JV

Souhlasím, i jako seniorka a spokojená. Neustále si na něco stěžovat je takový "český národní sport". Někteří lidé se o sebe neumí i nechtějí postarat sami, neumí hospodařit, nakupovat a také si doma uvařit, ale hlavně i dát si pár korun na stranu. Vidím to kolem sebe, ale znám většinou spokojené důchodce a jsem ráda, že nás je víc.

Foto

Úkolem státu však bezesporu je, aby i ti s nejnižšími příjmy měli šanci žít důstojně a nepotýkat se s existenčními problémy:

Ano, ale až tehdy, když se ti s nejnižšími příjmy opravdu nemohou postarat o sebe sami.

JK

Co to znamená nemohou postarat sami o sebe? Když prostě nemohou najít práci, tak pak přichází úloha státu je finančně zajistit. Pokud máte řeči ohledně nejnižších příjmů, tak je třeba ty příjmy zákonně zvýšit. Stát by tak ušetřil na dávkách.

Foto

J14a55n 60Š41i18k

8. 4. 2024 11:01

Smutné je, že ta druhá skupina, která si stěžuje vždy na všechno, ječí tak hlasitě, že tu skupinu první, tedy ti, kteří jsou na tom opravdu zle, překřičí. Potíž i je, že ta druhá skupina je největší a proto ji jdou politici většinou na ruku a podbízí se jí. Hezký den

AL

Těch skutečně chudých není u nás mnoho. Těch, co nemají nadbytek luxusu a o to víc křičí, je fakt hodně.

  • Počet článků 25
  • Celková karma 15,58
  • Průměrná čtenost 387x
Pavel Staněk je český politik a právník, v letech 2010 až 2013 a opět od října 2021 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2007 až 2010 náměstek ministra spravedlnosti ČR, člen ODS. Zakladatel advokátní kanceláře ARROWS.

Seznam rubrik