Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hlody středeční 24/5 aneb miluji naše média

  Pří výběru úvodníku jsem váhal, jestli zmínit jak Klára Samková rozčílila muslimácké diplomatické účastníky parlamentního sezení na téma islámského ataku na Evropu nebo merendu okolo rakouských prezidentských voleb.

A protože rozlézání podivné náboženské ideologie jen tak neskončí a tudíž bude ještě o čem mluvit, zůstanu u sousedů. Otázka zní, kdo to vlastně vyhrál rakouské prezidentské volby. Víme, že Hoferova FPÖ "Rakousko Rakušanům" sice ještě těsně prohrála, ale koukneme li na volební mapu, lze prognózovat, že jí pravděpodobně patří budoucnost. Nejlépe to vyjádřil Petr Robejšek. Nouzově stlučená aliance těch, které spojovalo pouze odmítání Norberta Hofera nebude na politickou obnovu země stačit; brzy se opět rozklíží v šarvátkách o to či ono. Naproti tomu vychází z druhého kola prezidentských voleb blok těch, kteří odmítají trvale vládnoucí oligarchii velké koalice, příliv migrantů a evropskou integraci výrazně posílen a sjednocen. Staronová velká koalice má sice nového kancléře, ale na pozadí výsledku druhého kola prezidentských voleb se neodváží změnit svou politiku vůči migrantům a EU. Hoferova FPÖ bude od nynějška v Rakousku spoluvládnout ještě výrazněji než tomu bylo doposud. Ve Francii je takhle již nějakou dobu "u moci" Marine Le Pen a v Německu, sice méně výrazně, ale již nepopiratelně, Alternativa pro Německo (AfD). Vzestup FPÖ se nezastaví. Její prezidentský kandidát Hofer sice prohrál, ale za to vzrostly šance jejího předsedy Heinze-Christiana Stracheho, získat mnohem významnější funkci rakouského kancléře.
To, že se Norbert Hofer se prezidentem nestal, má na svědomí také novinářská sebranka nejen z Rakouska, všude byl líčen jako pravicový populista a extremista, který pomalu žere malé děti k svačině. K tomu jako kontrast "zelený profesor"... Asi těžkej demokrat.  Van der Bellen je známý svými proevropskými a prouprchlickými postoji. „V těchto volbách jde o směřování země. Jde o výběr mezi otevřeným proevropským Rakouskem, na které můžeme být hrdí, a něčím, co je malé nebo zpátečnické,“ konstatoval politik. Zdůraznil také, že by nepřipustil vládu pod vedením FPÖ, ani kdyby vyhrála parlamentní volby.
A Přípravný výbor Alternativy pro Českou republiku lituje nezvolení Norberta Hofera prezidentem Rakouska. Prezidentské volby v Rakousku ukázaly, že stále více obyvatel si dobře uvědomuje, že stávající zkorumpované politické elity nejsou schopny řešit problémy současnosti – imigraci, islám ani rostoucí aroganci bruselské byrokracie. I když se nakonec podařilo zabránit vítězství Norberta Hofera, nemůže být pochyb o změně společenských nálad. Mocenská změna byla pouze oddálena. Hofer samozřejmě není žádným populistou, jak se nám snaží namluvit zdejší zdegenerovaná média, nýbrž realistickým politikem, který správně a zodpovědně vyhodnocuje trendy a rizika evropské politiky, a Alternativa pro Českou republiku míří stejným směrem. Je jen otázkou času, kdy i Bohuslav Sobotka zůstane se svou servilitou vůči Bruselu osamělý jako onen příslovečný kůl v plotě a Andrej Babiš narazí na limit svého bezprecedentního střetu zájmů.
A Rakouské prezidentské volby na "evropský" způsob v obraze. Vyhrál ten žlutý. (Bez korespondenčních hlasů) Co myslíte, jaký vklad do budoucnosti to je? A obvyklých pár postřehů z mediálního prostoru.

