Už ne jako z řetězu utržený, ale stále báječný Martin Kraus

Metrem na stanici Můstek ani Vlakem na Kolín jsme nejeli, nýbrž autem o kousek dále, do Hradce Králové, kde se konal úžasný koncert ještě úžasnější skupiny Krausberry.

Ochraptělý hlas Martina Krause si nelze splést snad s žádným jiným. Když se k tomu přidá neskutečný rockový a bluesový projev nejen jeho, ale i celé kapely, který doplňují vtipné a lehce zapamatovatelné texty, tak člověk hned od začátku koncertu propadne kouzlu songů skupiny Krausberry.

Martin Kraus – divoký démon či nevšední přírodní úkaz.

Přímočará bluesrocková muzika, zajímavý výraz, nepředstíraná radost z hraní a zpěvu a k tomu předávaná energie na posluchače a diváky.

Skupinu Krausberry založil Martin Kraus v roce 1984, když byl vyhozen z kapely Bluesberry. Pro českou hudební scénu je výborné, že to nevzdal a našel odvahu postavit si kapelu a pokračovat.

Martin Kraus a kapela Krausberry každým svým koncertem i každou novou písní dokazují, že jejich podíl na podobě české rockové scény posledního čtvrtstoletí je zásadní.

Vlakem na Kolín, Můstek, Starý časy, Na větvi, Ohníčky nebo Kořenová zelenina. Hitů, které si lidé prozpěvují, je samozřejmě více a snad ještě nějaké Martin a Krausberry přidají.

Koncert v Hradci Králové opět ukázal, jakou sílu má živé vystoupení. Myslím, že většina přítomných byla zasažena nepopsatelnou energií poctivého bluesrocku.

S věkem se možná Martin trochu zklidňuje, ale v jeho výrazu neskutečná živelnost pořád je.

Klasické hity střídají pomalejší, klidnější a baladičtější věci, kdy si Martin vezme kytaru.

To pivo měl opravdu dobré. Vím, co říkám. Než zazpíval další písničku, tak mi dal ochutnat.

Poznámka: Všechny fotografie jsou z archivu autora

Nejvíce se lidé dožadovali písně JE TO CHLUPATÝ (Na větvi):

Na závěr Martin představil kapelu, která poté odjela VLAKEM NA KOLÍN:

*

O některých svých hudebních zážitcích jsem tady již psal:

Hudba Praha: https://blog.idnes.cz/pavelliprt/porad-ma-spinavy-zada-nepije-nekouri-nesladi-a-ma-to-tolik-rada.Bg24010927

Katapult: https://blog.idnes.cz/pavelliprt/katapult-s-nostalgii-i-bez-ni.Bg23101057

Abraxas: https://blog.idnes.cz/pavelliprt/abraxas-a-vice-nez-jedna-super-pisen-nejenom-v-benesove.Bg23021150

Autor: Pavel Liprt | neděle 11.8.2024 19:58 | karma článku: 14,76 | přečteno: 1435x

Další články autora

Pavel Liprt

Koho jsme také nepotkali v Ústí nad Labem a okolí

Je dobré při cestování spojit zajímavé místo a nevšední zážitek. A to se nám opět podařilo, tentokrát v Ústí nad Labem a okolí.

4.1.2026 v 13:27 | Karma: 11,95 | Přečteno: 148x | Diskuse | Cestování

Pavel Liprt

Lehkost bytí nejenom v Újezdu nad Lesy

Přijďte se projít, zastavit a objevovat lehkost bytí, krásu literárního i výtvarného umění pod širým nebem.

26.12.2025 v 13:58 | Karma: 8,85 | Přečteno: 293x | Diskuse | Kultura

Pavel Liprt

Trochu Řím, možná Praha, ale především bavorský Bamberg

Sedm pahorků jako v antickém Římě, kamenný most jako ve stověžaté Praze, ale velké množství piva a pivovarů jako v Bavorsku.

