Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hlody středeční 31/5 aneb miluji naše média

Pominu-li vystrčenou zadnici válečného veterána na US Army konvoj a Klárou Samkovou rozlícený ambasadory s hadrou na hlavě, jeví se mi pro úvodník nejlepší pseudoskandál TV Prima,

 která prý nařídila redaktorům negativně informovat o uprchlících. „Vedení televize Prima nařídilo redaktorům zpráv informovat o uprchlících negativně. Vyplývá to ze svědectví několika zdrojů, kterými disponuje server HlídacíPes.org. Na redakční poradě 7. září 2015 měli redaktoři dostat instrukce, jak se mají ve svém zpravodajství stavět k uprchlické krizi. Vedení mělo také odmítnout dbát na novinářský kodex. Vnitřní zdroj mluví o „velmi napjaté“ atmosféře uvnitř redakce. Tento server tvrdí, že podle jeho informací a důkazů mají redaktoři na pokyn vedení televize Prima i vedení redakce zpravodajství rámovat uprchlickou tématiku jako hrozbu, problém a krizi. Potvrzuje to i rozbor zpravodajství, jenž si zadala Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Pokud čtu tuto zprávu bez předsudků, pak všechna naše media dosud publikovala všechny informace o migrantech tak, že: krize není krize, hrozba není hrozba. Neboli správné zprávy mají znít, že žádná krize není a žádná hrozba neexistuje.
A podle toho hlídacího psa media nemají právo na to, aby reflektovala názor majitele a provozovatele, protože jsou „nezávislá“ a proto musí problém migrace bagatelizovat a zkreslovat tak, aby všechny informace vyzněly pozitivně. A aby tomu tak bylo, bude hlídat nová cenzurní komise, která vzniká při Ministerstvu vnitra. Podle některých to je dokonalá ukázka neomarxistické cenzury, jejímiž strůjci jsou korporace a „tzv. neziskové organizace“, které jsou vlastně jen námi dotované nátlakové skupiny. Podle brněnského zastupitele Lošťáka byl vypuštěn „Kraken neomarxistické cenzury“, kterého probudil web Hlídacípes.org svým textem o řízeném zpravodajství. Během krátké doby se zuřivost aktivistů znásobí. Echo24 vydá článek, Respekt (nebo Reflex?) dva, a v Alarmu vydají zvláštní číslo. Prímovní televize šlape po právech loupežníků! Jedna aktivistka se svlékne a přiváže k plotu, její přítelkyně o ní natočí feministický klip.„Proč, vy rasisto! Vy xenofobe, vlastně co ti vykám, ty rasistickej bastarde! Síť revolučních buněk už chystá zápalné láhve, fašisto!“ rozčiluje se. Jenže k tomu aktivisté ovlivňují nejen veřejnost, ale i korporace, které pak mohou televizi v mnohém zavařit. Například si přestanou kupovat reklamu nebo budou tlačit na televizi ke změně vysílání.
„Každý, kdo dává vydělat hnusným rasistům, je dvojnásob hnusný rasista. Hněv neomarxistického lidu na tebe dopadne, jestli ihned svou reklamu v prímovní televizi nezrušíš!“ dál vysvětluje Lošťák a dodává, že tento proces se stává cenzurou ve chvíli, kdy jsou „tzv. neziskové organizace“, které tento tlak vytvářejí, placeny z veřejných peněz. „V té chvíli se stát stal cenzorem sdělovacích prostředků. A to je stav dnešního dne.“
Veřejná podpora tzv. neziskových organizací, jež jsou ve skutečnosti politickými nátlakovými skupinami, rozvrací samotný demokratický politický systém. Je důvodem, proč je zpravodajství cenzurováno, proč televize ohýbají skutečnost, proč když lidé chtějí vědět, co se doopravdy děje, nepůjdou hledat informace do mainstreamových médií. Veřejné peníze pro politické neziskovky jsou platem pro současné cenzory. Připadá mi, že se vracíme někam před rok 89. A taky se ukazuje, že věta Václava Klause o nebezpečí NGO-ismu dochází naplnění. Jako ostatně u VK většinou. A po smutném úvodu kuk po webech.

