Kdybych byl trenérem české fotbalové reprezentace
Předně bych zvážil, po debaklu na Mistrovství světa a posledních mezinárodních zápasech, jestli mám své místo trenéra zasloužené a pravděpodobně bych již dávno odstoupil. V tomto bodu bych si vzal za vzor svého hokejového kolegu. Kdybych už ale došel k závěru, že není k dispozici lepší trenér, než já, vybral bych do mužstva hodně jiných hráčů. Vždyť nominace je vlastně má nejdůležitější práce. Nikdo snad ode mne nečeká, abych hráče naučil kopat nebo přihrávat. Mimo střídání, již nemám mnoho dalších příležitostí, jak ovlivnit výkon mužstva. Ukřičený trenér, který při zápase řve na hráče z lavičky je směšný.
Nebyl by pro mne argument, že Jan Koller byl před čtyřmi roky oporou mužstva a že v reprezentaci střelil nejvíce branek. Je tam snad nominován za zásluhy? Už samotné plivání po soupeři by byl důvod pro vyřazení, ať by to hráč vysvětloval jak by chtěl. Jeho klátivá vysoká postava již zdaleka není takovým postrachem pro soupeře, jako dříve. A hrát vše na Kollera, byla nesprávná taktika vždy. Nepřišel bych s myšlenkou, že Milan Baroš stmeluje mužstvo, přestože nepředvádí v současné době žádné výkony. Snad jen kdybych byl okouzlen jak tento hráč ukazuje přirození. Nebo je snad po večerech nejzábavnější, a umí povídat ty nejlepší vtipy pro stmelení kolektivu? Nenominoval bych Daniela Pudila, jehož až fotbalový agent musel přijít tahat z alkoholového průšvihu, a zametl potrestání pod koberec. Nepohrával bych si s myšlenkou, že se Pavel Nedvěd vrátí do reprezentace a že spasí náš fotbal, když již dvakrát oznámil, že skončil. Při nominaci bych zohlednil večery s prostitutkami a chytání za přirození při zápase dalších hráčů, protože fotbalisté si musí uvědomit, že reprezentace je pro ně čest.
Kdybych byl trenérem české fotbalové reprezentace, nenechal bych se ovlivnit tlaky a penězi manažérů jednotlivých hráčů, abych je zařadil do reprezentace a tím zvýšil jejich cenu na trhu práce. I když mi je jasné, že by to pro mne mohlo být příjemné přilepšení k důchodu.
Jediný argument, který by pro mne existoval by byla výkonnost. Určitě bych do útoku nebo zálohy nominoval v současné době jednoho z našich nejlepších fotbalistů Jiřího Štajnera, hrajícího za Hannover. Oprostil bych se od osobní averze. O nominaci si tento hráč jasně říká tím, že téměř v každém utkání střílí branky, nebo na ně přihrává. Ale pro hráče samotného bude asi přece jen lepší odjet na zaslouženou dovolenou s rodinou a neriskovat pověst v mužstvu, které pravděpodobně pouze stěží postoupí ze skupiny. Samozřejmě, že bych dal příležitost mladým hráčům, kteří na sebe upozorní v naší lize. Ale musel bych zohlednit úroveň domácích a zahraničních soutěží. Nechce mi snad někdo tvrdit, že má stejnou váhu branka střelená Kladnu, nebo Bayernu. Snažil bych se ale, aby tito hráči měli možnost ukázat své kvality dříve v mezinárodních zápasech a ne rovnou až na Mistrovství Evropy. U výrazného talentu bych ale byl ochoten udělat výjimku.
Kdybych byl trenérem české fotbalové reprezentace, dělal bych vše pro to, abychom uspěli na Mistrovství Evropy, abych vytřel zrak všem škarohlídům, kteří lámou hůl nad úrovní českého fotbalu. Těm kteří říkají, že sudí jsou úplatní, funkcionáři zkorumpovaní, hráči že předvádějí takový fotbal, že by při tom dopoledne mohli klidně chodit do práce a hrát jen za diety a fanoušci – o těch ani nechci psát.
Pavel Chládek
Co s krachujícím Řeckem?
No to je snad jasné. Přesně to samé, jako když zkrachuje jednotlivec, nebo podnik.
Pavel Chládek
Dvojí metr.
Už si sám před sebou budu muset odplivnout za to, že sleduji televizní zpravodajství, místo abych se radši věnoval hodnotnější činnosti.
Pavel Chládek
Jsem blbec.
Tedy alespoň podle včerejší definice supermoderátora Leoše Mareše v nováckých Televizních novinách. Doslova řekl: "Kdo se dnes nebude dívat na finále Superstar, je blbec".
Pavel Chládek
Co takhle fakta o případu Kalousek!
Pozastavuji se nad tažením proti ministru Kalouskovi. Hodně příspěvků na toto téma má jeden společný znak. A to je, že ministr lhal.
Pavel Chládek
Děkuji nechci.
Jsem znechucen reakcí europoslanců na projev prezidenta Václava Klause v Bruselu.
| Další články autora |
Myslíte, že znáte Česko? Tento letní test vás možná překvapí
Léto je ideální čas objevovat krásy Česka. Nabízí se hned několik míst, které rozhodně stojí za...
Špičatý výdech z metra na náměstí Jiřího z Poděbrad budí rozpaky. Ptákům ale neublíží
Po více než dvouleté rekonstrukci se veřejnosti znovu otevřelo náměstí Jiřího z Poděbrad. Jeho...
Zapomenutá historie slavného pražského lunaparku Eden. Jeho horská dráha měřila 5 km!
Do Edenu v pražských Vršovicích dnes míří lidé hlavně na koncerty nebo za fotbalem. Před sto lety...
Místo, kde pomáhá „prehistorické moře“. Smrdáky lákají na unikátní léčbu
Na Záhorí existuje místo, kde se léčba neopírá o sliby, ale o přírodní zdroj s výjimečně vysokým...
Rybářka z Prahy ulovila vysněného albína. Na jedinou rybu čekala celé roky
O některých rybách rybář ví dlouho. Ví, kde se zdržují, kdy se ukazují, v jakých podmínkách by...
V Aši hoří průmyslová hala, zasahují i hasiči z Německa. Škoda jde do milionů
Sedm českých hasičských jednotek a dvě z německého Selbu likvidují požár haly v Aši na Chebsku....
Zákaz mobilů ve školách nevyhání techniku. Budoucnost patří interaktivní výuce
V Týně nad Vltavou je uzavřená ulice Děkanská, na náměstí se dostanou řidiči po značené objízdné trase
Lvici zabavené Vémolovi skončila v Liberci karanténa, po antikoncepci přibrala
Lvice Elsa, kterou stát na začátku června zabavil z nelegálního chovu zápasníka Karlose Vémoly, se...
- Počet článků 19
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 1237x



















