Pohádky na ČT z našich daní

Dívali jste se na pohádky na ČT? Pohádka ze Štědrého dne, "Princezna a písař", měla to být akční moderní pohádka. A výsledek? Podivná a skoro celá natočená v nějaké tmě. Ani hlavní představitelé mi tam neseděli. Herec Ruml vypadal na svůj věk a svezla se s ním i herečka Timková, která zde vypadala spíše jako zlá královna než princezna. Další den byla pohádka "Kdyby byly ryby", tu jsem sledoval občas a jediné, co mně  název pohádky vyvolával, je jedno sprosté úsloví. A na sprostá slova mi stačí Český rozhlas. Nějak jsem nepochopil, kde je v pohádce údajný humor typu Monty Python. A co mně vysloveně vadilo, jak se v pohádce ozýval počítačový zvuk pro něco blokovaného, jako by v ní někdo dělal na počítači. Možná to mělo být to moderní...

Pokud jste pohádky sledovali, zkuste mi tu v anketě vyjádřit svůj názor. Děkuji.


 

ČT si prý pochvalovala sledovanost. Sledovanost ještě neznamená, že se pohádka líbila. Mně vadí, že za moje vysoké televizní poplatky se tvoří něco takového. Připomínám, v televizních poplatcích ČT zaplatíte zakoupenou televizi ještě jednou, a když přidáte DPH, tak daň k ceně televize je vyšší než 100 %, to je asi rekord, tak na úrovni daní z benzínu. A přitom ČT možná jako já spíše nesledujete, tedy platím za nic. A když ji sleduji, tak vidím něco jako zmíněné pohádky, tedy něco k nekoukání. A třeba pořady obsahující slovo Hitler opravdu nesleduji, nechápu, proč je pořád na ČT vysílají, není to podpora nacismu?
Bylo by vhodné otevřít otázku vysokých televizních a rozhlasových poplatků = vysokých daní za vlastnictví televize a rozhlasu.

A co sloučit Českou televizi s Českým rozhlasem?
Nač potřebujeme platit takovou spoustu ředitelů, kteří nám produkují něco, co se buď nesleduje nebo není ke sledování. Když se mohla sloučit Státní opera s Národním divadlem?

Autor: Pavel Pokorný | neděle 28.12.2014 18:54 | karma článku: 36,60 | přečteno: 3002x