | Diskuse | Politika

Petr Havlík

Většina si to tak přeje, takže je to pravda!

Je těžké, skoro až nemožné, se vyznat v tom dnešním komplikovaném a nesrozumitelném světě. V té nekonečné spleti různých zájmů, her a mystifikací. Kdo je kdo? Co je co? A co je vlastně pravda? A co je to vlastně ta pravda?

8.1.2017 v 19:34 | Karma: 16,82 | Přečteno: 681x | Diskuse | Politika

Petr Havlík

Časy se u nás mění od roku 2013

Ano, časy se u nás mění systematicky a to dosti důkladně od roku 2013. V tomto roce se stal prezidentem republiky Miloš Zeman a nejsilnějším mužem české vlády Andrej Babiš.

16.11.2016 v 20:03 | Karma: 24,18 | Přečteno: 831x | Diskuse | Politika

Petr Havlík

The Times They Are A-Changin

Trump není šálek mého čaje, ale řada voličů volila proti Hillary, která byla zcela tragická. Američané volili proti přehnané korektnosti, proti asymetrické globalizaci.

15.11.2016 v 18:37 | Karma: 16,40 | Přečteno: 321x | Diskuse | Politika

Petr Havlík

Společně sdílená národní identita – 3. část

Na jaře loňského roku jsem uveřejnil svou dvoudílnou úvahu na téma naší společně sdílené národní identity, kterou v těchto dnech umístil do své nabídky také jeden z výrazných internetových portálů.

14.10.2015 v 18:42 | Karma: 15,75 | Přečteno: 656x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Praha podporuje stovky dárců, za krev dostanou roční kupón zdarma. Kdo konkrétně ho získá?

Dárkyně krve
15. května 2026  10:19

Metropole znovu ocení dlouholeté bezpříspěvkové dárce krve. Celkem 321 lidí letos získá roční kupon...

Jak dobře znáte úspěchy českého hokeje?

David Tomášek a Lukáš Dostál po vyhraném zápase s Norskem na hokejovém MS v...
vydáno 12. května 2026

Česká hokejová reprezentace má za sebou desítky nezapomenutelných momentů, které se zapsaly do...

Pánové, zahoďte džíny a přestaňte se pařit. Králem vedra je len, ramie nebo konopí

Len je považován za supermateriál. Látka se na slunci méně zahřívá a má...
15. května 2026

V létě vás před horkem nemusí chránit jen klasické bavlněné šortky a tričko. Existuje celá řada...

Praha otevře na dva dny muzea zdarma. Které umělecké expozice navštívíte bez placení?

Myslitel od Martina Janeckého z výstavy PLEJÁDY SKLA 1946-2019
15. května 2026  15:30

Hlavní město se v květnu opět připojí k celosvětové iniciativě, jejímž cílem je přiblížit...

5 důvodů, proč si modernizace smíchovského nádraží zaslouží vaši pozornost. Je to unikát

Vizualizace smíchovského nádraží po rekonstrukci
15. května 2026  10:20

Praha buduje dopravní terminál, který v Česku zatím nemá obdoby. Modernizace smíchovského nádraží...

Praha 6

Praha 6
vydáno 17. května 2026  22:45

Jarní svátek vína před Píseckou bránou

3. den na MS v hokeji 2026: Švédové se střetlo s Dánskem. Jaké další zápasy nabídne dnešní program?

Slovenští hokejisté se těší z vítězství po zápase základní B-skupiny Slovensko...
17. května 2026  20:25

Mistrovství světa v hokeji 2026 pokračuje třetím hracím dnem. Do akce šli favorité turnaje včetně...

MS hokej 2026: Česko proti Slovinsku nenavázalo na výhru s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
17. května 2026  1:19,  aktualizováno  20:06

Čeští hokejisté v sobotu večer na mistrovství světa nastoupili k druhému zápasu základní skupiny....

Češi vstoupili do MS v hokeji 2026 vítězně. Ve Fribourgu ovládli zápas s Dánskem

Hlavní trenér České hokejové reprezentace Radim Rulík při tréninku.
15. května 2026  22:50,  aktualizováno  17. 5. 20:05

Česká hokejová reprezentace vstoupila do mistrovství světa ve Švýcarsku vítězně a zapisuje první...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 239
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1733x
Aktivní glosátor politického dění, vyjadřuje se k politickým a společenským tématům. Spoluautor projektu www.mapovani.cz

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.