 • Savčenková: Jsem připravena stát se prezidentkou Ukrajiny. Nová hrdinka a oblíbenkyně mainstreamu poté co upadl zájem o holky co si kamsi cpaly zmrzlé kuře, trousí na nás svá moudra. „Miluji létání a chci létat. Bude-li ale zapotřebí, budu prezidentem nebo kýmkoli jiným,“ prohlásila propuštěná ukrajinská důstojnice Savčenková, která byla v Rusku obviněna z podílu na smrti dvou novinářů a odsouzena k 22 letům vězení. Nyní po návratu do vlasti je pro Savčenkovou hlavní prioritou obrana Ukrajiny. „Je jedno, kde budu hájit vlast. Třeba na bojovém poli, půjdu do prvních řad. Pokud zjistím, že jsem zapotřebí zde (v Kyjevě), zůstanu. Budu dělat vše a nikdy se nezastavím. Nemám už vlastní život, mým životem je Ukrajina,“ prohlásila. A pustila se do Putina: „Dej ruce pryč od Ukrajiny! Ruce pryč dej od každé země, do které ses zakousl… Nech si svou říši, ale nezabíjej vlastní lidi a nevysmívej se jim. Dva životy stejně neprožiješ, zdechneš stejně jako my všichni.“ Myslím, že od doby kdy Putina dostali na lopatky dva psi, se to podařilo až této moudré ženě. A to křehké hladovkami zeslabené stvoření dále prognózuje: „Krym se nám vrátí ve třetí světové válce“. Děkuji hlavně naší veřejnoprávní, že nám dopřává plnými doušky zprávy o nové hvězdě mediálního prostoru.
 • V Česku vzniká nový tým, který bude prověřovat cizí propagandu. Zhruba 30 lidí bude sledovat manipulace prokremelských médií i aktivity na internetu či sociálních sítích.
  „Inspirujeme se v zahraničí, kde podobné týmy vznikají také. První takový team vznikl již před rokem v Bruselu.“
  Ach bože.  A jsme opět tam, kde jsme byli před šedesáti pěti lety.  Tehdy to byly „štvavé vysílačky“, šiřitelé „americké propagandy“. Tehdy jsme pracovali inspirováni Matičkou Moskvou a nikdy se nemýlícím soudruhem Stalinem a jeho slavnou VKSB. Naše STB pracovala s pomocí soudruhů poradců z Moskvy. Tehdy jen poslouchat ty „štvavé vysílačky“ znamenalo velké riziko, a veřejně diskutovat o tom, co říkaly, znamenalo jistou persekuci. Síť spolupracovníků STB a domovních důvěrnic dodávala správě pro boj s vnitřním nepřítelem (v různých dobách se jmenovala různě, naposledy to byla II. správa SNB II. , pro boj s vnitřním nepřítelem, či Hlavní správa kontrarozvědky SNB) jednotlivce i kolektivy pro další „zpracování“ systémem.
  Naše moudrá vláda ten systém obnovuje a kopíruje do písmene metody STB. S jednou výjimkou, na konci toho systému čekaly na provinilce Jáchymovské lágry. Tak doufejme, že tam až to nezajde. I když někteří to tak nevidí, soudě podle následujícího zhodnocení.
   Ano „Republiku si rozvracet nedáme“. A naší demokracii budeme bránit se stejným zápalem a stejnými metodami jakými jsme tehdy bránili naší „Lidovou demokracii“. Síť domovních důvěrnic nahradí technika. Ucho vlasti bude naslouchat nejen na telefonu, na což už jsme si tak nějak zvykli, ale bude „naslouchat“ i na sociálních sítích. A stejně jako nadšení svazáčci a pomocníci v gumácích budou spolupracovat „think tanky“, které nám ty „Evropské hodnoty“ budou natloukat do hlav (a již natloukají), a servery, které budou zveřejňovat dobrovolnými