Města které jsou mi blízké.
Města které jsou mi blízké.
Jako malý kluk jsem každý Srpen lítal do Bulharska do Burgasu. Otec tam měl sestřenici ( Otec byl Bulhar) naposledy jsem tam byl když mi bylo asi tak 8 let. Trávili jsme většinu času na pláži. Potom jsme k večeru vždy šli pěšky k domku kde bydlela Teta. Vzpomínky na ty léta už se pomalu vytrácí z paměti.
Na Prahu mám samozřejmě více vzpomínek. V Praze jsem zažil 14 a půl let. Od narození do 14cti. Rodiče byli rozvedení a já jsem bydlel s Tátou. Tak jsem jezdil za Matkou tramvají ( 22cítkou) většinou 3x,4x týdně. Nastupoval jsem Na Malovance v Břevnově a vystupoval u Národního Divadla. Dnes to je trasa populární u turistů. Tak jsem vždy lítal po Václaváku většinou jsem šel do kina.
Praha ma svoje kouzlo jak mnozí vědí. Když jsem vyrůstal za totality tak mnoho lidí na západě ani nevěděli kde se Praha nachází. Dnes už je to úplně něco jiného. Když někomu řeknu jsem z Prahy
( Američanům) tak na mě ma úplně jiný pohled. V Praze se dnes natáčí filmy které jsou vidět po celém světě a Praha je vnímána jako jedno z nejkrásnějších měst. Její architektura a historie z Prahy děla skvost měst.
V roce 2019 v Říjnu jsem přijel do Prahy s úmyslem tam zůstat ale COVID 19 pandemie měla jiné plány. Stručně řečeno vrátil jsem se na Floridu.
Další město s kterým jsem obeznámen je Vídeň. V roce 1978 jsme s Matkou utekli přes Jugoslávii do Rakouska přijeli jsme vlakem do Vídně. V roce 1984 jsem strávil 8 měsíců ve Vídni.Vídeň byla kdysi sídlo Rakousko-Uherské říše a též ma mnoho památek. Kostely jako Stephanskirche,Votivkirche,(Karlskirche - kde působil Česky farář) jsou nádherné.
Schönbrunn sídlo Habsburků, je též velká turistická destinace. Hofburg a Vídeňská opera jsou též populární destinace.
V Březnu roku 1979 jsem s Matkou imigroval do USA. Přistáli jsme v JFK letišti v New Yorku.Pan Pagač z oraganizace AFCR ( American Fund for Czechoslovak Refugees) nas vyzvednul a odvezl nás na hotel Latham na 28 ulici.
V New Yorku jsem žil 11 let. Od 15 do 26 let ( nejlepší léta) tím je mi New York City velmi blízký. I když New York. 80tých letech bylo velice nebezpečné město,byl jsem mladý a bral jsem to všecko jako dobrodružství.Chodil jsem hodně na rockové koncerty a trávil hodně času v Greenwich Village a Lower East Side. Čtvrťě které byly známe tím že tam bylo hodně muzikantů,umělců,herců,básníků.
Když mi bylo 23 let tak jsem se seznámil s moji ( teď ex-manželkou) její rodiče a sestra žili na Floridě.
Paige ( moje ex-manželka) se chtěla přestěhovat za nimy na Floridu. Tak jsme se v roce 1990 odstěhovali do Orlanda kde žiju do dnes.
Na Floridě jsme začali rodiní život. Svatba byla v Connecticutu ( odkuď rodina ex-manželky pochází),ješťě než jsme se na Floridu odstěhovali.
Koupili jsme náš první dům v Sanfordě ( blízko Orlanda). V roce 1992 se nám narodil náš první syn a v roce 1995 náš druhý syn.
Když jsem v roce 2015 dostal lay off ( snižování pracovních míst) z mé pozice ( Account Manager) tak jsem si udělal řidičský průkaz na tiraky (velké náklaďáky).Ale bohužel jsem zjistil že můj zdravotní stav
( regma) mi nedovolí trávit většiny času na cestách. Tak jsem se vrátil do Orlanda a jezdím jenom lokálně.
Před asi šesti lety jsem se rozhodnul vrátit se do Prahy město mého dětství. Zažádal jsem o České občanství ( které jsem stratil když jsem přijal Americké). Trvalo mi to rok než jsem ho dostal,
Česká ambasáda chtěla kdejaké dokumenty přeložené do Češtiny a potvrzené Appostilou.
Když jsem České Občanství konečně dostal v Září 2019 tak jsem si koupil letenku a v Říjnu 2019 jsem odletěl do Prahy. Druhý den v Praze jsem u brány do Pražského Hradu uklouznul a zlomil si kotník.
Tak jsem šel do Nemocnice Motol kde mi dali sádru a 6 týdnu jsem byl na berlích.
V Lednu 2020 jsem si našel práci ale v Březnu 2020 začala pandemie.
Vydržel jsem to ještě rok a půl ale v roce 2021 jsem se vrátil na Floridu.
Vracení na místa kde člověk prožil mladí je vždy míchané různými pocity. Člověk se cítí rád že je tam kde prožil svoje dětství nebo mladí ale zjistí že všecko se změnilo. Hospoda kam se chodilo na pivo je zavřena,samoobsluha už není ale je tam kavárna atd,atd.
Prostě si člověk musí uvědomit že čas chvátí a lidé kteří tvořili jeho prostředí už nejsou nebo se odstěhovali a taktéž obchody,restaurace a hospody.
Peter Zamfir
Čtyřicet Pět let v Americe

