Pomozme Petru Bohušovi

Petr Bohuš je velmi milý a zvídavý pán. Má hezkou stránku, co se jmenuje Modrý jelen, ale moc nerozumí mluvě politiků a novinářů. Ptá se na spoustu věcí a odpovědi nikde. Pomozte prosím!

Vše najdete tady. Pán je velmi sympatický a myslím si, že je slušnost odpovědět, když se někdo zeptá. A pan Bohuš se ptá hodně! Vynasnažím se, abych panu Bohušovi pomohl, jak nejlépe dovedu.

Petr Pavel, Petr Bohuš a já jsme jmenovci, tak si myslím, že bychom si dobře popovídali a určitě bychom se spolu i hodně nasmáli. Ale pan Pavel má teď asi napilno, takže alespoň já zkusím doplnit ty kousky, které panu Bohušovi chybí. Budu z videa citovat, snad se pán nebude zlobit.

1:38Co to je řetězový email? Jeden, deset, tisíc, deset tisíc? Jednou za den, celý den? Jednou za týden a podobně? Co to je rušno? – Tomu rozumím, taky mě vždycky naštve, když maminka třeba řekne, že bude pršet. Co to znamená, je to jedna kapka, deset kapek, deset tisíc kapek? Jednou za minutu, jednou za hodinu, celý den, cenou noc... Myslím, že bych o tom také měl natočit nějaké video. Omlouvám se, tady jsem moc nepomohl.

1:50A vůbec, jak my víme, co si lidé mezi sebou píšou? To máme jako redaktoři informace ze zpravodajských služeb, nebo z nějakých občanských sdružení, a ony mají přístup k emailům lidí, že vědí že si, o čem jsi píšou mezi sebou? – Tak to náhodou vím. Když takhle ten řetězový email běhá mezi lidmi, tak někteří z nich to sami od sebe přeposílají do nějakého média. Vy můžete taky, doporučuji! Například na Hoax.cz, Ověřovna, a další. Oni to tam pak sbírají, třídí a vybírají z nich nejlepší kousky.

2:06Není naopak toto strašení lidí, že si lidé mezi sebou něco píšou, diskutují, mají možná oprávněné obavy, nebo oprávněná témata, o kterých by se chtěli bavit, a my to tady takovýmto způsobem dramatizujeme a z ničeho vytváříme něco? – Já myslím, že ne, že nemusíte takto strašit, pane Bohuš. Stačí, když to nebudete tak dramatizovat, vytvářet z ničeho něco, a uvidíte, že to není tak zlé.

2:32Opravdu lidé v řetězových emailech píšou, že pan Petr Pavel pracuje na mobilizaci? Nebo je to jenom takové metafora paní redaktorky. – Poradím vám takovou chytrou stránku, jmenuje se Google. Tam stačí zadat dotaz a ono vám to najde. Mi to našlo například tuto stránku, kde se ukazuje, co si lidé posílají o mobilizaci. Jen nevím, jestli si to posílají emailem. Ale to určitě také zjistíte pomocí Google, jestli vás to zajímá.

2:46Vždyť lidé logicky dnes, v této době, se musejí bavit o tom, co se děje. Jestli bude válka, nebo nebude, bude mobilizace, nebo nebude, vždyť vidí, pozorují a vnímají svět, vždyť jsme slyšeli pana Petra Pavla, že telefonoval na Tchaj-wan, ozvala se Čína – Nebojte se, válka s Tchaj-wanem ani s Čínou asi nebude, jsou docela daleko.

3:07Že jiní politici říkají, že jsme ve válce a je třeba zbrojit, že je třeba dodávat všechny zbraně Ukrajině kromě jaderných, že pan Stoltenberg, šéf NATO, že by měl skončit, že by tam měl být někdo akčnější, to řekl pan Petr Pavel – Nebojte se, Pavel to myslí dobře. Oni se na Ukrajině mydlí už rok a nevyhrává nikdo, jen umírají lidé. A teď dávejte pozor: pokud dáme Ukrajině zbraně, a oni s nimi Rusy vyženou, tak válka skončí! To není špatné, ne? A nebojte se, Rusko se nám nepomstí... plyn už vypnuli a tanků nemají dost ani na tu Ukrajinu.

3:27Takže vlastně toto všechno nás vede k tomu, že oprávněně se musíme bavit o tom, co nás čeká, včetně nějaké možné mobilizace, teoreticky, výběrové, aniž by chtěl někdo šířit nějakou poplašnou zprávu, to je legitimní diskuse. Obzvláště když pan Karel Řehka, náčelník generálního štábu řekl, že kdyby NATO vstoupilo do války s Ruskem, tak by teoreticky mohlo dojít k výběrové mobilizaci. A řekl to nejenom on. – Jé to jsem rád, já miluji diskusi! Tak pojďme na to! Já jsem třeba věděl dávno, že teoreticky, v případě války, se povolávají muži do armády. Vy jste to nevěděl? Je to pro vás něco nového?

