Milada Horáková je tragédie, justiční vraždy v USA jsou statistika

Milada Horáková byla českou političkou a obětí justičních vražd během komunistických politických procesů v 50. letech 20. století. Podle oficiální verze médií za vykonstruované spiknutí a velezradu. Mnohem méně je známý rovněž vykonstruovaný případ manželů Rosenbergových, kteří byli rovněž obětmi justičních vražd během období mccarthismu v USA koncem 40. let až do konce 50. let 20. století. Mediální masáž také vedle vraždy Milady Horákové přehlíží vraždy nezletilých zločinců, kteří jsou každoročně popravováni v USA, ačkoliv mezinárodní smlouvy zakazují popravovat zločince, kterým v době spáchání trestného činu nebylo 18 let.

ČESKOSLOVENSKO:

Československu bylo v letech 1918 až 1938 popraveno celkově 21 lidí. Celkově bylo v první republice při potlačování stávek a demonstrací stříleno na téměř padesáti místech. V tzv. „Střílející demokracii“, tak padlo za oběť vysoce přes sto obětí včetně nezletilých dětí.

V letech 1948 až 1953 bylo v komunistickém Československu popraveno 237 lidí, z toho 190 pro politické vraždy. Většina monstrprocesů byla navržena a zorganizována poradci ze Sovětského svazu.

V roce 1961 byly zpřísněny podmínky k vykonávání trestu smrti, takže byli popravováni pouze obzvlášť brutální vrazi. Trest smrti podle zákona nemohl být uložen těhotné ženě a člověku, kterému v době spáchání zločinu nebylo 18 let.

V roce 1990 bylo v Československu propuštěno 33.700 vězňů – mezi propuštěnými byli dokonce i vrazi. Ale pro stoupence antikomunismu bylo potřeba ponížit minulý režim, distancovat se od něj a dokázat světu, že věznice byli přeplněny disidenty.

Odhadem můžeme říci, že Havlovy neuvážené amnestie, na základě kterých byli propouštěni i vrazi a devianti, si vyžádali desítky až stovky nevinných obětí. Mezi nejznámější patří: Případ Bulovka – zneužití a zavraždění dítěte; Případ rumburského zabijáka, Případ zahrabaných žen; Případ frýdecko-místeckého psychopata, aj.

SPOJENÉ STÁTY:

Ve Spojených státech strategie mccarthismu vyžadovala potřebu donutit obviněného k jmenovitému udávání svých přátel. David Greenglass v případu Rosenbergových udal svou ženu a později svoji sestru, která skončila ve vězení.

Mccarthismus si tak v USA vyžádal své oběti, kdy byli odsouzeni k trestu smrti manželé Rosenbergovy „za atomovou špionáž“. Dodejme ještě, že podobnost rétoriky „zrady národa“ v procesu proti manželům Rosenbergovým a rétoriky „zrady dělnické třídy“ v procesu Milady Horákové je dodnes varující.

Ve Spojených státech bylo od roku 1976 do konce 1997 popraveno 433 vězňů, z toho 38 v roce 1993, 31 v roce 1994, 56 v roce 1995, 45 v roce 1996 a 74 v roce 1997. V říjnu 1991 prohlásila Amnesty International, že Spojené státy popravují více mladistvých, než kterákoliv země na světě vyjimkou Iráku a Iránu.

V letech 1989 až 1994 pouze pět dalších zemí vedle USA popravovalo mladistvé ve věku mladších 18 let v momentě jejich zločinu – Irák, Irán, Nigérie, Pákistán a Saudská Arábie. V letech 1994 až 2002 bylo popraveno nejvíce nezletilých zločinců v USA. Jednalo se celkově o dvě třetiny poprav, které byly ve světě v daném období vykonány.

Represe amerického policejního systému není překvapující, protože je každoročně více než 600 osob ve věku 10 až 81 let zabito policií. Spojené státy hlavně za popravy mladistvých bývají pravidelně kritizovány OSN.

Česká média neustále dokola opakují nostalgický monstrproces Milady Horákové, jako by to byla větší tragédie, než všechy oběti policejních represí či současné justiční vraždy mladistvých ve Spojených státech.

JUSTIČNÍ A POLICEJNÍ TRAGÉDIE Z USA:

1) V Texasu osvobodili dalšího neprávem odsouzeného, ve vězení byl 15 let

Novinky.cz v roce 2008 končili zprávu sdělením, že „v okrese Dallas od roku 2001 propustili už 19 lidí, jejichž nevinu prokázaly testy DNA." 

2) Policisté v USA zastřelili chlapce (13), který měl plastový samopal

Reuters dne 23. října 2013 uvedl: „Chlapec padl po několika výštřelech na zem. Policisté k němu přispěchali a nasadili mu pouta. Teprve poté mu začali poskytovat první pomoc, ale bylo pozdě. Chlapec střelným zraněním podlehl."

3) Policie zastřelila ženu po honičce u Bílého domu, dcera střelbu přežila

Server idnes.cz dne 4. října 2013 uvedl: „Čtyřiadvacetiletá Miriam Careyová v černé Toyotě odmítla zastavit na policejní výzvu a najela do bezpečnostní bariéry chránící areál Bílého domu. Poté před policisty ujížděla směrem k tři kilometry vzdálenému Kapitolu. Policisté ženu nakonec zastřelili, čímž skončila honička."

Podle CNN byla Careyová zřejmě neozbrojená. Pro televizní stanici Fox News uvedla policejní mluvčí Cathy Lanierová, že se policisté chovali hrdinsky." Ale, že by se jinak policie dopustila přehmatu, když střílela na automobil s dítětem uvnitř? No, zkrátka represe policistů ve Spojených státech stejně jako justiční omyly není zapotřebí ani komentovat.

Autor: Pavel Herman | pátek 27.6.2014 10:18 | karma článku: 29,91 | přečteno: 2806x