Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Diskuse

Vrať tu lebku!

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Foto

Tomu, kdo ji ukradl, štěstí nepřinese, bude nucen se jí zbavit. Ten, kdo si to objednal, na tom bude stejně.

Pamatuji člověka, který si jednou odnesl z židovského hřbitova kámen z macevu. Během roku měl bouračku se zraněním, jeho žena dostala rakovinu a vyhořel. Pak mu to nějak došlo, kámen vrátil na původní místo a série neštěstí ustala....

Foto

Otázka (řečnická samozřejmě) je, zda by u něj tyto skutečnosti nenastaly i bez toho, že by si ten kámen ze hřbitova odnesl. Ale jo, pokud tomu uvěřil a ten kámen vrátil zpět, tak OK ;-)

Neumím si to vysvětlit jinak, než, že šlo snad o nějakou sázku?! O popularitu typu - tak se mi to povedlo a budu teď mediální hvězda pro svoje přátele, se kterými jsem se vsadil?! JO, JSEM BOREC, DAL JSEM TO!

...co jiného si představit? Nebo, že by se už namísto motýlů sbíraly lebky významných osobností? Ženy mají čím dál náročnější požadavky...možná chce dotyčný svést nějakou historičku? :D

Já si dokážu představit, že nějaký náboženský fanatik jí může chtít pro sebe.

Lidé mají různé úchylky

IH

Ukrást (jakékoli) ostatky je jistě hanebné, notabene z kostela. Ale věřit, že ta lebka měla magickou moc dělat zázraky, tak to už hraničí, promiňte mi ten výraz s... naivitou...

RV

Třeba je to fanatický hrobník, který se rozhodl dopřát Zdislavě konečného spočinutí místo flanďáckému vystavovavání. Ctihodní lidé mají být v našich myslích a srdcích a ne jejich kousky v regále. Dost pochybuji, že by kterýkoliv poskytovatel tělesných částí byl nadšen z toho, že bude v regále v kostele všem na očích obalen šmuky a hadry.

Foto

Pražský arcibiskup a primas český Stanislav Přibyl vyzval pachatele krádeže lebky svaté Zdislavy z Lemberka z baziliky v Jablonném v Podještědí, aby relikvii vrátil, protože by jej jinak mohla stihnout kletba nebo jiné neštěstí. To není výhrůžka, stává se to, řekla hlava české církve :

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-vratte-lebku-...

Foto

Lebka může obsahovat nějaký virus v latentní podobě, který se někde v teplejší místnosti probudí k životu.

JZ

Zasloužená karma Také věřím tomu, že to nakonec dobře dopadne a lebka svaté Zdislavy se vrátí na své místo.

KT

Kde je místo lebky svaté Zdislavy?

Tam, kde je teď, ukradená, tam není její místo?

Proč by mělo být místo lebky sv. Zdislavy v nějakém kostele?

Ohledně, jak stojí psáno, z tohoto kostela, nezůstane kámen na kameni...

Místo lebky sv. Zdislavy je kdekoliv, protože tento svět byl stvořen Bohem a tedy ať jsme kdekoliv, jsme vždy v Božím chrámu...

KT

Já v šoku nejsem.

Co se může stát lebce, když je svatá?

A není Bůh všudypřítomný, takže je docela jedno, jestli je lebka někde v kostele, nebo o pár kilometrů dál?

A co paní sv. Zdislava, co teď bude dělat v Božím království, když její lebku někdo na tomto světě přemístil?

  • Počet článků 223
  • Celková karma 12,39
  • Průměrná čtenost 897x
Petr Binder alias poutník Hroch.

www.petrhrochbinder.cz

Autor různých knížek v sérii Putování Hrocha, které pomáhají a pak knížek v pevných vazbách. Byl jsem nechtěné dítě beze jména, Osmý příchod syna, Udělám z tebe milionáře a Království v rámu. Kočovné divadlo poutníka Hrocha, dobová řemesla, vinotéka a Klub.

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.