Letos tomu je 45 let co jsem s Matkou,přijel do Ameriky.V Americe jsem se vrhnul do Angličtiny a rychle se začlenil.
Peter Zamfir
Hurikány na Floridě

Jelikož žiji na Floridě už pár let ( od roku 1990) mám trochu zkušenosti s Hurikány. Bydlím na Floridě.
Peter Zamfir
Imigrace do USA

Když vidím kolik lidí se do USA stále valí z celého světa a to též s penězi a co všecko proto dělají aby se sem dostali;
Peter Zamfir
Google Maps

Jako mlády jsem používal atlasy. Pamatuji když jsme jeli po poprvé do Evropy v roce 1992. Přistáli jsme ve Frankfurtu a půjčili jsme si auto. Všude kam jsem jel byla moje manželka můj ( co-pilot). Prostě mi dávala instrukce kudy.
Peter Zamfir
Jsem Bulhar, Čech nebo Američan?

Narodil jsem se v Praze Otec byl Bulhar Matka Češka. Jako dítě jsem často slyšel přátele otce mluvit Bulharsky. Potom když jsme se ve škole začaly učit Rusky neměl jsem s Ruštinou problémy.
Další články autora |
Skokem do propasti Macocha ukončila život matka oběti střelby na fakultě
Skokem do Macochy ukončila o víkendu život matka jedné z obětí tragické střelby na Filozofické...
Turek jel rychlostí přes 200 km/h a fotil se u toho. Policie věc prošetřuje
Europoslanec Filip Turek (Motoristé sobě) se na svém účtu na Instagramu pochlubil fotkou, ze které...
Bílá rakev, věnec od Gottové. Na rozloučení se Slováčkovou dorazil i prezident
Rodina a přátelé se v kostele v centru Prahy rozloučili Annou Julií Slováčkovou. Zpěvačka a...
Bili ho, řezali a natáčeli, jak umírá. Mladíci umučili třináctiletého kluka, pro zábavu
Premium Mladistvý spolu s kamarádem zabil v Děčíně před třemi lety třináctiletého chlapce. Nebývale...
Trump si hraje s vojáčky. Stažení by Evropu bolelo, na výběr jsou jen špatné varianty
Premium Je to jen pár dní, co Donald Trump vyslal směrem k Evropě poněkud nepříjemnou zprávu. USA mohou ze...
Narkos v akci, Francie se stala novým Medellínem. Jak gangy perou peníze z drog
Premium Francouzi sledují koordinované útoky na věznice, jakoby vystřižené z války gangů někde v...
Zelená elektřina a stabilní ceny. Rakouské komunitní energetiky se účastní i mniši
Rakousko sází do budoucna plně na obnovitelné zdroje energie. Od roku 2030 se má veškerá elektřina...
Staré textilce zasvětil život. Po více než třiceti letech se otevře veřejnosti
Premium V roce 1992 koupil Dušan Barnáš starou textilní fabriku v podhůří Krkonoš. V příštím roce bude na...
Dnešní společnost je orientovaná na zisk. I u dětí řešíme: má dáti a dal, říká sociolog
Premium S výjimkou Afriky a Indie porodnost víceméně všude klesá. „Být rodičem není norma a povinnost jako...

Akční letáky
Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!
- Počet článků 20
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 437x