Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Pan pravý neexistuje, taky nejsem žádný ideál

„To zvládnete, je potřeba, aby jste si sama sebe urovnala. Dejte si čas. Začněte se věnovat sobě, dětem a začněte sportovat. Máte svůj život ve svých rukou, zvládnete to. Nespěchejte do dalšího vztahu. Jděte mezi lidi.“

věřím v lásku na první pohled...

Takové rady jsem dávala a žila si rádoby spokojené manželství. Poslouchala kamarádky, které prožívaly buď osamocené šílenství nebo vztah se zadaným mužem. Co člověk, to jiný příběh až došlo na ten můj.

Končím, chci se rozvést, už nemůžu. Ticho, tma, propast, strach a zároveň obrovská úleva. Skončilo letité hledání jak najít v manželství záchranu, která byla beznadějná. Skočila jsem do neznáma a uměla pouze ženskou část…tu chlapskou jsem podcenila. Je mi úplně jedno jestli jsou mužský z Marsu, ale elektriku, starost o auto, vyvrtat, opravit troubu, číst dlouhé smlouvy i s prťavoučkýma písmenkama prostě umí. Já jsem „prý“ z Venuše, ale připadala jsem si úplně blbá. Za krk mi sedla samota a večerní šílenství u televize bylo k zbláznění. Jako na potvoru se mi začalo doma všechno sypat a já byla bezradná, bez peněz a s dvěma syny.

To zvládnu, je potřeba si urovnat samu sebe, dej si čas, mám svůj život ve svých rukách…Bože, to jsou kecy!

Každá snaha vyhecovat se k něčemu co se mělo podobat pozitivnímu startu, byla tragédie. Bez lásky, bez opory, bez jistoty, bez sexu a hledat na tom všem něco pozitivního. Co jsem to těm lidem povídala?!

Naučila jsem se co s elektrikou, starat se o auto a číst ve smlouvách. Pocítila, jak se platí za vášeň s mužem, který není můj. Jak těžké je končit vztah s mužem, který byl úžasný, jen není na vztah ještě připravený. Promilovat noc, umírat slastí, vychutnávat si každý dotek, nic neřešit, na nic se neptat, smazat budoucnost, zakázat si plánovat a probouzet se sama, je těžké. Chtít muže za každou cenu se přejí a sedět na štědrý večer samotná, bolí. Pochopila jsem, že hledat nemá smysl. Pustila jsem se do života, začala tančit, hrát squash, jezdit na kole, smát se a milovat život, takový jaký je.

Začínat, věřit, smát se, nic neřešit, milovat, šeptat „miláčku“, vědět jak žít a zamilovat se do života jako takového...prostě „jde“.

„Každý den se musíme snažit milovat to podstatné a ne to povrchní“.

Autor: Andrea Anna Peldová | sobota 30.4.2011 21:14 | karma článku: 24,67 | přečteno: 2545x

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Další články autora

Andrea Anna Peldová

Dámy, Vesmírný objednávkový servis nefunguje!

Měla bys být chvíli sama. Přijde, když to nečekáš. Napřed si uzavři bývalého. Vůbec ho nehledej, najde si tě sám. Zadaného nikdy! Věnuj se sama sobě. Moc nad tím přemýšlíš. Na rozvedenýho bacha. Nech tomu volný průběh.

25.6.2020 v 7:00 | Karma: 20,84 | Přečteno: 1000x | Diskuse | Společnost

Andrea Anna Peldová

Jak se neseznámit na seznamce

„Hledáš lásku a vztah na celý život? Na seznamce se každý rok seznámí desetitisíce mužů a žen z celé ČR. Podle statistiky se každý 3. člověk v České republice seznámí přes seznamku. Je to běžný trend v současné hektické době."

14.6.2016 v 6:34 | Karma: 42,78 | Přečteno: 39994x | Diskuse | Společnost

Andrea Anna Peldová

Pánové, nejste v tom sami

Jednoho dne, takhle po ránu, při ranní kávě se Bůh nudil. „Stvořil jsem k mé spokojenosti vše, ale něco tomu přeci jenom schází.“ Jako správný chlap se podrbal a zamyslel: „nemám se čemu tak nějak od srdce zasmát."

4.5.2016 v 10:16 | Karma: 26,62 | Přečteno: 2761x | Diskuse | Osobní

Andrea Anna Peldová

Šaty z polibků

Zalila si dvě lžičky kávy horkou vodou. Jenom k oušku. Zbytek patřil mléku. Třikrát ji lehce zamíchala a ...

2.5.2016 v 7:01 | Karma: 25,43 | Přečteno: 1239x | Diskuse | Poezie a próza

Andrea Anna Peldová

Zkrácené závěrečné titulky v komerční televizi

Přišel čas zkracování, tak jako ve filmu Postřižiny Bohumila Hrabala, kdy se paní Maryša rozhodne své dlouhé kadeře zkrátit. "Ustřihla jsem si vlasy!"

20.4.2016 v 11:57 | Karma: 31,96 | Přečteno: 2612x | Diskuse | Kultura

Nejčtenější

Patří k nejjedovatějším na světě. Teď tyto houby začínají růst i v Česku

Pavučinec plyšový, smrtelně jedovatá houba.
1. června 2026  9:56

Smrtelná dávka je přibližně 30 gramů. Řeč je o muchomůrce zelené, která je nejjedovatější houbou na...

Znáte rybí hybridy? Kříženci cejna, kapra a karase v českých vodách stále překvapují

Pstruh tygrovaný je kombinací pstruha potočního  a sivena amerického.
30. května 2026  16:42

Každý rybář zná ten pocit. Splávek se potopí, prut se ohne, ryba bojuje jako kapr, ale když se...

Ze selského stavení v Sudetech udělali unikátní ubytování. Statek vstoupil do 21. století

Broumovský klasicistní statek se zrodil před téměř dvěma sty lety v oblasti...
29. května 2026  10:17

Na Broumovsku, v krajině s hlubokou pamětí a jedinečnou atmosférou bývalých Sudet, vznikl projekt,...

Do Prahy míří originál, který patří k nejcennějším předmětům světa. Znáte Britskou Guyanu?

Legendární Britská Guyana má hodnotu přes čtvrt miliardy českých korun.
1. června 2026  4:54

Začátkem září se pražský Obecní dům promění v nejstřeženější trezor v Evropě. Třetí pokračování...

Máte řidičák na traktor? V Čáslavi si můžete vyzkoušet své umění za volantem veteránů

Akce Pradědečkův traktor vždy přitáhne hodně návštěvníků.
1. června 2026  11:29

Zkuste najít kluka, který by se alespoň jednou v životě nechtěl posadit za volant traktoru. V...

Nehoda uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 u Soběslavi na Táborsku

ilustrační snímek
5. června 2026  20:57,  aktualizováno  20:57

Nehoda uzavřela dnes večer zhruba na hodinu dálnici D3 mezi Soběslaví a Planou nad Lužnicí na...

Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu

ilustrační snímek
5. června 2026  20:34,  aktualizováno  20:34

Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...

Hasiči likvidují požár ve Veselí nad Moravou, vyhlásili druhý stupeň poplachu

ilustrační snímek
5. června 2026  20:34,  aktualizováno  20:34

Jihomoravští hasiči likvidují ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku požár autoservisu na Masarykově...

vydáno 5. června 2026  22:09

Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí pokročila.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 148
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2879x
miluji život a humor

(andrea.peldova@seznam.cz)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.