spolupracovníky vypracované seznamy „nepřátelských serverů (a již je zveřejňují). A stejně tak budou mít své zahraniční poradce z místa, které si přivlastňuje monopol na pravdu. A stejně jako tehdy se začnou straně a vládě hrnout petice volající po přísnějším postupu proti „nepřátelům v našich řadách“, „renegátům“, „zrádcům“, „agentům cizí mocnosti“ a nepřítelem zmateným a manipulovaným lidem. Bojí se nepřátelské propagandy, ti soudruzi. Tak jako tenkrát jejich předchůdci. Ale přemýšlet a přijít na to, že nejlepší propagandou je pravda, že demokracii nelze hájit cenzurou a „odhalování a zneškodňováním“ jejich pomyslných nepřátel, jim nedojde. Jestli čekáte, že se naši politici za demokracii, svobodu smýšlení, svobodu slova a svobodu tisku postaví, nedělejte si velké naděje.
 • Víte co znamená věta :"U libyjských břehů se odehrála další tragická událost. Ve čtvrtek zde havarovala loď s uprchlíky. Podle mluvčího italské pobřežní stráže bylo zachráněno 24 lidí.."?
  Znamenají, že Italové nakládají muslimy mířící do Evropy hned u Libyjských břehů a dovážejí je do Itálie. Kdyby je zachraňovali, vezou je 15 km do Libye, nebo 100 km do Tuniska.
 • A brněnské okénko: V sobotu 28. května se v Brně demonstrovalo. Hnutí Žít Brno se sudetoněmeckým krajanským sdružením vyrazilo na Pouť smíření, která přiměla demonstranty protistrany vyjádřit rozhořčení nad falšováním historie. Československá Obec legionářská, Český svaz bojovníků za svobodu a další organizace uspořádaly protestní pochod v centru Brna. V projevech řečníků i v petici, předané na závěr pochodu na magistrátu, odmítli účastníci interpretaci dějin podle Žít Brno a landsmanšaftu.
  Stojí za povšimnutí, že přestože protest legionářů a ostatních měl víc než dvojnásobný počet účastníků, v brněnské Rovnosti i dalších médiích byl podán jako jen jakýsi kolorit na pozadí Pouti smíření. Nejdůležitější ze všeho, a zároveň to, co ještě nezaznělo, je však něco jiného - volební podvod Žít Brno.
  Hnutí Žít Brno je sladkým plodem lásky Yvonny Gaillyové a Bernda Posselta. Nebo snad ne lásky, ale dlouholetého osobního přátelství, spojujícího mluvčího landsmanšaftu a matku Matěje Hollana nejméně od devadesátých let. Yvonna Gaillyová je nejen nejmenovanou a skrytou zakladatelkou aktivistického hnutí, ale také jeho faktickou polo-předsedkyní. Prostřednictvím svého syna Matěje Hollana ovlivňuje zejména agendu, spojenou se sudetskými Němci, která tak pochází přímo od Bernda Posselta. Žít Brno svou cestu do brněnského zastupitelstva dláždilo démonizováním bývalého primátora Onderky, kritikou údajné netransparentnosti magistrátu a naznačováním korupčních souvislostí. Zcela však zatajili pravdu o sobě samých. Neřekli voličům nic o tom, že část jejich politiky píše Sudetoněmecké krajanské sdružení, ani slovem se nezmínili, že vidí svět očima Bernda Posselta. Více zde:  http://lostak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=524657
