Kouřím...no a co!

Přečetl jsem si tady na blogu článek Jana Boettingera, který horuje proti kouření a ohání se nesmyslnými čísli, jako jsou 3 000 mrtvých pasivních kuřáků ročně a cituji:,, Pokud je vám přes padesát a kouříte od osmnácti, pravděpodobně už jste se přičinili o smrt asi sto tisíce svých spoluobčanů.“ Vzhledem k tomu, že podle Státního zdravotního ústavu v ČR kouří 26,6 % populace a tento poměr se za posledních deset let téměř nezměnil, to znamená, že aktivních kuřáků u nás žije 2 660 000. Kdybych vzal v úvahu, že 10% kouří déle jak 20 let, znamená to, že jsme již zabili 26 600 000 000 nekuřáků a v tom případě nechápu, kde se mezi námi vzal nějaký nekouřící bloger.

Boj proti nám kuřákům, který se v posledních letech rozhořel, mi připadá tak trochu, jako hon na čarodějnice. Každý si na něm chce přihřát svou polívčičku, je to i dobrý předvolební tah apod. Neustále se nám předhazuje jak sobě, ale hlavně vám „nekuřákům“ ničíme zdraví a otravujeme život, přitom žádný soudný lékař, vám po pitvě neřekne: „ano, umřel proto, že kouřil“. Kouření je pouze jedním z faktorů který to mohl, ale také nemusel ovlivnit. Znám lidi, co kouřili ještě v 90ti na smrtelné posteli, zrovna tak jako lidi kteří v životě nekouřili a v 45ti zemřeli na rakovinu plic. To samé argumenty, co stojíme náš stát v pozdějším věku na zdravotnictví prostě neberu. Jestli je to pravda, a umíráme předčasně (podle VZP o 15 let), tak kolik musí stát ušetřit na vyplácení důchodů (průměrný důchod je cca 8 000,-, za rok je to 96 000,- a za 15 let je to 1 440 000,-), to se ovšem nikde nepíše. Připadá mi velmi pokrytecké od státu na jednu stranu vynakládat obrovské prostředky na kampaně proti kouření a na druhou stranu neustále zvyšovat spotřební daň na cigarety a počítat s touto částkou v rozpočtu. Co by se asi tak stalo, kdyby si to kuřáci vzali opravdu k srdci a ze dne na den přestali kouřit? Stát se v tomto případě chová normálně jako drogový dealer, jestli je to opravdu tak hrozně nebezpečné a škodlivé, proč tedy není prohibice? Zakažme to tedy celosvětově, já si holt budu pár měsíců kousat nehty i na nohou, no a pak si zvyknu (nebo spíše odvyknu) a přejdu třeba na sladké. Než mi někdo řekne, že jsem tlustý a ohrožuju své zdraví a obtěžuju okolí a mám vysoký tlak a cukrovku a stojím stát víc, než hubenej makrobiotik.

P.S. Nebo začnu fetovat a až mi dojdou jehly, nebo fet, tak je DROPIN a bejt feťák, je přeci nemoc. Pro nás kuřáky žádnej SMOKIN bohužel není a když mi dojdou v noci cigára, tak musím jít na pumpu a koupit si je. To by mě zajímalo kolik vás, nekuřáků se jde o půlnoci jen tak projít.

Autor: Jiří Papež | středa 17.9.2008 6:51 | karma článku: 28,25 | přečteno: 2226x

Další články autora

Jiří Papež

Tak NOVA se nám už opravdu zbláznila

Alespoň to tak zvenku vypadá. Většina z vás již jistě zaznamenala, co nám to naše největší komerční televize začala od neděle vysílat.

8.2.2011 v 7:14 | Karma: 35,39 | Přečteno: 3516x | Diskuse | Ostatní

Jiří Papež

Miluješ mě?

...kdo tuhle otázku ještě nikdy od své manželky či přítelkyně nedostal. A reakce většiny z nás? „To víš, že tě miluju.“ Je to jako reflex, automaticky vypálíte odpověď, aniž by, jste přemýšleli.

13.9.2010 v 7:35 | Karma: 13,19 | Přečteno: 2087x | Diskuse | Ostatní

Jiří Papež

Koncesionářské poplatky i za dekoraci?

Hurá! Pravda a láska zase jednou zvítězily nad lží a nenávistí a Česká televize vyhrála soudní spor s paní podnikatelkou z Plzně, která musí zaplatit ČT pokutu ve výši 10 000,- Kč za nefunkční televizor sloužící coby dekorace zakrývající ošklivý kout zdi.