 • Celorepubliková iniciativa Peloton chce promluvit do prezidentské volby. V sobotu se v Kroměříži uskutečnilo celostátní setkání občanů ze všech krajů České republiky a vytvořili iniciativu s názvem Peloton. Prvním dokumentem Pelotonu je Kroměřížská vy´zva, která popisuje jak vy´chodiska, která k ustanovení iniciativy vedla, tak strategii, kterou Peloton zvolil pro prezidentskou volbu v roce 2018. Strategie si klade za cíl propojit po celém území republiky síť aktivních občanů a iniciativ, která bude podporovat demokratické kandidáty v příštích prezidentsky´ch volbách a která pomůže zvolit důstojnou a odpovědnou hlavu našeho státu. Peloton chce učinit diskusi o kvalitním prezidentském kandidátovi věcí veřejnou a pozitivně ovlivnit společenskou atmosféru v naší zemi, pozvednout opět do společného povědomí hodnoty demokracie, svobody a právního státu. Vy´zva formuluje hodnoty, které by kandidát na prezidenta republiky měl mít, ale především představuje strategii pelotonu. Iniciativa nechce představit budoucího kandidáta od zeleného stolu a není řízená žádny´mi stranicky´mi sekretariáty. Dává prostor celému pelotonu vhodny´ch demokraticky´ch kandidátů, z nichž nakonec společně podpoří jednoho, ktery´ bude mít největší šanci na úspěch.
  V duchu nejlepších tradic soudružské spolupráce našich socialistických národů vedou borci Čáslavská Dietlová Fenič Gabal Halík Katka jau jau Kroupa Kocáb Marvanová Menzel Michálek Pithart Ruml Rychlík Šiklová Štern Uhde Wágnerová Zapletal Žantovský.  Chudáci ti co jimi budou podpoření. Majitel favorizované stáje Andrew dal svým borcům pro štěstí do kapsy velkých červených trenýrek červenou kartu a dvě syrová vejce. O užitečnosti kroměřížského Kocábova Popletonu svědčí i fakt, že se od něho distancoval jeden z adeptů na prezidenta pan Horáček. Mezi klasickými petenty chybí už jen Putna s Kohoutem. Teď se musí všichni normální kandidáti modlit, aby si jich kromerizskavyzva.cz nevšimla a nepodpořila je.
 • Aktivisté jsou zpět v budově Kliniky, majetkový úřad považuje vniknutí za protiprávní. Aktivisté se opět vrátili do budovy na pražském Žižkově. Aktivisté dál zůstávají v objektu autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově. Budovu v pátek vpodvečer vyklidila policie kvůli anonymu, který tam nahlásil bombu, nic ale nenašla. Kliniku pak předala majiteli, kterým je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Aktivisté se ale po policejním zásahu do budovy opět vrátili. „Na místo přijela široká řada podporovatelů a podporovatelek Kliniky, a část z nich se rozhodla vrátit do domu, do kterého nám i současný právní stav chodit umožňuje, i přesto, že smlouva již vypršela,“ píšou.  „Přítomné jsme opakovaně upozornili, že budova je nyní prázdná, uzamčená a vniknutí do objektu by bylo protiprávní. Pokud tento stav nastane, ÚZSVM požádá o součinnost policii,“ sdělil Ležatka. „Protiprávní jednání je naprosto nepřijatelné. Klinika, stejně jako každý jiný, musí dodržovat všechny právní předpisy,“ doplnil. Po pisateli e-mailu, který v pátek vyhrožoval bombou, policisté pátrají kvůli šíření poplašné zprávy. Proti aktivistům na Klinice ale nebude policie zasahovat, pokud ji o to nepožádá majitel budovy. Ten tak zatím neučinil. 
  Dnes už snad ani nemůže být pochyb o tom, že Klinikáři zcela odmítají koncept právního státu a dělají si s cizím majetkem, co chtějí. Všichni tomu přihlíží a když někdo volá po "normálních" pravidlech fungování a po klidném občanském soužití, tak je málem označen za extremistu. Přitom lidé podezřelí z extremismu a terorismu se i dle jejich slov pohybují v okolí Kliniky, někdo jim tam pořád háže kameny a zápalné lahve, hrozí jim tam bombami, jezdí tam zásahovky a policie, prostě neustále dost závažné problémy, které zatím nebyly nijak objasněny. To vše uprostřed doposud poklidné rezidenční čtvrti a blízko parku, kam chodí velká část Žižkova se svými dětmi. Všechno je to dnes tak nějak naruby. Je to postupná a plíživá destrukce naší společnosti? Nemáte pocit, že na nás dělají onen pověstný fuck? A co dělá stát? Hledá na netu nenávistné projevy které jim nahlásí kluci a holky z hejtfrí?
