Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zločin soudce Rutara

Ve středu 22. 1. 2020 musel do výkonu trestu na 8 let nastoupit Miloš Zezula, odsouzený za přepadení klenotnictví ve Zlíně (viz např. zde: https://1url.cz/YzKOR). A to na základě zamítnutí jeho odvolání Vrchním soudem v Olomouci.

Spolek Šalamoun se tzv. metodě pachové identifikace (dále jen MPI) věnuje aktivně několik let a dne 8. 11. 2019 spolu s dalšími uspořádal dokonce mezinárodní odbornou konferenci k problematice metody pachové identifikace a její věrohodnosti v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu.

Na této konferenci mj. vyplynul závěr renomované mezinárodní vědecké obce, že tak jak byla MPI používána na území ČR do 1. 4. 2018 (tedy i v případu Miloše Zezuly) byla zcela nevěrohodná, nepoužitelná jako důkaz v trestním řízení, a zejména odporující vědeckému poznání (viz nález IV. ÚS 1098/15). Zajímavé, a na záznamu zřetelné, je přiznání Policie ČR, že ví, že to “dělala špatně”

Jedním ze stěžejních argumentů o nepoužitelnosti MPI je vědecký výzkum České zemědělské univerzity na základě zadání Ministerstva vnitra s názvem - Ověření a zdokonalení metody pachové identifikace VF20102015011, Bezpečnostní výzkum pro potřeby státu v letech 2010 až 2015.

Nedílnou součástí tohoto výzkumu je testování reliability psů Policie České republiky.

Viz zde: http://spoleksalamoun.com/sys/galerie-download/Testovani-reliability.pdf

Kdy z tohoto výzkumu vyplývá:

Celkem bylo provedeno 40 porovnání párů sklenic obsahujících pachy. V 25 případech byly výsledky správné, ve zbylých 15 chybné.Opakované porovnání pak provedlo správně jen sedm psů. Dva služební psi provedli chybně dokonce obě porovnání. V osmi případech psi označili shodu mezi sklenicemi, které shodný pach neobsahovaly.

V těchto osmi případech by byl při stávající praxi obviněný s vysokou mírou pravděpodobnosti odsouzen.

 

Pro plné pochopení problematiky MPI - Spolek Šalamoun disponuje usnesením KSZ v Brně, ve kterém se konstatuje, že obviněná osoba X.Y., jejíž pachová stopa se našla na místě činu při přepadení zlatnictví v Brně, nemůže být pachatelem a řízení se musí zastavit, protože v době spáchání této loupeže a i předtím, se dotyčný obviněný X.Y. nacházel ve výkonu trestu a věznici neopustil.

S argumentací o zásadní nevěrohodnosti MPI se “zcela v duchu třídního boje” vypořádal senát Vrchního soudu v Olomouci pod vedením předsedy senátu JUDr. Vladimíra Rutara. Nutno na místě konstatovat soudruha Vladimíra Rutara.

Vrchní soud v Olomouci s novým předsedou soudu, soudruhem Václavem Čapkem a s předsedou senátu, opět soudruhem Vladimírem Rutarem se s informací o problematice MPI vypořádal tak, že zkreslil závěry vědeckého a bezpečnostního výzkumu “Ověření a zdokonalení metody pachové identifikace VF20102015011”, kdy se snížil k tomu, že v bodě 56 usnesení Vrchního soudu v Olomouci konstatuje, že výzkum není věrohodný, protože nebyl prováděný na psech Policie ČR.

Důkaz: "Bod 56 Nelze přehlédnout, že samotný striktní závěr zkoumání byl vysloven z hodnocení testování psů, kteří z podstatné části nebyli psy služebními, tedy speciálně vycvičenými. To je ovšem podstatná skutečnost, neboť právě výcvik služebního psa je základním předpokladem pro uplatnění schopnosti ztotožňovat pachy lidí."

Naprosto každý občan České republiky si může závěr soudruha předsedy Vrchního soudu v Olomouci Rutara verifikovat vlastním nahlédnutím do  textu zprávy o testování reliability zde: http://spoleksalamoun.com/sys/galerie-download/Testovani-reliability.pdf

Pro plné pochopení zvěrstva soudruha Rutara cituji nadpis této zprávy:

“Zpráva o průběhu testování reliability metody pachové identifikace prováděné speciálně vycvičenými služebními psy Policie České republiky”

Dovolím si citovat i větu druhou této zprávy: “Vlastní testování schopnosti psů Policie ČR identifikovat individuální pachy osob se konalo v období ledna až října 2013 v prostorách Výcvikového střediska PP ČR Plzeň, Bílá Hora.”

 

ANO, žijeme v zemi, kdy člen zločinné organizace KSČ soudruh předseda Vrchního soudu v Olomouci, JUDr. Vladimír Rutar, zcela rezignoval na své povinnosti soudce, zcela záměrně zkreslil závěry vědeckého výzkumu a poslal Miloše Zezulu na 8 let do vězení, aniž by se obtěžoval celou zprávu o 7 (slovy sedmi) stranách přečíst.

