Jak definitivně vyřešit problémy spojené s kampaní #meetoo

Kampaň proti sobě postavila dva nesmiřitelné tábory. Zatímco O. Winfrey, jež se postavila za zneužívané oběti, slaví ovace, C. Deneuve, která akci označila za hon na čarodějnice, byla označena za elitářskou sexistickou bělošku

Známá francouzská herečka, spolu s dalšími více než  100 osobnostmi francouzského veřejného života včetně spisovatelky Catherine Milletové, pořadatelky veřejných orgií, kterým vadí, že kampaň  ve Francii označovaná jako #zažalujsvéprase, ostrakizuje ty, kdo se někoho nevinně dotknou a brání tak ve Francii tolik oblíbenému flirtování, to pořádně schytala.

Odpůrci jí její bohatství, slávu a elitářství. Hovořila by jinak, když by byla tvrdě pracující zneužívanou černoškou. Ale nikdo by ji neposlouchal. A navíc na ni vytáhli, že podporovala režiséra Romana Polanského. A tak se nakonec Catherine pod tíhou argumentů omluvila, protože jinak by si už u filmu neškrtla. A přitom se nabízí docela jednoduché a elegantní řešení. Museli by se do toho ale zapojit vědci ze Silicon Valley a vlivní módní návrháři.

Celý problém by šlo jednou pro vždy vyřešit s pomocí moderních vědecko- technických výdobytků, nanotechnologií anebo implantovaných čipů. Stačilo by navrhnout oděv, jenž by ukazoval nálady potenciálních obětí sexuálních útoků.

Pokud by žena byla v sexusvolné  náladě, její neutrální oděv by se pro pohledu na muže rozsvítil růžově či dokonce červeně a vyslala by tak jasný signál, že nemá nic proti tomu, aby jí byl učiněn návrh. Naopak, když by na sex neměla chuť, zůstala by neutrálně šedá. Když by k muži chovala patřičný odpor, byla by celá brčálová. Pro barvoslepé muže by vycházely zvukové signály.

Když by se k ženě blížila svůdníkova ruka, a ona si přála, aby zašel dál, začala by se z ní linout libá vůně Chanel No. 5, případně píseň Serge Gainsborouga Je t'aime... moi non plus. Pokud by se jí blízkost cizího těla nelíbila, začal by se zní šířit čpavý puch, před kterým by utekli všichni sexu chtiví úchylové za zvuku  písně  Mrtvý muži, neznásilňuj od 7 Year Bitch.

A pokud by si muž nedal říci, nevadil by mu smrad ani nepříjemné tóny, a snažil se přesto dotknout ženiných choulostivých partií, dostal by pořádnou ránu elektrickým proudem do přirození, která by ale nezranila oběť sexuálního násilí.  

Zatčen může být i Alec Baldwin

Navíc by oděv či další bezpečnostní zařízení byl napojen na systém kamer, mobilních technologií, GPS lokátorů  a automaticky by zalarmoval mravnostní  policii, jež by uviděla v přímém přenosu, co se děje, a strážci zákona by pak mohli okamžitě zasáhnout proti chlípníkovi a ihned mu nasadit želízka.  Mohlo by se využít systémů dronů, jež by policii napověděly, kde se co děje.

Posílilo by to bezpečnost obětí a zároveň by to odradilo násilníky. Vše by bylo jasné a přehledné.  Nikdo by si nemohl na nikoho stěžovat, vše by se posunulo do hyperkorektní fair play roviny, kterou by ocenily nejen případné oběti, ale i násilníci, kteří si stěžují, že jim ženy vysílají nejasné signály. Vše by nyní bylo nad slunce jasné v překrásném novém genderově vyváženém světě.   

