Diskuse
Šílená vláda dělá šílené věci
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V95l54a65d43i11m48í49r94a 57B23o16š37k78o11v68á
Když kdokoli něco tvrdí, např. míru nákazy na pracovišti, musí taky říct, kdy a jaká studie to potvrzuje, v kterém zaměstnání při jakých činnostech. Např. na jaře jistě onemocněli postupně všichni pokladní v potravinových supermarketech, vláda nenařídila jasně těmto zaměstnavatelům, že nesmějí nechat v práci kašlající, dnes už ve vyšší míře půjde o již "uzdravené" pracovníky, ale někdo jim zase musí říct, aby svýma rukama nepřenášeli ev. nákazu ze zboží aj. na ruce zákazníků (ve Švédsku mají pokladní už delší dobu rukavice, zákazníci vědí, že si mají dávat na zboží aj. pozor). Dnes násilím testujeme někoho, kdo osaměle jezdí s traktorem či prořezává stromy v přírodě a nepředstavuje v práci riziko pro nikoho (nanejvýš pro svou rodinu).
V75l17a79d58i72m31í39r80a 58B86o46š91k27o43v13á
Ano, někteří politici a také někteří čeští podnikatelé zešíleli. Chybí mi na tom potřeba vyvážit práva zaměstnavatelů a zaměstnanců: nelze nutit zaměstnance k invazivnímu vyšetření pod hrozbou výpovědi. Německo nabízí občanům zdarma dobrovolné každotýdenní testování, mohou si vybrat druh testu i místo jeho provedení, mají zaručenu kvalitu. Rakousko zvolilo "povinné" testování jen úžeji vybraných profesí či pracovních činností (s úzkým a pravidel. kontaktem s veřejností), ale (zatím?) ponechalo alternativu: kdo se netestuje, nosí na pracovišti respirátor nebo roušku, podle charakteru činností, někdy stačí plexisklo či odstup. V ČR jde o nesmyslný a drahý experiment: nákazu totiž mohou přenášet i již z covidu uzdravení, např. přenos viru přes zboží, ruce, nářadí (pracovník přijde do práce, má negativní test, ale na rukou přinesl do podniku virus). U nás jde skutečně o šílenství, jež podpořili "experti", kteří si na studiích udělají peníze a kariéru. Na účet pojišťoven.

P17a15v68e79l 31D36v25o31ř21á41k
Nezapomínejme, že vláda jde ve šlépějích Járy Cimrmana. On byl známým průkopníkem metod, které jsou neúspěšné, aby mohl říci: "Pozor, přátelé, tudy cesta nevede." Ale na toto varování neprovedla ještě potřebný pokus nezdařených pokusů.
Přirovnání ke svíčce je perfektní, neboť její plamen ionisuje vzduch, který se pak stává lépe vodivým - a tudíž když už, tak to bací do té svíčky. Viz známý pokus z fyziky, jak je plamen svíčky přitahován k nabitá elektrodě.
Z77d45e89n67ě75k 23Z28a31v57a95d23i56l
Když vláda nebude dělat to co dělá, opozice ji rozcupuje. Ostatně byli to právě Piráti, kteří budou sestavovat příští vládu, kteří přišli s tím, že Covid se šíří především ze 40 % v zaměstnání. Oponoval jsem, že to bude maximálně 2 % a nechci se chlubit, ale statistiky mi dávají za pravdu.
Objednali jsme testy za 115 Kč. ( Vláda dotuje zhruba polovic ). 100 zaměstnanců jsem dosud posílal 1 x týdně na testy = 11500-6000 = 5.500 Kč. Testování organizuje zaměstnankyně, která zdrhla před 3 roky ze špitálu a má k ruce pomocnici. Zaměstnanci dělají test při nástupu do zaměstnání. Zdržení cca 1/2 hodiny. Tak, kde není výsledek jednoznačný - ani po opakování, posíláme do špitálu. Zatím vše OK a rozhodně mě ekonomicky tento výdaj nepoloží.
Takže přiznávám, že je to drobná komplikace, ale naštěstí výroba běží a nemusím nic zavírat a mohu bez problémů plnit zejména všechny zahraniční objednávky, které tvoří 70 % výkonů.
Osobně si myslím, že větší problém je u dorostenců, kteří jako by sami nic nechytí ( a s protiepidemiologickými opatřeními si příliš hlavu nelámou ), ale výtečně to přenesou dál na své rodiče a prarodiče - ale to nechám na odbornících a lidových vypravěčích báchorek, jako je autor a jeho roztleskávači.

P69a53v47e65l 72D17v55o63ř55á31k
Ta 2% - zkuste trochu přidat. U nás v rodině a u řady známých, pokud se někdo nakazil, tak to přinesl ze zaměstnání. že by se někdo nakazil na výletě, jsem zatím neslyšel.
Máte-li jiný názor, račte jej doložit nějakými ověřitelnými daty.

J59o84s67e27f 93H84a48v22r82á73n28e70k
Šílení autoři píší šílené věci
R68a47d88e60k 45K24n41ě64ž63í17n74e56k
Je to tak Pepiku. Tvé blogy jsou vyhlášené


V52á20c21l41a47v 10F12i59s17c29h98e28r
Pane Payne, přišel jste si kopnout? Nepřišlo vám někdy na mysl, že kolejnice k této vládě jste položili v dobách, kdy jste během panování vašich zájmových klik nechali rozkrást stát a upadnout do pozice neokoloniální gubernie čtvrté říše? Právě a zrovna vy o tom budete určitě leccos vědět, takže vaše kázání o šílených vládách je akorát tak dobrá groteska.
- Počet článků 133
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1774x
www.payne.cz