10.12.2025 v 18:22 | Karma: 12,76 | Přečteno: 190x | Diskuse | Cestování

Pavel Liprt

Obrázky ze Šumavy aneb kde je voda, tam je život

Listopadová Šumava nás vítá studeným, až ledovým pohledem. Naštěstí příroda hrající všemi barvami brzy promluví, nám se zrychlí dech a zimu už vnímáme z jiného pohledu.

20.11.2025 v 18:23 | Karma: 11,92 | Přečteno: 202x | Diskuse | Cestování

Pavel Liprt

Země léčivých lázní a pálivých chutí i v říjnu září

V polovině minulého století objevili u městečku Bük místo očekávané ropy termální pramen a pak se děly věci. Já jsem u toho nebyl, tak napíši, co jsem zde spatřil v říjnu letošního roku.

5.11.2025 v 20:45 | Karma: 13,99 | Přečteno: 260x | Diskuse | Cestování

Nejčtenější

Tenhle těžký stroj už zabránil škodám za miliony. V zimě drží Prahu v pohybu

Pluh musí být provozován pouze se soupravou vozů T3R.P.
12. ledna 2026  8:20

Zima v Praze umí být krásná, ale pro tramvajovou dopravu často znamená pořádnou výzvu. Jakmile...

Jak dobrý máte přehled o hudbě 80. let?

Fredie Mercury opanoval  koncert Live Aid.
vydáno 15. ledna 2026

Máte rádi osmdesátky? Byly načančané, trochu kýčovité, ale vlastně krásně pohodové. Otestujte si,...

Pozor, bude to zase klouzat! Ledovka a mlhy potrápí Česko také o víkendu

Česko pokryla silná ledovka. Záběr z Prahy. Problémy mají chodci, komplikuje se...
14. ledna 2026  16:05

Zimní počasí bude v Česku pokračovat i během nadcházejícího víkendu. Po středě, kdy ranní teploty...

Prahu čekají o víkendu výluky. Nepojede metro ani tramvaje pod Vyšehradem

Stanice metra B Českomoravská (21. listopadu 2024)
16. ledna 2026  10:49

Otevření zmodernizované stanice metra Českomoravská se blíží. Aby dopravní podnik stihl slibovaný...

Biatlon v Oberhofu 2026: Čeští biatlonisté uzavřeli povedenou zastávku sezónním maximem

Vítězslav Hornig běží stíhací závod v Le Grand Bornand.
12. ledna 2026  12:35

Světový pohár v biatlonu se po vánočních svátcích a Novém roce vrací. A to do německého Oberhofu....

Letiště Václava Havla Praha

Letiště Václava Havla Praha
vydáno 18. ledna 2026  14:56

Sledování on line přenosu z Letiště Václava Havla Praha. K vidění byl Airbus A380 dopravce...

kousek od stanice Hradčanská

kousek od stanice Hradčanská
vydáno 18. ledna 2026  14:55

Ochrana před mrazem

Sídliště Solidarita

Sídliště Solidarita
vydáno 18. ledna 2026  14:54

Škoda Octavia 1. generace (vlevo) letos slaví 30 let a je veteránem. Vůz stojí na koncernové...

Otužilec se utopil v lomu na Brněnsku, zřejmě chtěl plavat pod ledem

Zhruba jedenáct metrů hluboké kaolinové jezírko mezi obcemi Maršov a Lažánky na...
18. ledna 2026  12:12,  aktualizováno  14:52

V bývalém lomu u Maršova na Brněnsku se v neděli dopoledne utopil muž středního věku. Otužilci tam...

Vyhrajte pobyt snů v Beskydech: Soutěžíme o tři vouchery v ceně 10 000 Kč
Vyhrajte pobyt snů v Beskydech: Soutěžíme o tři vouchery v ceně 10 000 Kč

Hned takto z kraje nového roku jsme si pro vás společně s Rodinnými porodnicemi AGEL připravili exkluzivní soutěž o 3 poukazy v hodnotě 10 000 Kč...

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.