 

Ač je to konstatování překvapivé, chci soudruhu předsedovi senátu Vrchního soudu v Olomouci JUDr. Vladimíru Rutarovi poděkovat. Svým naprosto neuvěřitelným rozhodnutím vzbouřil přední osobnosti české vědy, pohoršil je tím “kdo a jak dnes rozhoduje o osudech občanů České republiky” a chystají…..

 

Postup senátu Vrchního soudu v Olomouci tím, že hrubě zkreslí závěry vědeckého výzkumu, je jen další a bohužel typickou ukázkou naprosté libovůle a jeden z dalších důvodů, proč není v České republice možné věřit v nestrannost soudů, justice ani soudců.

Dovětek:

Soudruh JUDr. Vladimír Rutar byl nově jmenován do senátu posuzující trestní věc Petra Kramného....

Autor: Vašek Peričevič | čtvrtek 30.1.2020 17:09 | karma článku: 7,55 | přečteno: 330x
  • Další články autora

Vašek Peričevič

Jmenovací dekret předsedy KS v Brně - pochybnosti

Na základě tiskové zprávy Kanceláře prezidenta republiky (dále jen KPR) ze dne 12. října 2021 jmenoval prezident republiky Miloš Zeman, na základě návrhu ministryně spravedlnosti, JUDr. Milana Čečotku, předsedou Krajského soudu

10.11.2021 v 10:04 | Karma: 0 | Přečteno: 140x | Diskuse | Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Robert Templ – česká justice a trest smrti

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 Vrchní soud v Praze definitivně potvrdil rozsudek Krajského soudu v Plzni z roku 2007, kterým byl Robert Templ zproštěn obžaloby z dvojnásobné vraždy z roku 2001.

16.10.2021 v 23:17 | Karma: 0 | Přečteno: 169x | Diskuse | Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Kauza Kramný - chapadla ostravské chobotnice, nové šokující zjištění.

Kdo sledujete největší justiční zločin v novodobých dějinách ČR - kauzu Petra Kramného - víte, že základním stavebním pilířem odsuzujícího rozsudku je znalecký posudek oddělení soudního lékařství, Nemocnice České Budějovice a.s.

20.10.2020 v 9:43 | Karma: 13,55 | Přečteno: 583x | Diskuse | Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Případ Anety Rodové - vyšetřování skončilo, zapomeňte

Případ Anety Rodové i po 6 letech od inkriminovaných událostí budí zásadní pochybnosti a dnes vám některé představím.

5.8.2020 v 16:15 | Karma: 18,20 | Přečteno: 1498x | Diskuse | Občanské aktivity

Vašek Peričevič

Kauza Petr Kramný: Proč u nás nelze věřit v nestrannost soudů, justice ani soudců?

Chci na dnešní malé ukázce demonstrovat postup soudkyně JUDr. Renaty Gilové při ústním odůvodnění rozsudku nad Petrem Kramným.

7.2.2020 v 15:25 | Karma: 5,67 | Přečteno: 217x | Diskuse | Občanské aktivity
  • Nejčtenější

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  14:56

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Atentátník měl v autě výbušniny. Nemyslitelnému zabránil Bůh, řekl Trump

14. července 2024  15:36,  aktualizováno  21:23

Muž považovaný za pachatele útoku na amerického exprezidenta Donalda Trumpa měl podle amerických...

Zvířata budou mít v Česku větší zastání, chránit je má ústava

14. července 2024  20:41

Vlk zavřený v kleci. Svoboda uměleckého projevu, nebo týrání? Na konci května pražská Karpuchina...

Po deštích opět horko. Na začátku týdne se vrátí tropické třicítky

14. července 2024  12:10,  aktualizováno  20:36

Přímý přenos V neděli se postupně snižovaly zvýšené toky některých řek po vydatných deštích, ale už na začátku...

Hákové kříže a orlice. Evropskými zeměmi putují drogy s nacistickými symboly

14. července 2024  19:48

Evropou se v posledních měsících šíří drogy s nacistickými symboly. Koncem minulého měsíce takové...

  • Počet článků 42
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2045x
Jsem místopředseda Spolku Šalamoun, který se od roku 1993 snaží poukazovat na pochybení české justice a to v konkrétních případech a lidských osudech.

 
Spolek Šalamoun se zabýval od roku 1993 tisíce případy, kdy v řadě případů se nám justiční pochybení podařilo zvrátit, či v řadě případů dosáhnout např. milosti prezidenta republiky.


Od roku 2015 se velmi intenzivně mj. zabývám kauzou Petra Kramného, která není žádným justičním omylem, ale krystalickým justičním zločinem, který nemá obdoby.

Seznam rubrik