Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

AK

Je to složité a pan plukovník Foltýn to svým vyjádřením, že lidé mají právo na svůj názor, ale ne na svá fakta, nijak nezjednodušil.

Mimochodem, neví někdo jak se dopočetl těch 4,5% zombíků? Není jich jen 3,4% a nebo dokonce 7,1%?

Pak nám pan Kolář sdělil, že: „toho, kdo propaguje narativy, které podkopávají státní zřízení České republiky, je správné na svobodě projevu omezit“ Je opozice vůči současné vládě a kritika jejích kroků propagací podkopávání státního zřízení? Kdo to má posuzovat? Ke komu se mají odvolat ti na svobodě projevu omezení?

Neulehčil nám to ani pan prezident, který dle přepisu streamovaných odpovědí https://www.facebook.com/prezidentpavel/videos/105.../

prohlásil: „nelze akceptovat, že by lidé šířili i ty informace, které nám všem škodí.“ a dodal, že takové počínání by mělo být v některých případech trestné.

Takže trestným by se mohlo stát nejen dezinformování, ale i informování - tedy předávání pravdivých informací?

Jak poznáme, že informace, která je pravdivá by mohla být škodlivá? A škodí pravdivé informace všem, nebo jen některým?

A zase - kdo rozhodne která pravda je tak nebezpečná, že bude lepší o ní pomlčet?

Pak by ale Václav Havel musel poopravit svoje heslo na Pravda a láska zvítězí za podmínky, že nám to nebude škodit...

2 0
možnosti
Foto

Nepohodlné názory budeme vytěsňovat nebo cenzurovat, není to to samé?

0 0
možnosti
JZ

spíš každé paranoidní nebo retardované zamečení pasujeme na "nepohodlné" a následkem toho úplně zmrzačíme jakékoliv společenské nebo individuální poznávací pochody

0 0
možnosti
JZ

Já tedy v dnešních podmínkách hlavně vidím opravdu silný proud komunikace, který šíří retardaci, paranoiu, infantilitu, a další těžké kognitivní poruchy. Není to nic co by bylo možné vymezit zákonem, ať už by byl jakýkoliv, kromě toho lidí trpících těmito poruchami je velká většina společnosti, takže jakákoliv protiakce je téměř nemožná

budoucí stav vidím tak, že si strejda přečte na internetu, že v hotelu u nádraží našli štěnice, vyběhne před barák, začne zběsile dupat a vřeštět o systému a cenzuře, obecenstvo se rozdělí na ty co mu chtějí olízat nějaké tělní otvory a na ty co mu chtějí dát přes hubu, nastane rvačka, a tohle se bude opakovat na každém rohu každý den

0 0
možnosti
Foto

Pro pana Burgeta: naše zákony definují některé výroky, které jsou trestné. Možná si na některý vzpomenete. Pokud je šíří nějaké médium, které je nezjistitelné, co s tím?

V případě, který uvádíte, by si s tím soud nevěděl rady a tak to vyřešil šalamounsky.

Pokud nějaký takový výrok napíšete tady, vletí na Vás redakce. Hrůza, co?

1 1
možnosti
LB

Jaké nevěděl rady? Je to na adrese té a té, poskytuje platforma ta a ta, tady máte předběžný příkaz soudu a musí to zmizet okamžitě.

1 0
možnosti
JN

J29o98s50e22f 28N10i48k74l

5. 9. 2024 13:43

Jeden názor na doma a jiný na veřejnosti... A to prý tady už kdysi bylo...

2 7
možnosti
Foto

Pro ostatní, pro Vás ne, jak patrno z Vašich komentářů.

1 3
možnosti
LB

Pane Duchoslave,

svoboda slova nemůže být bezbřehá, protože slovem lze ublížit v morální i trestně-právní rovině. Proto má každá svobodná a demokratická země jak zákony, které trestají například pomluvu či křivé obvinění, tak - až donedávna celkem jasně a stručně - definovaný okruh toho, co je tabu veřejně vychvalovat, klasicky začínající nacismem a jeho symboly.

Svobodná a demokratická země ale nezakazuje veřejnou debatu s výjimkou těch několika málo výše uvedených případů, naopak ji vítá. Její občané ví, že jedině svobodnou diskuzí je možné přijít na řešení aktuálních problémů, zjistit, zda jdeme správnou či špatnou cestou.

Avšak tento stát se už za minulých vlád proměnil v režim, který se vlastních občanů bojí. Různé "zprávy o extremismu" nepokrytě zneužívaly právě výše uvedených výjimek ze zákona k označení politických soupeřů za různé "nacisty", "xenofoby" a podobně a pečlivě je sledovaly, vedly se na ně složky stejně jako na nepohodlné za minulého režimu.

Vláda pana Fialy dokonce přímo vyzvala (mezi řádky evidentně přikázala) k cenzuře a ta byla na její popud uskutečněna. Takže skutečně existuje cenzura a stát využívá represivní nástroje, a to si může ověřit kdokoli, ne jen nějaká "proruská dezinformátorská síla", jak evidentně zobecňujete lidi, kteří oprávněně tvrdí, že tu cenzura je.

Tato pravda je zřejmá a prokazatelná, nezakryje ji ani tisíc Rakušanů, Foltýnů či Duchoslavů, kterým se hodí tu názorového oponenta křivě označit a trestně - stíhatelně urazit jednou jako nacistu, podruhé jako dezoláta a potřetí proruského dezinformátora, ačkoli s nacismem nebo sympatiemi k ruskému režimu nemusí mít společného zhola nic a slovo dezolát je tupá urážka a nadávka bez jakéhokoli objektivního významu.

4 1
možnosti
OD

O36t80a 44D66v82o40r69a67k

5. 9. 2024 12:46

Bylo by fajn předložit nějaké konkrétní důkazy pro své tvrzení a ne psát odstavec za odstavcem jak jste perzekuovaný za své názory

2 2
možnosti
JZ

Na podporu ruských válečných zločinů na Ukrajině se nevztahuje svoboda slova. Tečka. Za blog zasloužená karma

3 0
možnosti
JN

J37o85s31e68f 61N83i79k76l

5. 9. 2024 12:35

...."Takže tato domnělá válka Ruska „útočícího“ na Ukrajinu nebo „sebeobranná“ válka Ukrajiny proti ruskému útoku je válkou prostřednictvím zástupného národa (Ukrajiny), ve skutečnosti válkou USA a Velké Británie s jejich „ochotnými“ spojenci proti Rusku."...

Claudio Resta

A co s tím. Tečka.

1 8
možnosti
  • Počet článků 20
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 670x
Jsem novinář a publicista, kterého zajímá každodenní dění v naší zemi i ve světě. Tyto události pak kriticky reflektuji ve svých četných blozích či komentářích.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.