25.8.2010 v 9:40 | Karma: 26,79 | Přečteno: 1898x | Diskuse | Ostatní

Jiří Papež

Sportu zdar - vodákům zvláště

Musím se přiznat, patřím mezi tzv. tiché blázny – rybáře a to už skoro 20 let. Jak mám o víkendu čas, vezmu pruty, psa a vyrážíme k vodě. Není pro mne důležité kolik kilo ryb nachytám ( doma to stejně nikdo nejí), ale ten klídek a pohoda u vody mi dělá dobře. Jelikož máme chalupu kousek od Sázavy, je nasnadě, že nejvíce času trávím na této řece a tak mám možnost sledovat, jak se v posledních letech rozvíjí sport zvaný vodáctví.

27.7.2010 v 7:24 | Karma: 11,14 | Přečteno: 1140x | Diskuse | Ostatní

Jiří Papež

Papež k papeži

Nedá mi to, abych se jako „Papež“, nevyjádřil k blížící se návštěvě „papeže“ Benedikta XVI. Nejsem katolického, ani jiného vyznání, nejsem pokřtěný a ani do kostela nechodím. Dalo by se říci, že jsem ateista.

25.9.2009 v 7:21 | Karma: 15,02 | Přečteno: 1287x | Diskuse | Ostatní

Nejčtenější

Galerie: Tramvaje ze Škody míří do Itálie i Německa. Takhle vypadají české vozy pro Evropu

Tramvaje ForCity Smart Bonn pro SWB jsou moderní obousměrné tříčlánkové a 100%...
4. března 2026  6:47

Většina Čechů zná tramvaje Škoda především z pražských ulic nebo z dalších krajských měst. Jen...

Záhadné schody v Kunratickém lese mají vysvětlení. Sloužily při šlechtických honech

Zaniklé schody v Krčáku
3. března 2026

V srdci Kunratického lesa chátrají podivuhodné schody, které vedou „odnikud nikam“. Před bezmála...

Pražské ulice jsou zajímavý retroautosalon. Havlův Golf, sovětská Lada, německé Scorpio a další

Fantomasovský Citroën jsem náhodou objevil v jedné z podzemních garáží.
8. března 2026

Když pojmete procházku po městě jako výlet za automobilovými veterány, určitě neprohloupíte....

Pradávní tvorové na Smíchově „přežijí“. Zanikne ovšem slavná nádražní hospoda a zmizí bariéry

Smíchovské nádraží prochází velkou proměnou.
10. března 2026  5:59

Jižní část Smíchova prochází výraznou proměnou. Vedle developerského projektu tu roste také...

Miss Czech Republic 2026 představila top 10 finalistek. Kdo jsou krásky, které bojují o korunku?

Miss Czech Republic 2026: BIKINI CHALLENGE WINNERS
9. března 2026  13:11

Ředitelka soutěže Miss Czech Republic Taťána Makarenko představila desítku finalistek pro rok 2026....

Při výcviku v Doupově zemřel voják, podle policie může jít o sebevraždu

Strakoničtí vojáci během cvičení získali řadu cenných poznatků, které využijí...
10. března 2026  19:12,  aktualizováno  19:12

V Doupovských horách zemřel v pondělí jeden z příslušníků žatecké posádky. Případem se zabývá...

Hledání obřích vajec, chození s Jidášem či foukání skla. Poradíme vám, co letos dělat na Velikonoce

Velikonoční program chystají také ve skanzenu v Kouřimi.
10. března 2026

Velikonoční prodloužený víkend se blíží a spolu s ním také spousta tvořivých akcí. Přinášíme vám...

Na Letné hořelo plynové potrubí, zničené jsou fasády i byty. Viníkem zřejmě stavbaři

Požár plynu v pražských Holešovicích. (10. března 2026)
10. března 2026  15:02,  aktualizováno  18:34

Čtyři hodiny trval dnes požár plynového potrubí v obydlené ulici v Praze 7 na Letné poblíž budovy...

Rekonstrukce podchodu v H. Králové začne 16. března jeho uzavřením na tři týdny

ilustrační snímek
10. března 2026  16:47,  aktualizováno  16:47

Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. v Hradci Králové začne 16. března. Stavbaři ji zahájí...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  • Počet článků 35
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 3006x
Obyčejný člověk s obyčejnými problémy.
Jen pro pořádek, nejsem poslanec a nemám s panem poslancem stejného jména nic společného.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.