Piráti jako jednotka politické hlouposti

S úžasem jsem zhlédl vyjádření lídra pirátské strany Hřiba po jednání s prezidentem republiky. Jednání Pirátů je součástí čtvrtečního bloku jednání, které vede prezident Pavel s jednotlivými parlamentními politickými stranami.

Piráti na tiskové konferenci po jednání s prezidentem sdělili užaslé veřejnosti hlavní principy svého programu pro volby v říjnu tohoto roku.

Občané by měli velmi zpozornět, jak tato strana vůbec uvažuje a co chce prosazovat.

1. Chtějí u nás rychle zavést euro. A je jim úplně jedno, že to bude znamenat ve svých důsledcích další útok na životní úroveň širokých vrstev českého obyvatelstva. Rozumní lidé chápou, že v současné době, kdy se kurz eura a koruny pohybuje zhruba kolem 25 Kč za jedno euro, by uplatnění eura znamenalo znehodnocení úspor občanů a de facto také snížení reálných důchodů a reálných mezd občanů.

2. Hranici 3 % výdajů na obranu z HDP dosaženou do roku 2030, tedy v dnešních cenách zhruba 240 miliard Kč (nyní zatím „jen“ 160 mld.), považují piráti za výdajovou hranici minimální. A to bez ohledu na to, jak se budou vyvíjet výdaje v jiných kapitolách státního rozpočtu.

3. Co je rovněž velmi závažným programovým sdělením, které by republiku odsuzovalo k naprosté provinčnosti v rámci EU, je jejich podpora zrušení zásady přijímání jednomyslných rozhodnutí na úrovni Evropské rady. Tedy zrušení jakéhosi práva veta jednotlivých států k určitým otázkám, které nejsou v jejich národním zájmu.

EU by se pak stala Eldorádem největších zemí, jimž by stačila dohoda na kvalifikované většině hlasů. Toho by mohly nepochybně bez velkých problémů Německo, Francie a Itálie společně dosáhnout. Takovou trapnou pozici, kde by názory české politické reprezentace v podstatě nikoho z lídrů EU nezajímaly, nezažila česká země ani ve středověku, kdy byla součástí nadstátního a nadnárodního útvaru Svaté říše římské. A český král byl prvním kurfiřtem říše. Teď by Češi byli politicky zcela bez významu.

Politika Pirátů jde tedy v zásadních otázkách zcela proti českému národnímu zájmu, proti zájmu většiny českého obyvatelstva.

Piráti umí jenom strašit válkou a Ruskem. Přičemž Rusko samotné není v zásadě schopno porazit ani mnohonásobně slabší Ukrajinu. Jak by tedy bylo možné, aby si trouflo na země NATO s jejich závazkem vzájemné obrany.

Autor: Jiří Paroubek | pátek 16.5.2025 9:25 | karma článku: 25,91 | přečteno: 674x

Další články autora

Jiří Paroubek

Strašení prezidenta komunisty a přihrávka kandidáta Stačilo! komunistožroutům

Je to již podruhé v krátké době, kdy prezident Pavel hovoří o tom, že by prý „měl problém“ jmenovat kandidáty Stačilo! do některých ministerských resortů. Nelíbí se mu, že požadují referendum o setrvání v EU a NATO.

13.6.2025 v 9:42 | Karma: 15,24 | Přečteno: 645x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Vládní strany se pokusí zavřít kauzu bitcoiny, jak a čím?

Jednak se budou snažit zamlžovat, danou problematiku překrucovat a spoléhat na to, že běžní občané této problematice nerozumí.

12.6.2025 v 14:24 | Karma: 16,60 | Přečteno: 299x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Proč jsou česká média tak jednostranná?

Podívejme se např. na Právo, „dříve jediný levicový deník“ a ještě předtím Právo rudé. Tyto noviny zaznamenaly v posledních letech dramatický pokles čtenářů. A měly by zpytovat svědomí, proč se to stalo.

10.6.2025 v 16:17 | Karma: 20,09 | Přečteno: 368x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Česká televize bagatelizuje „bitcoinovou aféru“…

Není pro mne žádným velkým překvapením, že se Česká televize snaží relativizovat hrůznou aféru, kterou způsobil (dnes již bývalý) ministr spravedlnosti Blažek.

9.6.2025 v 15:40 | Karma: 26,32 | Přečteno: 497x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Jiří Paroubek

Jaká bude odveta Ruska za zničení strategických bombardérů?

V neděli 1. června Ukrajina dramaticky eskalovala válku s Ruskem útokem svých dronů proti ruským bombardérům – nosičům strategických jaderných zbraní.

5.6.2025 v 15:30 | Karma: 21,02 | Přečteno: 640x | Diskuse | Politická aréna - pro politiky

Nejčtenější

Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR

11. června 2025

Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...

Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali

8. června 2025  17:40,  aktualizováno  18:49

Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...

V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu

12. června 2025  10:55,  aktualizováno  16:42

Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...

Plzeň truchlí, oblíbený učitel a psycholog Václav Holeček nepřežil drama u přehrady

10. června 2025  15:55

Ve věku třiasedmdesáti let náhle zemřel oblíbený plzeňský učitel, matematik, vědec a psycholog ...

Zlomový nález v septiku. Nová stopa v záhadném zmizení Ivany Koškové

12. června 2025  17:36

Premium Bylo jí 14 let, když v roce 1997 beze stopy zmizela. Ivana Košková z Příšovic na Liberecku se stala...

Z každého hospodského může být virtuos výčepu. Naučíme ho to, říká školitel ze Svijan

16. června 2025

Advertorial Péče o pivo je věda, zvlášť když jde o řemeslné. Záleží na každém detailu – od sanitace po techniku...

Práce na poli už dávno cenu zeleniny neurčuje, říká šéfka zelinářů Nebeská

16. června 2025

Premium Ceny zeleniny neurčují zemědělci, ale evropský trh, který jim často svazuje ruce. Náklady na...

Každý desátý učitel se bojí svých žáků. Potíže jim působí i rodiče

16. června 2025

Premium Vyhrožování, fyzické napadání, ale i útoky zbraní přímo ve škole. Čeští učitelé se bojí svých žáků...

Polsko už recykluje baterie ve velkém, Česko nestíhá ani legislativu

16. června 2025

Množství průmyslových lithiových baterií uváděných na trh s boomem fotovoltaiky, elektromobility a...

  • Počet článků 912
  • Celková karma 20,02
  • Průměrná čtenost 1803x
Autor se narodil 21. srpna 1952 v Olomouci. Je ženatý, má syna a dceru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. V letech 1998 až 2004 byl náměstkem pražského primátora pro oblast finanční politiky, 2004 až 2005 ministrem pro místní rozvoj. V letech 2005 až 2006 pak předsedou vlády České republiky. Je předsedou Společnosti Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho a předsedou redakční rady portálu Vaše věc (www.vasevec.cz). Na sklonku roku 2011 založil politickou stranu Národní socialisté. Na podzim 2018 kandiduje do Senátu jako nezávislý kandidát s podporou ČSSD.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.