Útok na českou politickou elitu
Ukazuje na odpovědnost významné části českých politických elit nedávné minulosti i současnosti, za ohromné chyby, které nastaly při privatizaci OKD. Tím nejsou jen obrovské finanční ztráty státu, ke kterým došlo stupidní privatizací majoritního podílu státu v OKD, ale například také zašmelením některých aktiv ve státním vlastnictví, které neměly být nikdy prodány soukromým investorům. Mám na mysli především téměř čtyřicet čtyři tisíc bytů OKD i s nájemníky, jimž Bakala prodal střechu nad hlavou. Nejhlasitěji kupodivu proti zprávě zatím protestoval ministr Luboš Zaorálek, který svého času, kdy ČSSD ještě trpěla pod mým předsednictvím, velmi silně útočil na Bakalu. Dokonce se mu u soudu podařilo vysoudit výrok, že může Bakalu nazývat beztrestně gaunerem. Bohužel, pod vlivem Sobotky a Pokorného, kteří použili sociální demokracii jen jako fíkový list ke krytí svých nejapných kšeftů s Bakalou, je Luboš poněkud dezorientován a s ním i velká část funkcionářů ČSSD. Tedy těch, kteří byli v průběhu let osobně vybíráni Sobotkou. Řekněme si otevřeně, že toto může být smrtící úder sociální demokracii. Tato kauza se bude nějakou dobu hrát a bylo by dobré, aby Zaorálek a další lidé v ČSSD odložili prosobotkovský sentiment stranou.
Tato zpráva je pochopitelně nepříjemná také pro ODS, TOP 09 a jmenovitě pro Karla Schwarzenberga. Kalouskovo ministerstvo financí dělalo v průběhu let vlády pravice vše pro to, aby Bakalovi nepřipomínalo jeho závazky, například vůči nájemníkům bytů OKD a tedy vůči státu. M. Kalousek ovšem jen kryl Karla Schwarzenberga a tedy i jeho osobního přítele Zdeňka Bakalu. Nic víc a nic méně. Prostě chlapci a děvčata z tradičních politických stran, až na komunisty a lidovce, udělali vše pro to, aby Bakalovi vyhověli, takže Bakala si spolu se svým společníkem v OKD přišli na nějakých 100 – 120 mld. Kč. A předvedli takové spojení politické, ekonomické a mediální moci, které ve svých důsledcích nemá v českém státě obdoby. Sociální demokracie by se měla ve vlastním zájmu rychle „odbakalovat“, což znamená, zbavit se prosobotkovského sentimentu.
Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Strašení prezidenta komunisty a přihrávka kandidáta Stačilo! komunistožroutům

Je to již podruhé v krátké době, kdy prezident Pavel hovoří o tom, že by prý „měl problém“ jmenovat kandidáty Stačilo! do některých ministerských resortů. Nelíbí se mu, že požadují referendum o setrvání v EU a NATO.
Jiří Paroubek
Vládní strany se pokusí zavřít kauzu bitcoiny, jak a čím?

Jednak se budou snažit zamlžovat, danou problematiku překrucovat a spoléhat na to, že běžní občané této problematice nerozumí.
Jiří Paroubek
Proč jsou česká média tak jednostranná?

Podívejme se např. na Právo, „dříve jediný levicový deník“ a ještě předtím Právo rudé. Tyto noviny zaznamenaly v posledních letech dramatický pokles čtenářů. A měly by zpytovat svědomí, proč se to stalo.
Jiří Paroubek
Česká televize bagatelizuje „bitcoinovou aféru“…

Není pro mne žádným velkým překvapením, že se Česká televize snaží relativizovat hrůznou aféru, kterou způsobil (dnes již bývalý) ministr spravedlnosti Blažek.
Jiří Paroubek
Jaká bude odveta Ruska za zničení strategických bombardérů?

V neděli 1. června Ukrajina dramaticky eskalovala válku s Ruskem útokem svých dronů proti ruským bombardérům – nosičům strategických jaderných zbraní.
Další články autora |
Poslala manželce zprávu, že jsme milenci. Sekal jsem ji do hlavy, vypověděl primář
Šokující detaily mimořádně brutální vraždy dnes zaznívají u Krajského soudu v Plzni, kde stanul...
Advokát Prouza spáchal sebevraždu. Nechal po sobě dopis na rozloučenou
V sobotu spáchal sebevraždu renomovaný padesátiletý advokát a bývalý českobudějovický soudce Daniel...
Rudé prádlo a finta se třpytkami. Strip klub v Charkově nabízí show i útěchu
Když si dvacetiletá Lisa na svou směnu ve striptýzovém klubu v ukrajinském Charkově obouvá boty na...
Sláva v Přešticích. Na svatbu komtesy z rodu Černínů přijel i belgický král
Své ano si v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Přešticích řekli v sobotu v poledne osmadvacetiletá...
Decroix odstraňuje magisterský titul. Vzdělání z Francie je výhoda, zastal se jí Fiala
Ze stránek vlády zmizel ve středu večer titul Mgr. u jména nové ministryně spravedlnosti Evy...
Po vysokých teplotách přijdou silné bouřky, tvořit se mohou i supercely
Do Česka v pondělí dorazí velmi silné bouřky, nejpravděpodobnější jsou na jihu Čech a Vysočině....
Írán popravil agenta Mosadu, americký útok rozzlobil Húsie, Hamás i Rusko
Sledujeme online Írán v neděli popravil muže, kterého odsoudil jako agenta izraelské zpravodajské služby Mossad. Jde...
Kuriózní případ v Plzni. Vzácného velemloka tam někdo odložil před zoo
Strážníci z odchytové služby plzeňské městské policie vyjížděli ve čtvrtek k odloženému zvířeti, se...
Pět procent na obranu? Nesmysl, vláda neutratí ani dvě, řekl Babiš
Záměr Severoatlantické aliance (NATO) vynakládat pět procent HDP na obranu je podle předsedy hnutí...

Prodej unikátního pozemku 1463 m2 u obce Hašlovice, na samotě v lese s vodojemem.
Větřní - Hašlovice, okres Český Krumlov
3 650 000 Kč
- Počet článků 912
- Celková karma 19,56
- Průměrná čtenost 1803x