Diskuse
Ukrajincům dlužíme víc
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Z19d87e72n53ě63k 47Z48a13v65a83d43i17l
Seberte se i se svými úsporami - utíkejte na Ukrajinu - a pomáhejte tam nacionalistickým fanatikům financovat jejich svatou válku proti všem etnickým neukrajincům, pane Payne.


F10r48a54n56t77i31š59e91k 46K13š32í88r
Já jim nic nedlužím. Jestli máte pocit, že jim něco dlužíte, tak založte nadaci a se stejně smýšlejícími jednotlivci, nebo firmami založte to, o čem mluvíte.
Z18d25e81n66ě40k 75Z91a27v52a89d57i15l
Z penze europoslance na to má.
P44e93t40r 78B81r97o68d41s67k47ý
..... Ukrajincům nic nedlužíme a už vůůůbec jim "nedlužíme víc" (?),- poválečnou geopolitiku do toho netahejte,- tu nediktoval (bohužel) Beneš. V současné době u nás žije a pracuje cca 180.000 Ukrajinců, z čehož cca 50.000 s trvalým pobytem tvoří největší národnostní menšinu v ČR. Jejich práva a povinnosti (včetně vzdělání) jsou postaveny na roveň občanů ČR. Vzdělávací proces si mohou užívat co hrdlo ráčí bez "speciálních Univerzit",- aktivitě se meze nekladou. Pracovní trh (počátkem 90. let dokonce nelegální), pro ně otevřela ČR jako jedna z prvních. Všechny jejich barevné revoluce, včetně Majdanu, jsme politicky a později i materiálně podporovali. Dary, v podobě výzbroje a výstroje pro ukrajinskou armádu, nemíním komentovat!,- ....... tak co teda dlužíme
L50u42b63o68š 46C36h39l17u15m16s65k83ý
Až Rusové okupují Ukrajinu, pak ano. Do té doby to je nesmysl. Můžou tu studovat a mít aktivity jako každý jiný cizinec.
J44i47ř65í 81K72u88č90e25r63a
Ale oni už ji okupují, račte si toho všimnout.
Teď by chtěl Putin ještě zbytek, asi zase velké Rusko nemá co jíst, takže Purin, po vzoru svého idolu Stalina, naloží s Ukrajinou stejně.
Z19d89e48n21ě83k 89Z80a20v47a43d89i30l
Naše republika Ukrajině nedluží nic a nevím proč by se ukrajinští občané nemohli vzdělávat na našich školách v jazycích, ve kterých se na nich vyučuje. Kromě vysokých škol máme i školy střední, učňovské školy, základní školy i mateřské. Všude na těchto školách se ukrajinští žáci vyskytují - byť jsou to převážně děti rodičů, kteří mají povolen dlouhodobý pobyt, nebo jim dokonce bylo přiděleno už i české občanství.
Jiří Payne si představuje, že budeme zřizovat školy pro Ukrajince, Litevce, Gruzínce, Čečeny .....
Není tak trošku odtržen od reality ?


J70i74ř48í 12K70u39č64e86r45a
Ano, vzdělanost je jediný nástroj, jak zvýšit produktivitu práce, jak se z montovny stát technologickým lídrem. Tohle vědí snad všichni politici, problém je, že výsledek není vidět za jedno volební období, možná ani za dvě, ale náklady jsou nyní. Školský systém se musí zásadně změnit a připravovat studenty na revoluci 4.0. V té bude absolutně jedno, kdo se kde narodil, studoval a v jaké řeči, všichni budou komunikovat na stejné platformě, nejlépe se bude mít vzdělaná země s potřebnou infrastrukturou.
M79i49r51o83s40l52a24v 56M62a46c58e96k
Zase dojit státní rozpočet ? Člověče, Vaše strana zadlužila stát neuvěřitelným způsobem, raději hledejte cesty, jak z těch dluhů ven
P66e71t74r 63K73l71e27i78n12w58ä36c37h28t34e47r
Pana Payneho, jakožto politika, se vůbec nezastávám. S tím zadlužením státu dokonce, s vámi i trochu souhlasím.
Podtrhuji však slova blogera o tom, že rozumná investice do vzdělání nemůže být špatná. Pomoc potřebným, čti případným uprchlíkům v případě eskalace konfliktu, je dokonce naší povinností.
Vám to možná připadá, jako dojení státního rozpočtu. Nijak vám to nehodlám vymlouvat. Za sebe však píši, že tentokráte se slovy pana Payneho, docela souhlasím.
- Počet článků 134
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1780x
www.payne.cz



















