Proč má Česká televize nejslabší signál?

V sobotní MF Dnes byl rozhovor s Alenou Millerovou (pro mě neznámou), šéfdramaturgyní České televize a kandidátkou na ředitele České televize. Pokud pominu, že špatně fungující organizaci by měl řídit někdo jiný, než ten, kdo se na špatné činnosti podílel, měl bych pro budoucího ředitele náměty.

http://www.digitalne.tv

Ladil jsem na televizním tuneru Philips (tedy značkovém) kanály televize a zarazila mě špatná kvalita signálů ČT1 a CT2 (na co má ČT celkem 4 kanály nechápu a neladím je) ve srovnání se signály obou vysílání Nova, všech Prima a Barrandova. Rady na www.digitalne.tv typu: „pořiďte si, novou anténu, nový předzesilovač, nejlépe novou televizi“, to dovede dávat každý "trouba".
Proč se špatný signál týká zrovna kanálů ČT? Nevím, jakou výmluvu dostanu, až tuto připomínku pošlu do ČT, ale mám pocit, že třeba Barrandov není nikterak „silná“ televize, ale i Barrandov ví, že první co musí mít, je kvalitní signál, jinak zákazníci přepnou jinam.
Ale ČT nemá zákazníky, ČT má pouze daňové poplatníky, kteří platí daň z toho, že si koupili televizi. ČT může být úplně jedno, zda mají signál špatný či žádný.
Můžu žádat slevu na dani kvůli špatnému signálu? Zdá se vám to logické, že platíte stejný poplatek za signál pouze 55 %? Neměl by být poplatek pak také pouze 55 %? Ale to by byl precedens, lidé by chtěli slevu na dálniční známce, další jiné dani, atd.
A připomněl nám to prezident Klaus u důchodů, výše daní nijak nesouvisí s poskytovanou službou a její kvalitou, asi tím myslel počínaje funkcí prezidenta, já přidávám na úplný konec Českou televizi. A tento způsob placení daně z televize vyhovuje i těm, co ho schválili, tedy poslanci, mohou se zadarmo a dlouho ve veřejné  televizi vypovídávat. Pokud by si to vystoupení poslanci platili ze svého, zjistili by, že jim stačí třeba čtvrtina času (jako zjistil prezident Nejvyššího kontrolního úřadu, že mu stačí i menší a podstatně levnější byt).
Plány nové ředitele ČT jsou mi lhostejné, dokud se bude platit daň za televizi, tak ČT nám z vybraných daní stejně nic kvalitního nemůže přinést.
1. rada pro nového ředitele, dodávejte signál aspoň na úrovni televizí, které mám zdarma.

Vzpomínám po jedné velké akci ČT s upomínkami za poplatky, kdy se nějak se ukázalo, kolik zaměstnanců ČT pracuje pro ČT či jinou televizi na „živnosťák“ či obecně fakturu, což se smí pouze se svolením zaměstnavatele (Zákoník práce, § 304)? Kontroluje to ČT nějak?
2. rada pro nového ředitele, zkontrolujte ten §304, jde o naše peníze, ne vaše.

A v současné době se daň za televizi nepřímo zvyšuje. Česká pošta chce totiž na této dani ještě více parazitovat a chce 5 Kč za každý zaslaný výpis SIPO. Vynásobte si to počtem domácností, například 4 milióny, a máte to 20 milionů měsíčně.
Že má Česká pošta peníze se ukázalo, když vláda ČSSD (asi konkrétně Sobotka) jeden rok za něco rozfofrovala prosincové důchody a tedy na ně nezbyly peníze, tak důchody vyplatila Česká pošta ze svého.
Když přes vás tečou peníze, můžete je totiž pozdržovat, jako to dělávaly a možná ještě dělají banky. Tedy pošta musí mít peněz…
Výpisy SIPO na nic nepotřebuji (asi jako nepotřebuji ČT), ale prý je musím mít (jako tu ČT). Ale bylo mně řečeno, že se mohu dostavit na poštu, vyplnit nějaký formulář a prý výpis SIPO bude chodit mailem. A proč musím pro formulář na poštu? Asi proto, že datové schránky provozuje Česká pošta.

 

Autor: Pavel Pokorný | pátek 12.8.2011 15:26 | karma článku: 22,56 | přečteno: 2812x

Další články autora

Pavel Pokorný

Kolik má stát vstupenka do Národního divadla Brno?

Čtu na předvčerejším iDnes článek o financování Národního divadla Brno, že se mu nedostává peněz. Souhlasím s tím, že kultura se má-může dotovat, ale jak moc? Je moc 3⁄4 miliardy?