 • Musíme si přestat nadávat a uvést uprchlíky do naší kultury, burcuje Halík. Karel IV. se nepovažoval za Čecha nebo Němce, ale za křesťana a Evropana, říká teolog a prezident České křesťanské akademie Tomáš Halík. Pro český rozhlas Dvojku mluvil o postavě Otce vlasti a o tom, co to znamená vlastenectví a jakou podobu má dnes. Vlastenectví, které znamená projev odpovědnosti za tu zem, její kulturu a za snahu ji vložit právě do toho širšího evropského kontextu," myslí si o Karlu IV, Halík. Dnešní vlastenectví je však podle něj jiné. „Kde chybí opravdové vlastenectví, nastupuje jeho karikatury. To je šovinismus, nacionalismus, provincionalismus," uvedl v rozhovoru. „Nacionalismus je vlastně náhradní náboženství. To není projev téhle té zodpovědnosti, to je svého druhu náboženství, náhradní náboženství, v němž je jenom na ten boží trůn postaven národ a potom v té zvláště radikální podobě vůdce národa, führer, 'duče' a tak dále," tvrdí duchovní. „Já jsem, když jsem se zabýval tím, proč vlastně ta česká společnost a zvláště ta postkomunistická společnost, to není jenom u nás, to je i v těch okolních zemích, proč je tady takový ten strach z těch uprchlíků a vždycky jsem se snažil rozlišovat ty oprávněné obavy, protože jsou to problémy samozřejmě a budou, od toho hysterického strachu, a ukazuje se, že jsem měl pravdu v tom, že se nemusíme bát, že nás tedy zaplaví nějaké hordy muslimů, kteří touží být přesně v naší zemi," připomíná téma migrační krize Halík. O uprchlíky je pak třeba se podle něj postarat nejen po materiální stránce – tedy dát jim najíst, ale také uvést je do nové kultury. „Evropa z velké části vymírá, tak samozřejmě taky potřebuje lidi, kteří zde přijdou i z těch ostatních zemí a budou konat určitou práci a tak dále. Jde o to, jakým způsobem je bude schopna integrovat a také dneska když slyšíme to volání, tak je třeba zachovat křesťanský charakter Evropy. Já to dneska slyším od lidí, kteří se před krátkou dobou prohlašovali za ateisty, co si představují pod tím křesťanstvím? Že nenávidí muslimy? Že nenávidí, já nevím, homosexuály a tak dále?" zajímá ho. Mohl bych o páteru Halíkovi a jeho vývodech popsat asi tak pět blogů. Ale místo toho dám jeden obrázek, který vydá za mnoho slov. Myslím, že mezi těmi idioty u zdi by se dal najít i autor nápadu jak uvést islámisty do naší kultury.
 • A brněnské okénko: Rakušané volili stejně, jako Brňáci v roce 2014 - lidé nevolili "pro někoho", ale drtivě "proti Onderkovi". Rakušané se díky mediální masáži "bojí" Hofera, protože je to "učiněný Hitler" (není, ale média jsou mocná...).  Volili to, co se jim zdálo jako "dobro" - 72leté komunistické "dobro" emigrantského původu jménem Van der Bellen. Brno zažívá zelenorudý teror už přes 1,5 roku. Za tu dobu tady máme nepřizpůsobivé občany koupající se v kašnách, rozdávání bytů i dlužníkům, cyklistické stezky zejména tam, kde nedávají žádný smysl, irácké uprchlíky, kteří odjedou raději zpět do Iráku, než by bydleli ve VIP bytě v centru Brna atd. atd. atd.  Jak napsal Dr. TT: Lidi, seberte se, dnes už každý Brňák ví, že volit Žít Brno bylo největší chybou voličského života (pardon, vyjma těch, kdo dostali "od Matěje" místo na magistrátu nebo trafiku v příspěvkovce a že jich je!).  Lidé se mi zapřísahávají, že už nikdy nebudou volit zelenorudé šílence! A co myslíte, jak dopadne Rakousko po tomto "úspěchu" holanďana s estonskou matkou a ruským otcem?! No, takže klídek, vydechněte... my si počkáme. No a vzhledem k tomu že v Kroměříži je známá psychiatrická léčebna, neměli bychom v Brně kontrovat nějakou Černovickou výzvou? Blbců tu máme taky dost. A k rozvíjejícímu se brněnskému cyklošílenství jeden postřeh: jsem dost rozčarován z akce II. ŽIDENICKÁ CYKLOJÍZDA. Volala mně moje máma, zda nevím co se děje za akci, že kolem ní a mých dvou kluků projel větší hlouček cyklistů na chodníku. Po otázce co blázníte, se jí dostalo odpovědí NIC BABO! Pravděpodobně, dle transparentu, mířili na tuto akci. Než jsem stačil na to cokoliv říct, pro změnu projížděli přímo přede mnou z ulice Gebaurovy na Koperníkovu, zablokovali dopravu na Bubeníčkově a minimálně třetina z nich projela na červenou. Takhle se přece nedá propagovat cyklistika, navíc akcí pořádanou městskou částí. Už víte proč se těmto říká cyklozm*di?

