2.2. Terorismus, válka versus velká hospodářská krize - historie, nebo budoucnost? 2/3

Dnes "pouze" zamyšlení nad naší společností z globálního pohledu. Příště: Blíží se kolaps současného hosp. systému? Opravdu fikce? Zasáhne kolaps celý globální svět? Můžeme se na kolaps nějak připravit, jako stát, jako jedinec?

Přeji ti krásný den, než se přesunu k vlastnímu dnešnímu tématu (dokončení blogu 2.1.) musím ti hned v úvodu říci, že moje myšlenky nepochopíš budeš-li se na ně, ale hlavně na svět kolem sebe dívat z "ulity" tj. ze svého obýváku, pracovny... Na dnešní svět, chceš-li jej opravdu poznat a ty si jeho součástí ať se ti to líbí nebo ne, se musíš dívat z "patra". Zkus se obrazně "vznést hodně vysoko" tak abys viděl celou naši planetu, nebo použij starý školní globus, případně Google Earth... Teď se díváš na svět v podobě jak dnes funguje.

Měl bys teď pomalu začít chápat, kdo dnes svět jak ho známe ve skutečnosti ovládá. Jsou to opravdu politici? Kdo ovládá politiky? My voliči? Nebo ti, kdo dnes je i nás všechny (opět přeneseně) vlastní a manipulují s námi dle svojí libosti? Nejedná se o žádné šedé eminence, ale konkrétní lidi, to že jsou nám skryti, protože ty o kterých zde píši, nejspíš nenajdeme ani na žebříčcích Forbesu, možná  jen některé, neznamená, že neexistují... Mimochodem malá nápověda. Kdo vlastní Forbes? Je bohatý, myslím opravdu bohatý? Najdeš ho v žebříčku? Zapátrej... Co dnes vládne světu? Ano jsou to prachy - hodně relativní a pomíjivý termín, jak si ukážeme dále v tématu... Kdo má v dnešním globalizovaném světě prachy = moc; čím více = tím více. Co jsou ale ty prachy? Záměrně nepoužívám zatím v tomto zamyšlení termín peníze... O těch budeme "možná" spolu "mluvit" později... Věříš opravdu, že ti opravdu mocní spoléhají na peníze v podobě v jaké je známe a používáme dnes a denně my? To by opravdu nebyli moc prozíraví, což si o nich určitě ani ty nemyslíš.

Ještě než postoupím dále se musím zastavit u médií v podobě v jaké je dnes známe. Jsou média špatná nebo dobrá? Co dělají? Zprostředkovávají nám pouze obraz dnešního světa, ať už prostřednictvím zpravodajství, publicistiky, politických diskuzí apod., ale i např. filmovou tvorbou. Ta přeci také čerpá z dnešního světa a možná by ses divil, jak by tě i ta mohla obohatit i směrem do budoucnosti, nedíval-li by ses na ni jen jako na něco co tě má pobavit a odvést tvoji skutečnou pozornost od "reality". 

Bohužel "nekonečné" TV seriály, zábavné soutěže rádoby hledající talenty, tiskový bulvár, internetový bulvár atd. atd. tě asi moc neobohatí, ale za to tě úžasně pobaví a odvede tvoji pozornost přesně tam, kde má podle našich skutečných vládců být, jinak se tomu také říká konzum, nebo konzumní "slepá do sebe zahleděná" společnost... Sice víš, kde koupíš co levně, dozvíš se co si máš určitě koupit, bez čeho nemůžeš dál žít, dozvíš se i že se máš kvůli tomu patřičně a na správných místech zadlužit a jako bonus se ještě dozvíš co se kde které celebritě strašného přihodilo atd. No není to úžasné?

Jsi takový, ovládá tě konzum? Vážně? Nebo přemýšlíš a díváš se spíš na dokumenty, čteš si spíš komentáře ať už v tisku, na internetu, v televizi atd. než názory např. politiků?  Druhá věc samozřejmě je, kdo ve skutečnosti média ovládá? Jsou to státy (koncesionáři) nebo privátní vlastníci? Kdo ovládá ty státy a privátní sektor? Už jsme si to řekli o kousek výš... ;-) Ale je to dnes opravdu to zásadní?  Nemyslím si to, zatím proto totiž není důvod, protože zdánlivá většina lidi žije každodenním konzumem. I z dnešních médií si můžeš klidně udělat relevantní obrázek o světě ve kterém skutečně žiješ, jenom nesmíš bezduše hltat to, co ti od rána do večera servírují, ale musíš o věcech začít přemýšlet v souvislostech a hlavně lépe si vybírat. Prostoduché seriály a zábavné pořady, mají za úkol bavit a odvádět tvoji pozornost od věcí podstatných, které tě opravdu mohou něčím obohatit!

Ona totiž i ta relativní pravda, to co např. tvrdím a budu tvrdit já, zní i z těch často neprávem proklínaných médií, článků a na internetu a skutečně ti opravdu mocní nemají zatím oprávněný důvod tomu bránit, protože jen "zdánlivě úzká" možná ale "mlčící většina" lidí na světě zatím nikterak jejich business a moc neohrožuje. A o zbytek je přeci skvěle postaráno tím konzumem...