  A trocha bulváru: Proslavený pornomaskot obskurního tanku EH rozeslal jak sami napsali alternativním mediím řadu otázek, na které bych jim odpověděl: Po tom je vám hov*o.Dobrý den,  v rámci programu Kremlin Watch think-tanku Evropské hodnoty se dlouhodobě věnujeme výzkumu činnosti alternativních médií a jejich analýze. Webové stránky poskytující různé typy informací se často výrazně liší v tom, jaké informace o svém fungování volně zveřejňují. Transparentnost sdělovacích prostředků považujeme za velice důležitou pro jejich důvěryhodnost. Z toho důvodu, ale také pro přesnost informací, se kterými následně můžeme pracovat v našich studiích, bychom Vám rádi položili několik otázek týkajících se Vašeho projektu.
  1) Jaká je redakční struktura Vašeho projektu? (Které osoby jsou součástí redakce věnující se přípravě, psaní a editaci článků? Vydáváte na Vašem webu články externích přispěvatelů? Pokud ano, o jaké externí přispěvatele se jedná? Jakým způsobem vybíráte, komu dáte prostor?)
  2) Jaká je jeho vlastnická struktura? (Které fyzické nebo právnické osoby jsou vlastníkem projektu? Jaký je jejich případný vliv na publikovaný obsah?)
  3) Z jakých zdrojů přicházejí Vašemu projektu finanční zdroje? (Jaký byl rozpočet projektu za rok 2015? Je na Vašem webu veden transparentní účet? Jaké jsou vaše průběžné zdroje financí pro provoz projektu?)
  Je možné, že Váš web patří mezi ty, jež čtenářům o svém fungování některé z těchto informací poskytují. I přesto bychom Vás chtěli požádat o zodpovězení, zejména za účelem celistvosti, přesnosti a aktuálnosti informací. Předem děkujeme za čas a ochotu se otázkám věnovat.
  S pozdravem, Jakub Janda
  Nejlepší odpověď na tuto nehoráznou drzost mne dost pobavila, tak se o ni s vámi podělím.
  Nevážený pane pornoherče Jando,  řekněte mi jeden jediný rozumný důvod, proč bych se měl s financováním ePortál.cz svěřovat pětadvacetiletému floutkovi pochybné pověsti Vašeho ražení? Pokud mi ten důvod uvedete, tak Vám milerád sdělím, že si pro peníze chodím každý sudý pátek s velkou igelitkou k Plíhalovic vohradě, kde mi je osobně předává Putin. Jenže Vy mi ten jediný rozumný důvod neuvedete, takže Vám nic prozrazovat nebudu. Vypátrejte si to sám. Jen by bylo fajn, kdybyste u toho nemasturboval a nesvlékal se do naha. To Vám potom nikdo nic neřekne, protože bude "k smrti vylekán", jak praví klasik. Přeji Vám mnoho zdaru při Vašem kádrování a hledání nepřátel (ne)mocné Evropské unie. Před rokem 1989 byste se dokonale uplatnil jako svazák a aktivní člen uličního výboru.
  Se soudružským pozdravem
  Josef Provazník, šéfredaktor ePortál.cz, toho času pobývající na školení v Moskvě
  A zprávy o počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. Hlásí mi apka meteoradar. Už od soboty. V Brnisku zatím furt nic. To su klidný. Ale i kdyby, nic horšího než tahle vláda už se přihnat nemůže. Zatím furt zoncna rumpluje. Zdá se, že přichází teplá fronta. Pes se ptal, jestli je tofronta hochů co spolu chodí. Vysvětlil jsem mu, že to není ýádný Pride, že se to týká pouze temperatury vzduchu. Průser bude s pylem. Pylových zrn v ovzduší prý bude přibývat. Pravděpodobně budu mít zase auto pokryto žlutou dekou, protože kvete řepka olejka kterou nás oblažuje pan Babiš. Prý až koupí Microsoft, budou obrazovky vypadat takhle.