A trocha bulváru: Tak tahle fotka pobouřila veřejnost...pobuřuje i vás ptá se Blesk? Vždyť kojení je úplně normální, přirozená činnost patřící k životu. Což ovšem mnoho čtenářů nesdílí. A tak se podívejme na pár reakcí. Ta paní na snímku i dle obliceje dává na obdiv nikoli dítě ale sebe a své hmm kozy. Kojeni prirozene je. Ovsem zakladni slusne vychovani nam tak nejak naznaci, kde je vhodne. Tady asi ne e e. Rozhodně to nepatří na veřejnost, mně je to dost nepříjemné se na to dívat. Vždycky se dát jít někam stranou...nejde o to jestli MUSIS ale jestli CHCES. tedy jinymi slovy - o to, jestli se toho nevzdas z duvodu ohleduplnosti k okoli urcity miry studu. decko ma jiste pravo najist se, proti tomu snad nikdo neni, je jenom otazka, zda matka ma nebo nema stud.  Nechápu tu filozofii že s dítětem které je kojeno se někde lítá po kavárnách nebo hospodách. Proč ne, ty mámy jsou celé dny zavřené doma samy s dítětem. Ale musí to mít nějakou hranici...jasně kojit ano .Hodně mamin dává přes prso plenu a je klid. ňáký cáklý mámy. Myslím si, že i kojené dítě má právo při svém "jídle" na soukromí... Jasnej příklad exhibicionismu. Mám dva syny a prvního jsem vychovávala v Kanadě, kde bylo úplně běžné kojit na veřejnosti, nicméně jsem kojení vždy považovala jako intimní moment mámy a dítěte a vždy jsem se svými dětmi u toho chtěla být sama. Je mi to fuk.  Nevidim duvod, ptoc by se za to matka mela stydet. Není v hospode, ale spise na svatbe - tedy vyjimecna udalost. Nevystavuje se na odiv, ale spise se šklebi na fotografa, ktery chce mit senzaci. ...Kojení je sice přirozené, ale žena by měla zvážit, kde to vhodné je, a kde není. Pokud to je v nějaké (nóbl) restauraci, tak jistě by se našla nějaká místnost, kde by nikoho nepohoršovala...z jineho soudku..vcera jsem videla na hokeji maminky s detma ve vacich...pomalovane vlajkami detske tvaricky a huronsky fandily hokejistum..opravdu si myslite ze je spravne vystavovat nekolikamesicni deti randalu..neprirozene poloze 2-4 hodiny...? Na jednu stranu hlasaji bio matky vse nejlepsi pro miminko..a na druhou stranu jej poskozuji sec jim sily staci..proste je to tak..podivejte se..mam dite a kdo je vic?mozna by si kazda mela nastudovat co je pro dite dobre..a ne si sdelovat sve dojmy po infantilnich maminkovskych servrech..apropo..a pokud nemuze mit zena dite..í a tech taky neni jich malo..) No tak to vidíte. Lidi se neshodnou v takové prkotině. A pak se mají shodnout v pohledu na Zemana nebo na rakouský volby.

