Diskuse
Vrať tu lebku!
Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.
Přihlásit seT69o60m51á63š 45V75o75d44v93á15ř92k55a
Tomu, kdo ji ukradl, štěstí nepřinese, bude nucen se jí zbavit. Ten, kdo si to objednal, na tom bude stejně.
Pamatuji člověka, který si jednou odnesl z židovského hřbitova kámen z macevu. Během roku měl bouračku se zraněním, jeho žena dostala rakovinu a vyhořel. Pak mu to nějak došlo, kámen vrátil na původní místo a série neštěstí ustala....
R74a18d74e66k 22H38a48m31p71l
Otázka (řečnická samozřejmě) je, zda by u něj tyto skutečnosti nenastaly i bez toho, že by si ten kámen ze hřbitova odnesl. Ale jo, pokud tomu uvěřil a ten kámen vrátil zpět, tak OK ;-)
M37i11r50k39a 72Š28v96a39r47c82o19v69á
Neumím si to vysvětlit jinak, než, že šlo snad o nějakou sázku?! O popularitu typu - tak se mi to povedlo a budu teď mediální hvězda pro svoje přátele, se kterými jsem se vsadil?! JO, JSEM BOREC, DAL JSEM TO! 


...co jiného si představit? Nebo, že by se už namísto motýlů sbíraly lebky významných osobností? Ženy mají čím dál náročnější požadavky...možná chce dotyčný svést nějakou historičku? :D
J31i84ř84í 29Č89u43m94p20e64l56í71k
Já si dokážu představit, že nějaký náboženský fanatik jí může chtít pro sebe.
Lidé mají různé úchylky
I19v77e18t39a 83H69l70o90ž22k63o58v41á
Ukrást (jakékoli) ostatky je jistě hanebné, notabene z kostela. Ale věřit, že ta lebka měla magickou moc dělat zázraky, tak to už hraničí, promiňte mi ten výraz s... naivitou...
R58o11b33e71r56t 78V15i55l31i83m84o53v33s88k47ý
Třeba je to fanatický hrobník, který se rozhodl dopřát Zdislavě konečného spočinutí místo flanďáckému vystavovavání. Ctihodní lidé mají být v našich myslích a srdcích a ne jejich kousky v regále. Dost pochybuji, že by kterýkoliv poskytovatel tělesných částí byl nadšen z toho, že bude v regále v kostele všem na očích obalen šmuky a hadry.
K31a94r53e21l 17W79á39g41n61e64r
Pražský arcibiskup a primas český Stanislav Přibyl vyzval pachatele krádeže lebky svaté Zdislavy z Lemberka z baziliky v Jablonném v Podještědí, aby relikvii vrátil, protože by jej jinak mohla stihnout kletba nebo jiné neštěstí. To není výhrůžka, stává se to, řekla hlava české církve :
P87a22v68e76l 90D95v15o72ř52á36k
Lebka může obsahovat nějaký virus v latentní podobě, který se někde v teplejší místnosti probudí k životu.
J27a65n 70Z47i40e58g11l49e35r
Zasloužená karma 
Také věřím tomu, že to nakonec dobře dopadne a lebka svaté Zdislavy se vrátí na své místo.
K91a64r16e93l 32T48r95č68á52l51e60k
Kde je místo lebky svaté Zdislavy?
Tam, kde je teď, ukradená, tam není její místo?
Proč by mělo být místo lebky sv. Zdislavy v nějakém kostele?
Ohledně, jak stojí psáno, z tohoto kostela, nezůstane kámen na kameni...
Místo lebky sv. Zdislavy je kdekoliv, protože tento svět byl stvořen Bohem a tedy ať jsme kdekoliv, jsme vždy v Božím chrámu...
F28i69l71i17p 67V65r46a78c39o86v79s80k79ý
Také jsem v šoku. Snad to dobře dopadne.
K62a29r65e33l 16T79r58č78á89l16e68k
Já v šoku nejsem.
Co se může stát lebce, když je svatá?
A není Bůh všudypřítomný, takže je docela jedno, jestli je lebka někde v kostele, nebo o pár kilometrů dál?
A co paní sv. Zdislava, co teď bude dělat v Božím království, když její lebku někdo na tomto světě přemístil?
J98i81ř28í 45P37r94o37c62h31á90z17k57a
pramen živé vody - 😂😂😂
- Počet článků 223
- Celková karma 12,39
- Průměrná čtenost 897x
www.petrhrochbinder.cz
Autor různých knížek v sérii Putování Hrocha, které pomáhají a pak knížek v pevných vazbách. Byl jsem nechtěné dítě beze jména, Osmý příchod syna, Udělám z tebe milionáře a Království v rámu. Kočovné divadlo poutníka Hrocha, dobová řemesla, vinotéka a Klub.


















