To vote, or not to vote?

Volit nebo nevolit? Samozřejmě, že volit! A nevíte koho? Poradím vám v závěru blogu.

Je to na nás...

Můžete začít tím, že si řeknete, koho volit určitě nebudete.

Pokud vás nějaký politik upozorňuje na své značkové obleky a přitom tvrdí, že má evropské sociální cítění, navíc kdyby se obklopoval blondýnkami, které mají také sociální cítění, tak byste se měli zamyslet, jak je to asi s jeho sociálním cítěním doopravdy. Opravdu bude po zvolení přijíždět zpět do Česka a objíždět ho autem plných dárků a rozdávat je potřebným? Je zajímavé, že sociální cítění měl jeden bývalý premiér tak dlouho, než se mu na kontě objevily ty velké miliony, pak ho spíše ztratil. Ale je možné, že právě jede ze svého bytu na Floridě nahoru do Kanady pomoci svým romským spoluobčanům v těžké situaci, jsou v cizí zemi bez peněz.

Pak tu máme další stranu, která se specializovala na popravy svých politických odpůrců a prováděla to ještě v roce 1960. Možná se díváte na pořady na ČT o procesu s Miladou Horákovou a říkáte si, to je ono, tak se má zatočit s nepřáteli, tak pak tato strana je pro vás ta pravá. Strana je stále legitimní, ani za 20 let není některý lidem stále jasné, jaká ta strana byla a je. A můžete si k tomu přečíst dost smutnou zprávu senátora Mejstříka a nebo zákon č. 198/1993 Sb. o protiprávním režimu jedné strany. A co se takhle zajít podívat před volbami na ďáblický hřbitov na hroby zavražděných spoluobčanů včetně dětí a nebo si aspoň přečíst blog Jana Šinágla a pak se rozhodnout, líbí se mi činnost takové strany či jsou takoví lidé vhodní na naši reprezentaci v evropském parlamentu?

Dvě politické strany a další poslanci potopili naše předsednictví EU a zesměšnili nás před celou Evropou. A to jen proto , že „mě chcíplo prase, tak ať tobě chcípne také“. Takže svěříte jim důvěru, aby v tom dalším potápění mohli pokračovat i za hranicemi? Co když jim zase něco chcípne?
Teď vytvořím děsnou spekulaci, padla vláda, zapalují se domy, Romové prchají do Kanady a ministr vnitra se stará hlavně o to, zda někdo neohrožuje politická shromáždění. Nevidí někdo slabou vládu a nezkouší, kam až může zajít? Není do důsledek pádu vlády?

Pokud se většina lidí v různých volbách rozhodne, že chce výše uvedené strany, je to jejich názor a máme demokracii. Řada lidí to vezme v úvahu a odjede třeba za Romy do Kanady. Úspěšní podnikatelé také odejdou do ciziny, nejsou hloupí, aby se dřeli a velmi sociální stát jim to pak všechno sebral. Zde zůstane v lepším případě sociální stát se sociální vládou a sociálními blondýnkami, s rovnostářskými občany a úředníky, kteří všichni budou předstírat práci, se socialistickým zdravotnictvím, kde se infarkt léčí klidem na lůžku (žádný vrtulník a stent do cévy). Studenti po skončení školy se nebudou vracet zpět do Česka, jako se nevracejí domů cizinci, co vystudovali na našich školách. Naštěstí zatím nikdo po nikom na hranicích nestřílí, ale až bude stát v ještě větších dluzích a lidé stále více odcházet (jako třeba odcházejí Němci z území bývalé NDR), jak se zachová vláda, když již nebude mít co znárodňovat?

Pokud tedy mají lidé pocit, že je zbytečné k volbám chodit a že všichni politici jsou darebáci, tak ať volí nové strany, kde jsou možná politici, kteří se ještě darebáky nestačili stát. Musíte si hlavně určit, které strany určitě nebudete volit. A pokud nevíte, jak se rozhodnout dál, volte instinktem, volte třeba ty hubenější poslance (ty mají opravdu sociální cítění, když vše "nesežrali"), hoďte si korunou, ale proboha volte a za svou volbu pak neste svou zodpovědnost.
Ale nevolit a naříkat, že všichni politici jsou darebáci a že to stejně nezměníte, to je příznak pouze slabošství a malosti. Bohužel nám to předvádí hodně spoluobčanů, a jak se ukazuje, počínaje odshora.

Lidé, volte, ať víme, kdo jsme a kam kráčíme!

Na úvodní motto mě inspiroval blog studentky Marie a vzkazuji jí, jděte volit, než se tam zase protlačí někdo, kdo vás přiměje po škole k emigraci.  

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Pavel Pokorný | čtvrtek 4.6.2009 0:57 | karma článku: 22,91 | přečteno: 1571x