5:13Vidíte, zde už paní redaktorka pokládá sugestivní, neboli návodnou otázku panu Petru Pavlovi, pomáhá mu, protože mu říká: Považujete za důležité bojovat proti dezinformacím a fámám? Jak přišla na to, že to jsou dezinformace a fámy, když se pana Petra Pavla na to vůbec neptala? – Tady určitě také mohu poradit! Ona zcela jistě myslela dezinformace a fámy, které již byly vybrány a vyvráceny pomocí služeb, o kterých jsem psal dříve. Předmětem dotazu nebylo co je či není pravda, ale zda Petr Pavel hodlá bojovat proti nepravdám.

5:37Ona by se měla ptát a rozkrývat, a potom na základě toho my sami, jako diváci, bychom si měli udělat závěry, zda jde o nesmysl, a nebo je to něco, co je na místě, aby se o tom teď diskutovalo. – Myslím si, že paní dávala pozor při předvolebních debatách a ví, že Petr Pavel některé fámy již vyvracel. Proto jej nezatěžuje, aby se nemusel opakovat.

5:50Co bude dělat paní redaktorka, kdyby náhodou se to otočilo, a opravdu by se o nějaké výběrové mobilizaci, například, diskutovalo? Tvářila by se i v takové chvíli, že to téma neexistuje? – Usilovně nad tím přemýšlím a přišel jsem na tohle: paní redaktorka by určitě dělala dál svou práci, a nepokládala by opakovaně zbytečné dotazy, na které již veřejnost zná odpověď. To bude asi něco, co by paní moderátorka v takovém případě dělala.

7:27Jak ví pan Petr Pavel, že ty emaily jsou nesmysl? My se tady bavíme o nějakých emailech, vůbec nevíme o jakých, žádné jsme neviděli, viděla možná paní redaktorka, doufejme. – Chápu, tady je situaci trochu složitější, ale zkusím vám to celé rozkrýt. Paní redaktorka určitě nepovažovala za praktické, aby na tiskové konferenci, kde je určitě mnoho lidí, šla s notebookem a začala ukazovat konkrétní emaily. Proto zvolila formu takovou, že se zeptala obecně a ve svém dotazu zformulovala kontext diskuse, že je řeč o emailech, které jsou nepravdivé. Petr Pavel kontext debaty přijal, vychází z něj a proto také počítá s tím, že je opravdu řeč o nepravdivých emailech. Doufám, že jsem to vysvětlil dostatečně srozumitelně.

7:58Co to je ta proruská komunita? To bychom si asi měli vysvětlit. Jestli to jsou lidi, kteří mají obavy o své zdraví za covidu, kteří mají starost v souvislosti s inflací, co se bude dít, drahými energiemi, kteří mají starost o své živobytí, rodiny, děti, o svou budoucnost... To jistě nebude proruská komunita. – Výborně, váš závěr je korektní. Slovní spojení proruská komunita se skládá ze dvou slov, a první z nich má dvě části: pro–ruská. Tedy pro–Rusy. Všimněte si, že zde není obsaženo ani slovo zdraví, covid, inflace, rodina, děti, ani další slova, které zmiňujete. Důvod je jednoduchý: s těmito slovy to nemá nic společného. Označení proruská komunita označuje skupinu lidí, kteří šíří názory výhodné hlavně pro Ruskou federaci. Věřím, že teď se vám to už plést nebude.

8:24 – Ale proč takto označujeme všechny lidi, kteří diskutují a chtějí diskutovat o naší společné budoucnosti? Vždyť to není fér, takto lidi nálepkovat. – Ne, není to fér, pane Bohuš, pokud to děláte, tak to prosím přestaňte dělat, není to od vás hezké.

Dále už nebyly žádné dotazy, tak snad už panu Bohušovi jinak je všechno jasné. Doufám, že jsem pomohl objasnit nějaká témata, ve kterých trochu tápal. Nakonec bych chtěl upozornit, že pan Bohuš také žádá o finanční podporu, asi má problém s penězi. Profesionální studio, střihač, poplatky YouTube zdražují, to víte. Navíc všechny ty exekuce, co jsou teď v módě, to také není jen tak.

Autor: Petr Bříza | sobota 11.2.2023 4:31 | karma článku: 30,26 | přečteno: 5215x
  • Další články autora

Petr Bříza

Obětní beránek

17.1.2024 v 14:16 | Karma: 16,44

Petr Bříza

Snad Ukrajina ví, co dělá

31.12.2023 v 14:04 | Karma: 24,87

Petr Bříza

Nejsem ani Čech, ani Evropan

14.11.2023 v 16:02 | Karma: 9,06

Petr Bříza

Jak vyhrát debatu

8.11.2023 v 20:20 | Karma: 11,01