A zprávy o počasí: S odchodem zmrzlých mužů a pochcané Žofky se přiblížilo trošku vlahého tepla. Při venčení psa jsem zjistil, že dokonce u nás v sídlišti začali opravovat bazén. Ovšem žofka se nechce vzdát a tak občas trochu chčije. Izobary což jsou čáry které se prý nikdy neprotnou, se zasukovaly. Okluzní fronta v pláštěnce drkotá zuby. Tlak upadl pod dolní linku a zmizel neznámo kam, Rosný bod čumí jak puk. Pes leze pod peřinu. Asi zimou. Jestli k nám vážně dorazí ty migrantky z teplých krajů, budou se asi divit. A my taky, protože my si oblečený hadry v bazénu neperem.

A z mého života: Posnídal jsem v sobotu tvarohový šáteček z lístkového těsta, dvě povidlové bramborové placky a na to šunkový aspikový závitek. Potom jsem s napětím očekával další vývoj. Dopadlo to dobře, podle hesla mé babičky, že dobrý prase všechno spase. Taky jsem koukal na hokej. Rusáci dostali klepec. Potěšilo mne to. To bude asi podmíněný reflex. Vždycky když dostanou v hokeji Rusi na prdel, mám hroznou radost. Už od roku 69. A v neděli jsem posvačil uzenáče. Na tu makrelu jsem však neměl sahat holou rukou, protože  mne pak něco pořád nutilo si k té ruce čuchat. Připadal si jako za mlada, jestli mi jako rozumíte. Pro ty co nerozumí mám návodný obrázek.

A na Fejsbůku napsali:

 • To tak vyhrajete Eurovizi, ktera by se taky klidne mohla jmenovat Naserem Rusko a je z vas hned narodni umelkyne.
 • Stovky obyvatel Kišiněva rozehnaly gay průvod v Moldávii. Jsou místa, kde svět je ještě normální.
 • Hm... „Česko se bude muset postavit pravicovým populistům,“ rozhodli novináři, jakmile se dozvěděli, jak to dopadlo v Rakousku... Inu, proč ne, znám své české. Já jen nechápu ty pokrytecký český štráchy s tou beztak jen fingovanou demokracií! Proč si Češi a Češky rovnou neprosaděj do ústavy drobounkou změnu: „Pokud se výsledky voleb nezamlouvají médiím nebo Msgre. Tomáši Halíkovi, musí se nejpozději do dvou týdnů konat tzv. náhradní kolo, ve kterém se vítěz určí tajným losováním v sakristii chrámu sv. Salvátora.“
 • Pravda o palestinských útočnících ve světle evropského mainstreamu.
 • Gratuluji Rakušákům k jejich osvícené volbě, která jim vbrzku umožní pětkrát denně mlátit hlavou o zem za kvílení muezína. Alláhu Akbar.
 • Po přepočítání hlasů se zjistilo, že pro Van der Bellena korespondenčně hlasovalo překvapivé množství osob se jménem Ahmad Almohammad s datem narození 1.1.1993.
 • Stane li se prezidentem mnou oblíbeného Rakouska člověk, jehož nezřízeně obdivuje Matěj Stropnická, mám z toho smíšené pocity
 • Pomocí korespondenčních voleb zvítězí Klinika v celém eurosajuzu.
 • Náš vůdce Bohouš včera vyjádřil nadšení nad výsledkem rakouských voleb. Přeji mu mnoho úspěchů v jednání o rozšíření našich jaderných elektráren
 • “Těší nás, že naše sousední země získává prezidenta, který podporuje otevřené a proevropské Rakousko,” řekl šéf německých Zelených Cem Özdemir. Ne, to není blahopřání z Turecka...
 • "Došlo k souhře náhod a okolností, která vyústila v politováníhodnou záležitost." Fotbalový sudí Pilný vysvětluje, proč se před zápasem v Příbrami zlil jak doga. Vynikající! Tu větu si musím zapamatovat...
 • Některé zprávy naznačují, že až se lidé konečně proberou z letargie, bude to velmi krvavé vypořádání se s dnešními vládci: Afgánec, který ve Vídni na toaletách spolu se dvěma komplici znásilnil mladou holku, byl při převozu do nemocnice agresivní a byl zpacifikován dozorkyní, která je vyznavačka bojových umění. Utrpěl přitom modřiny, takže dozorkyně je již obviněna ochránkyní práv mladistvých. U Afgánce zjistili krevní onemocnění, jehož léčba přijde rakouské daňové poplatníky na 24.000.- Eur. Co myslíte: můj protinávrh Afgánce vykastrovat a šupem poslat zpátky do Afganistánu, ochránkyni práv mladistvých propustit a její funkci zrušit a ušetřené peníze dát znásilněné dívce - jde o podněcování k násilí?

A něco veselého : Mezitím co bojují proti imperialismu, došel jim cukr.
 

