Le Mans ve Vysokém Mýtě

Legendární automobilové závody 24 hodin v Le Mans dali světu nejednu senzaci. Jednou z ních je jistě unikátní způsob startu závodu. Start s přebýháním trati k zaparkovaným vozů jsme mohli vidět i v sobotu 16.4. ve Vysokém Mýtě.

Vysoké Mýto - sobota

A nejen to. O tomto víkendu to totiž probíhají závody Moravského poháru motokár. Moravský pohár byl založen roku 2001 nadšenci z řad bývalých závodníků, kteří ještě nechtěli pověsit své nadšení na hřebík. Letos se jede společně s Mistrovstvím slovenska na sedmi tratích v čechách i zahraničí. Desítky závodníku je rozděleni do závodních tříd dle svého věku a závodních strojů. Nejmladší věkvá třída je 5-8 let. Naopak ve třídě veterán je dolní hranicí věk 50let.

V sobotu se na mýtském okruhu jezdili měřené trénink. Od půl páté si každá třída zajela desetiminutovou kvalifikaci, která rozhodne o postavení na startu zítřejšího závodu. A před půl šestou se již na startovací rošt řadili borci přihlášení do vytrvalostního závodu. Zúčastnilo se 10 týmu po dvou nebo třech jezdcích. Nejrychlejší tým zvládl v určeném čase odkroužit 109 kol. Na takto dlouhém závodě nebyla nouze nejen o drama na trati,

ale jelikož se jezdci z jednoho týmu střídali v jedné motokáře, byli jsem svědky i napínavých zastávek v depu. Poslední zastávka nakonec rozhodla i celkovém vítězi. Když si jezdec týmu Gregor Racing řekl o dotankování paliva pouhé čtyři kola před cílem závodu. Motokáru se již bohužel nepodařilo znovu nastartovat. Ani jezdec ani tým se však nevzdali a dotlačili stroj vlastní silou do cíle. Jelikož Gregor Reacing byli do té doby ve vedení s velkým náskokem skončili druzí před týmem Holota. Výtězem se nakonec stal tým pojemonovaný podle příjmení jeho jezdců. Bohuš Pospíchal Táborský

V neděli nás již čeká hlavní závodní den, kde o podobná dramata a překvapení v záverečném kole jistě nebude nouze.

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Petr Bezděk | neděle 17.4.2016 20:00 | karma článku: 8,23 | přečteno: 482x