Co je to realita? Žijeme dnes v reálném světě? Nemyslím si to ani náhodou. Propaganda na nás útočí ze všech stran a my ji zaslepeně plnými doušky hltáme... Vždyť nám to říkají naše celebrity, které všichni známe... politici, mnohdy i vědci, uznávaní profesoři, špičkoví umělci... Lhali by nám? Myslíš si že lžou? Co je lež a pravda? Co já teď, před chvíli jsem dělal? Lžu ti, nebo mluvím pravdu? Pravda a lež jsou přeci strašně relativní pojmy. Záleží přeci na tom kdo je říká, proč je říká, čeho tím chce dosáhnout na oko, ve skutečnosti, kým je ovlivněn, kdo ho platí, jaké zájmy skutečně hájí, chrání atd. Takže mluvím já pravdu? Ne jasně že NE proboha... Snažím se ti nastínit vidění světa a věcí kolem nás tak jak je vnímám já a nejen já. To zda ty to vyhodnotíš jako pravdu, možnou pravdu, blbost, lež, bláznovství je jenom na tobě... Nikdo jiný to za tebe neudělá... Proto, jak úplně nahoře píšu, nepochopíš mě, pokud se na svět nebudeš dívat z té "horní" globální perspektivy, stejně jako ti naši skuteční vládci. A dokud to neuděláš, nenaučíš se to, nebudou pro tebe níže uvedené řádky k tématu mít vůbec žádný smysl, ani tě nijak neobohatí... Ale můžeš také na sobě začít opravdu pracovat a kdykoliv se sem vrátit...

A chceš tedy, pokud si ještě stále tu a pořád tápeš, vědět, zdali má pro tebe smysl pokračovat dále čtením mých blogů? Ještě nevíš? Já ti to tedy povím prostřednictvím pár zdánlivě nesouvisejících otázek, ve kterých jsou i skryty odpovědi a nebo na ně přímo odpovím... Pokud je vyhodnotíš podobně jako já pak i mé další řádky a blogy ti možná něco přinesou, budeme o nich spolu moci i zasvěceně debatovat, pokud si je ale vyhodnotíš úplně jinak... Odpověď máš již výše... ;-)

Jsi / jsem křesťan? Samozřejmě, že ano, žiji přeci v křesťanské části světa a nejsem ani muslim, ani budhista, ale ani katolík ani jiný náboženský "fanatik" např. Zároveň si nemyslím, že tváří v tvář teroristovi mu budu schopen vysvětlit, že např. "s křesťanstvím ale opravdu nesouhlasím, že sem opravdu nebyl pro vstup do NATO ani EU" atd. atd.

Co je Islám? Víra jako každá jiná je úplně rovnocenná křesťanství, hynduismu (poz. pro historiky vím, že se jedná o dharmu). Víra přeci není zlá nebo dobrá, bohatá nebo chudá, studená nebo teplá... To špatné z víry už děláme jenom my její "uživatelé" podle toho, jak si ji vysvětlujeme a ideologicky přetváříme ke svému obrazu např. prostřednictvím konkrétních náboženství.

Je lepší Bible nebo Korán? To je pěkná blbost viď? Četl si je ale? Nečetl, ale víš, že na Bibli určitě není nic závadného, vždyť jsou to v podstatě takové hezké příběhy ze života. Je v nich obsaženo násilí? Tak si zkus přečíst pár těch příběhů... A pak i ten Korán... Mimochodem víš jaký je rozdíl mezi Starým a Novým zákonem? Zamysli se...

A poslední otázka, kterou jsem položil nepřímo už včera. Které ideologie v našem křesťanském světě ve skutečnosti zvítězili po 2 sv. válce? Opravdu demokracie a komunismus? Jsme dnes my demokraté a chováme se opravdu tak? Myslím v duchu té definice? Nezůstal nám tady mnohem více ten "nacismus"? Ta skutečná reakce na komunismus? Chová se naše novodobá křesťanská společnost demokraticky? Uznává a respektuje snad okolní svět v podobě jak ho vnímají příslušníci těch ostatních vír, náboženství, kultur? Nebo se dále snaží je převychovávat k obrazu svému, napravovat je a vnucovat jim svůj pohled vnímání světa? Tohle je opravdu demokracie = rovnocennost?

Pokud si myslíš, že teď už jsem to ale opravdu přehnal, nazvat tě / nás "nacisty" pak si zatím nic nepochopil... Ale jak píši není všem dnům konec, třeba se sem jednou vrátíš.

No vidím, že jsem se rozepsal opravdu hodně a proto tyto myšlenky ponechám jako samostatný blog a k aktuálnímu tématu tj. se vrátím v dalším blogu...      

2.3. Terorismus, válka versus velká hospodářská krize - historie, nebo budoucnost? 2/3

 

 

 

 

 

 

 

 

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Autor: Pavel Holub | úterý 24.11.2015 14:40 | karma článku: 17,97 | přečteno: 541x