A z mého života: To se takhle po tropické noci probudím ráno zpocenej jak dveře od chlíva, vyvenčím psa, vlezu do vany, pustím vodu a naráz přestane téct teplá,samozřejmě v okamžiku kdy mám na hlavě šampon. Sprchovat se ledovou je nesmírně osvěžující, akorát se vám scvrknou některé orgány. Poté jsem dostal pokyn. Zajeď koupit psovi kolínka, ty granule nechce jíst asi to blbě tráví. A vem tam taky ty ubrousky v roli. Po návratu. Zase jsi donesl hajzlpapír. Ty neumíš ani koupit ubrousky ty nemehlo. Žasnu. Obvykle bývám debil. Oprava vadného redukčáku co mne ráno studeně vyšplouchl mi objasnila, jak bude fungovat EET: Místo toho, aby mi instalatér nevystavil účet, bude to muset nezadat do online pokladny. Tak jsem to šel oslavit do teplé vody. Opětovně fungující vana nejvíc zaujala našeho psa.

A na Fejsbůku napsali:

 • Po shlédnutí fotodokumentace jak to vypadá uvnitř Kliniky, mi vrtá hlavou otázka. Myslíte, že kromě vší a blech se tam dají chytit i filcky?
 • Obsadit cizí dům je oceněníhodná svoboda, zapálit si cígo ve vlastním je zločin. Kam to ten svět spěje? ...
 • Jak my u nás žijeme:Americký konvoj na Ruzyni uvítalo 5 aktivistů a fotilo je u toho 15 novinářů.
 • Prý to selfie z Lidového domu vypadá jak uvítací výbor v pekle
 • Co takhle zakázat nekuřácké restaurace a nekuřákům zakázat souložit, aby se nemnožili? Problém během cca 2 generací zmizí sám... Zkusil jsem použít míru demence, s jakou ti nejpatologičtější antikuřáci argumentují
 • Nedivím se ani nepohoršuji, že anarchisté z Kliniky  dostali Cenu Františka Kriegla... Byl nositelem Řádu 25.února, Řádu rudé hvězdy, Řádu práce
 • Stále mi přijde humorné, že polský instalatér, či český automechanik byl pro Západ problém, a afghánský pastevec nebo eritejský lovec ne.
 • K čemu je vlastně Ústavní soud, když si nějakej kašpárek na městským soudě s jeho usnesením vytře p*del?
 • Když už chcete soudruzi zakazovat to kouření, co tak úplně zavřít tabačky. To by stryko Andrej ječel nad rozpočtem jak Dorota.
 • Jedna holá prdel (vystrcená na konvoj) je protiprávní jednání, tisíc holejch prdelí (Prague Pride) je statistika.
 • Kdyby ten trouba co vystrkoval na konvoj zadnici si do ní narval zmrzlý kuře třeba by ho místo výslechu pozvali do Bílýho domu jak Pussyny
 • My chceme lidi motivovať, pravil pán koblih na margo účtenkové loterie. Co ale s těma co mu na to serou?
 • V Albertu dychtivě vyzkoušíte aplikaci "Bez Andreje" O 15 minut později si k večeři smutně odnášíte pastu na zuby.

A něco veselého :
 

A fór na konec: Vychází žena z koupelny a říká manželovi:
- oholila jsem se tam dole. Víš, co to znamená, viď...?
- jo, že se ucpal odpad.

A to je dneska všecko.

Autor: Petr Paulczynski | úterý 31.5.2016 14:11 | karma článku: 46,37 | přečteno: 8354x
 • Další články autora

Petr Paulczynski

Hlody středeční 9/8 aneb miluji naše média

Dnes si v úvodníku oddychneme od politiky ( i když ne úplně) a koukneme do Ria které hýbe světem. Na této olympiádě se totiž objevuje vliv multikultury.

9.8.2016 v 20:53 | Karma: 46,76 | Přečteno: 13460x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 2/8 aneb miluji naše média

Dnes o něco později, než jsem vyhrál souboj sám se sebou zda psát nebo nepsat. Tak aspoň kousek obvyklé porce. Neziskovky žádají volební právo pro imigranty a výjimky ze zákonů.

2.8.2016 v 19:57 | Karma: 46,60 | Přečteno: 10791x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 26/7 aneb miluji naše média

Zase si nemůžu prázdninově dáchnout a vysadit. Protože Turecko, vraždící monstra co nejsou teroristi jak se dozvídáme, dnes dokonce zamordovali kněze.

26.7.2016 v 15:15 | Karma: 45,51 | Přečteno: 6903x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 19/7 aneb miluji naše média

Původně jsem si chtěl dát prázdninový oraz a dnes pauzírovat. Pak jsem zjistil, že OVM mají letní výpadek a že se tudíž nebude vědět o čem se má tento týden mluvit, tak jsem sáhl po klávesnici a pár bodů sesmolil.

19.7.2016 v 15:02 | Karma: 46,56 | Přečteno: 9196x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 12/7 aneb miluji naše média

Dnes začneme něčím čistě brněnským, protože internetem hýbe video v němž se náměstek primátora nechal bičovat dominou přičemž mumlal „I want more,“ tedy: chci víc.

12.7.2016 v 13:14 | Karma: 46,00 | Přečteno: 9462x | Diskuse | Společnost
 • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

ANALÝZA: Výstřel na Trumpa oživuje temné duchy minulosti a změní Ameriku

14. července 2024  10:35

Premium Sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa je zlomovým bodem nejen v probíhající prezidentské...

Jen milimetry od katastrofy. Střelce dělily od Trumpa pouhé desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  10:18

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Běloruské vojenské jednotky se stahují z hranic s Ukrajinou, oznámil Lukašenko

14. července 2024  9:25

Napětí na hranici mezi Běloruskem a Ukrajinou se zmírnilo a dodatečné vojenské posily, které byly...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

 • Počet článků 1307
 • Celková karma 0
 • Průměrná čtenost 3084x
Postřehy z politiky a života.