A fór na konec: Doktor předepíše starý babce čípky, babka má ale choré ruce a slabé oči, tak poprosí vnoučka, aby jí čípek zavedl. Tak si vykasá sukni, stáhne kalhotky, předkloní se... vnouček chvíli kouká a pak říká: No a do který dírky to mám dát? Do tý vočouzený, nebo do tý s ušima

Autor: Petr Paulczynski | úterý 24.5.2016 13:42 | karma článku: 44,79 | přečteno: 6344x
 • Další články autora

Petr Paulczynski

Hlody středeční 9/8 aneb miluji naše média

Dnes si v úvodníku oddychneme od politiky ( i když ne úplně) a koukneme do Ria které hýbe světem. Na této olympiádě se totiž objevuje vliv multikultury.

9.8.2016 v 20:53 | Karma: 46,76 | Přečteno: 13460x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 2/8 aneb miluji naše média

Dnes o něco později, než jsem vyhrál souboj sám se sebou zda psát nebo nepsat. Tak aspoň kousek obvyklé porce. Neziskovky žádají volební právo pro imigranty a výjimky ze zákonů.

2.8.2016 v 19:57 | Karma: 46,60 | Přečteno: 10791x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 26/7 aneb miluji naše média

Zase si nemůžu prázdninově dáchnout a vysadit. Protože Turecko, vraždící monstra co nejsou teroristi jak se dozvídáme, dnes dokonce zamordovali kněze.

26.7.2016 v 15:15 | Karma: 45,51 | Přečteno: 6903x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 19/7 aneb miluji naše média

Původně jsem si chtěl dát prázdninový oraz a dnes pauzírovat. Pak jsem zjistil, že OVM mají letní výpadek a že se tudíž nebude vědět o čem se má tento týden mluvit, tak jsem sáhl po klávesnici a pár bodů sesmolil.

19.7.2016 v 15:02 | Karma: 46,56 | Přečteno: 9196x | Diskuse | Společnost

Petr Paulczynski

Hlody středeční 12/7 aneb miluji naše média

Dnes začneme něčím čistě brněnským, protože internetem hýbe video v němž se náměstek primátora nechal bičovat dominou přičemž mumlal „I want more,“ tedy: chci víc.

12.7.2016 v 13:14 | Karma: 46,00 | Přečteno: 9462x | Diskuse | Společnost
 • Nejčtenější

Francouzský volební šok. Vyhrála levicová koalice, Le Penová je až třetí

7. července 2024  14:25,  aktualizováno  8.7 6:05

Druhé kolo předčasných parlamentních voleb ve Francii překvapivě ovládla levicová Nová lidová...

Trumpa při pokusu o atentát trefili do ucha. Střílel mladý republikán, nepřežil

14. července 2024  1:01,  aktualizováno  7:30

Republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát. Na...

Spadlý strom v Praze zranil dva lidi. Bouřky v Česku komplikovaly dopravu

6. července 2024  11:58,  aktualizováno  22:56

Silné bouřky, které v sobotu večer přecházely přes Česko, za sebou zanechaly mnoho škod, potíže v...

Padaly kroupy jak pingpongové míče. Bouřky se opět hnaly Českem

10. července 2024  8:02,  aktualizováno  22:52

Česko má za sebou další tropický den. Denní maxima byla ve středu překročena na 56 z celkem 167...

Vraťte se domů! Barceloňané stříkali vodu na turisty, ti opouštěli restaurace

8. července 2024  9:51

Zatímco turisté obědvali nebo se jinak občerstvovali v centru Barcelony, téměř tři tisíce místních...

Přežili Roosevelt, Reagan a Trump. Atentátníci zabili čtyři prezidenty USA

14. července 2024  11:48

Co mají společného Abraham Lincoln, James A. Garfield, William McKinley a John Fitzgerald Kennedy?...

ANALÝZA: Výstřel na Trumpa oživuje temné duchy minulosti a změní Ameriku

14. července 2024  10:35

Premium Sobotní pokus o atentát na Donalda Trumpa je zlomovým bodem nejen v probíhající prezidentské...

Jen milimetry od katastrofy. Střelce dělily od Trumpa pouhé desítky metrů

14. července 2024  9:58,  aktualizováno  10:18

Atentátník, který se pokusil zastřelit exprezidenta Donalda Trumpa, se podle tajných služeb dostal...

Běloruské vojenské jednotky se stahují z hranic s Ukrajinou, oznámil Lukašenko

14. července 2024  9:25

Napětí na hranici mezi Běloruskem a Ukrajinou se zmírnilo a dodatečné vojenské posily, které byly...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

 • Počet článků 1307
 • Celková karma 0
 • Průměrná čtenost 3084x
Postřehy z politiky a života.