30.1.2025 v 9:02 | Karma: 12,26 | Přečteno: 359x | Diskuse | Ekonomika

Pavel Pokorný

Zdravotní pojišťovny - účet bez hostinského?

Před roky jsem v blozích navrhoval, aby zdravotní pojišťovny předložily klientům roční účet, „má dáti - dal“. Vracím se k tomu po událostech ve slovenském zdravotnictví a po zprávách o možném krachu dvou zdravotních pojišťoven.

23.12.2024 v 9:30 | Karma: 13,07 | Přečteno: 314x | Diskuse | Ostatní

Pavel Pokorný

Už zase vyhazuji funkční věc kvůli bateriím

Jdu vyhodit do elektro odpadu letos již 2. funkční AKU šroubovák z roku 2019. Šroubovák je funkční, „jen“ odešel bateriový blok. Náhradní bloky se již neprodávají, nové typy bloků jsou o pár milimetrů delší.

31.7.2024 v 11:13 | Karma: 42,78 | Přečteno: 5282x | Diskuse | Ostatní

Pavel Pokorný

Co s nebezpečnou divokou zvěří?

Média jsou plná útoků medvědů na Slovenku. I u nás máme medvědy, vlky, rysy, divoké kance, jeleny. Nemělo by Slovensko vydat pokyny, jak se chránit před nebezpečnou divokou zvěří (zkráceně NDZ) s důrazem na útok medvědem?

20.3.2024 v 10:31 | Karma: 10,41 | Přečteno: 352x | Diskuse | Ostatní

Pavel Pokorný

Nejezděte v zatáčce přes plnou středovou čáru!

Čeští řidiči neumí projíždět zatáčky, silnice je jim úzká. Jedete do zatáčky, a často ve vašem pruhu proti vám jede auto, najíždí na vás klidně i půl metru přes plnou čáru a nějak věří, že vy se držíte u krajnice.

23.8.2023 v 10:03 | Karma: 20,85 | Přečteno: 4064x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Snowboarding na ZOH 2026: české medaile a výsledky

ŽIVOTNÍ ÚSPĚCH. Před deseti lety v Soči 2014 vyhrála olympijské hry.
17. února 2026  15:18

To je jízda! Závody ve snowboardingu na ZOH 2026 přinesly českým fanouškům dvojnásobnou radost. V...

Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě

Trenéři Ondřej Pavelec a Tomáš Plekanec během tréninku českého týmu
17. února 2026  7:10

Zimní olympijské hry 2026 jsou v plném proudu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22....

Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině

Brankář Lukáš Dostál s trenérem Ondřejem Pavelcem na tréninku českého týmu
17. února 2026  6:56

Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...

Král chlebíčků z Příkopů. Před 165 lety se narodil Josef Lippert. Kam do lahůdek vyrazit dnes?

Lahůdky z Příkopů dobyly Prahu
10. února 2026

Nejen Praha si dnes připomíná výročí narození muže, který změnil způsob, jakým se ve městě jedlo...

Sáblíková se vrátila na svou královskou trať. I přes virózu zajela 5000 metrů slušně

Martina Sáblíková vyrazila na trénink před olympijským závodem na 5 kilometrů....
12. února 2026  18:37

Martina Sáblíková dnes na olympiádě v Miláně nastoupila naposledy k závodu na 5000 metrů. Po nemoci...

D11 na 79. km uzavřela na tři hodiny ve směru na H. Králové nehoda kamionu

ilustrační snímek
17. února 2026  23:13,  aktualizováno  23:13

Dálnice D11 byla dnes večer ve směru na Hradec Králové na 79. kilometru asi tři hodiny uzavřená....

10 věcí, které musíte vyzkoušet na Olympijském festivalu v Budějovicích

Snowboardistku Zuzanu Maděrovou, která získala na olympijských hrách v Itálii...
18. února 2026,  aktualizováno 

Advertorial Tisíce návštěvníků. Malí i velcí fanoušci. Kluci i holky. Olympijský festival při zimních hrách v...

Jan Vodička: Je krásné být u vzniku života

18. února 2026

Komerční sdělení Statistiky hovoří neúprosně - porodnost v České republice rok od roku klesá a na svět u nás...

D11 je na 79. km ve směru na H. Králové kvůli vyprošťování kamionu zavřená

ilustrační snímek
17. února 2026  20:11,  aktualizováno  20:11

Dálnice D11 je ve směru na Hradec Králové na 79. kilometru uzavřená, důvodem je vyprošťování...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 306
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 2383x
Blogy píšu, když mám čas a když mě něco napadne (proto celková karma =0)


 
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.