Autor: Petra Havelková | pondělí 15.1.2018 14:23 | karma článku: 27,92 | přečteno: 2012x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Petra Havelková

Poslední mohykáni proruské propagandy v Česku

Během únorového vpádu vojsk Putinova režimu na Ukrajinu bylo přijata série opatření proti šíření ruských desinformací. Řada zemí euroatlantického bloku i jejich spojenců se rozhodla zablokovat ruský propagační kanál Russia Today

16.8.2022 v 19:44 | Karma: 18,86 | Přečteno: 1481x | Diskuse | Politika

Petra Havelková

Na vlnách šedé ekonomiky

Můj postoj k šedé ekonomice byl vždy dvojznačný. Vím, že poctivě danícím občanům, soukromým podnikatelům a právnickým subjektům vděčím za mnohé. Jen díky nim jsem bezplatně vystudovala, mohu jezdit po opravených silnicích.

28.7.2022 v 21:09 | Karma: 13,02 | Přečteno: 652x | Diskuse | Ekonomika

Petra Havelková

Je projekt Pirátské strany o zdanění psychotropních látek smysluplný?

Možné zdanění příjmů z legislativně regulovaného prodeje psychotropních látek, které má Pirátská strana ve svém programu, se jeví jako zajímavý nápad řešení finančních problémů spojených s náklady na ústavní léčbu závislostí

6.7.2021 v 13:18 | Karma: 12,95 | Přečteno: 562x | Diskuse | Politika

Petra Havelková

Ruský vliv

Protřásla si bezstarostně své tmavé dredy v podzimním větru a nechala se pohladit posledním zábleskem babího léta. Cítila se svobodná.

1.3.2021 v 18:24 | Karma: 6,82 | Přečteno: 592x | Diskuse | Poezie a próza

Petra Havelková

Mercury a malí Čecháčci

Zpěvákova raná 80. léta strávená v Mnichově ve společné domácnosti s německou herečkou Barbarou Valentin, která jej zasvětila do tamní LGBT scény, byla v dětem přístupném filmu Bohemian Rhapsody zcela opomenuta.

10.3.2019 v 9:57 | Karma: 11,16 | Přečteno: 1226x | Diskuse | Společnost

Nejčtenější

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Cizinec zaplatil za jízdu taxíkem v Praze přes 200 tisíc, zjistil ráno s hrůzou

13. května 2025  17:07

O více než 200 tisíc korun málem přišel v Praze cizinec, který se v noci vracel na hotel taxíkem,...

Požadavky odtržené od reality, zoufají po jednání Ukrajinci. Rusové jsou spokojeni

16. května 2025  6:43,  aktualizováno  16:12

Sledujeme online Jednání delegací Ukrajiny a Ruska v Istanbulu po necelých dvou hodinách skončilo. Bylo to první...

VIDEO: Turecké letadlo škrtlo v Praze ocasem o ranvej. Modleme se, vyzýval pilot

13. května 2025  19:14

Napínavý pokus o přistání si prožili cestující na palubě letu TK1771 společnosti Turkish Airlines z...

Americkým státem Missouri se prohnaly extrémní bouře, sedm lidí zemřelo

17. května 2025  8:12

Nejméně sedm lidí přišlo v pátek o život při bouřích, které se přehnaly nad americkým státem...

Při ruském útoku na autobus s civilisty v Sumské oblasti zemřelo osm lidí

17. května 2025,  aktualizováno 

Nejméně osm lidí přišlo o život a pět dalších utrpělo zranění při ruském útoku na autobus s...

Předseda ASCOPA Pavel Vlček byl zvolen do představenstva Global Alliance

17. května 2025

Poprvé v historii má český public relations (PR) zastoupení v nejvyšším vedení celosvětové oborové...

Trump chce přesídlit až milion lidí z Gazy do Libye, ve hře jsou miliardy dolarů

17. května 2025  7:32

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa pracuje na plánu trvale přesídlit až milion...

  • Počet článků 191
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1223x
Mezi mé zájmy patří  kulturní dění v mém okolí, literatura, reflexe vlivu masových médií na utváření obecného mínění. Zajímám se o kognitivní vědy, evoluční psychologii, teorii memů a literaturu. 

 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.