Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

.pěkné fotečky máte- občas pověsím ven kousek špeku nebo lojovou kouli a nějaké to sypáníR^

0 0
možnosti
Foto

R^Mirko, my v Polabi mame krmitko plne sykorek a vrabcaku, i ten kos se objevil. A loni jsme meli taky kosici, ktera si ho obsadila sama pro sebe.

Vase fotky jsou krasne:-)

1 0
možnosti
Foto

U nás ve Zlíně bylo loni plno kosů, sýkorek, i vrabců - a budka byla neustále okupována dvěma hrdličkami. Letos je to slabší. Bude to asi tím, že kolem domu - a v celém bloku od léta do konce podzimu "řádily" stavební stroje, bagry apod., (přetahování různého potrubí) a je tam nastálo přistavená velká maringotka s řemeslníky . (Teplo Zlín). Možná se to těm ptáčkům nelíbilo, a proto změnili své působiště. (Doufám, že jen na čas, ty práce na novém topení jsou konečně hotové). Díky, Jeníku, za informaci jako to vypadá u vás v Polabí... :-)R^

0 0
možnosti
AJŘ

My máme kočkotelevizi. Budka za oknem, na kterém bydlí 3 kočky. A plno sýkorek, že nestačím sypat.

1 0
možnosti
Foto

Tomu nějak nerozumím - kočky se sýkorkami? :-/

0 0
možnosti
DP

Měli jsme před domem švestku, na ní krmítko. Švestka uhnila, tak jsme ji porazili. Na klepadlo na koberce jsem pověsila takovou tu láhev s násypkou a koupila 2 kila slunečnice do zásoby. Vedle pověsila kůži z bůčku, a ty potvory tam nejdou. Jestli jim chybí ta švestka...

1 0
možnosti
Foto

Paní Dano, u těch ptáků je to někdy i na zvyku. Chvíli to trvá, než si zvyknou na něco jiného, na jiné prostředí. Jsou opatrní, změny je lekají... Díky za nakouknutí. ;-)

0 0
možnosti
JM

J45o13s13e37f 83M96i98k20e18l

28. 1. 2019 22:06

Dlask - a křivý zobák? 8-o

1 0
možnosti
JS

Máme na pozemku na časté návštěvě sojky :) hodně ukecané potvůrky to jsou.

0 0
možnosti
Foto

Pardon... Dlask hrubozobý - tedy nikoli křivý zobák, ale hrubý zobák. Omlouvám se vám, i tomu dlaskovi. Díky za poznámku. ;-)R^

0 0
možnosti
PH

Copak krmítka, bydlet nemaj kde. Ve městech je nájem tak strašlivej, že to ani pták neutáhne.

0 0
možnosti
Foto

Nejhorší je to prý v Praze, Pavle. No jo, v Praze, tam je blaze.... ;-)Rv

0 0
možnosti
Foto

Zpěvných ptáků opravdu ubývá, za to vidím na sídlišti čím dál tím více strak, ty zrovna nemají libozvučný "hlas".

R^:-):-)

0 0
možnosti
Foto

U nás straky nevidím, ale když jsme byli před lety v NL, tam se to černobílými strakami jen hemžilo. A dokud byly před našimi okny staré jabloně, ťukali do nich zobáky strakapůdi, ale po jejich vykácení žádný strakatý pták tu nelétá. Díky, Pavlo, za Vaši reakci na můj článek. ;-)

0 0
možnosti
Foto

Krmítko nemáme, ale vrabčáky a straky normálně na sídlišti vídám.:-)

0 0
možnosti
FD

My máme před sklepem betonový el. sloup.A to je pravý panelák.Snad stovka jich tam žije.V létě neskutečný řev.Ale mají komandanta a ten večer zavelí a v mžiku je večer ticho a všichni jdou spát.

0 0
možnosti
  • Počet článků 336
  • Celková karma 21,93
  • Průměrná čtenost 719x
Povoláním výtvarnice - kreslím, fotografuji, píši, zajímám se o vše, někdy i o politiku. Zlobí mě lež, pokrytectví, nespravedlnost, nesoulad ve společnosti - i v mezilidských vztazích. Publikace mých článků a fejetonů v různých časopisech, knížka vzpomínek a příběhů, Vyprávěnky. 

mpantlikova@seznam.cz

Seznam rubrik