Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Milá Mirko, z názorů nechť jsme různých - To je téma naší společné, sjednocující lodi. Já říkám, že nejvyšší hodnotou je člověk - v užším slova smyslu pak dítě. Z logiky věci, kde je dítě, pak asi bude starší člověk . Aby celý život smysl měl - mělo by to fungovat nějak přirozeně, ve funkčním celku.

U staršího člověka se poté objeví ony pojmy - Osamění a samota. Dostat se na dno osamění je pak poznání, toho hrozného ! Samota je i super ! Klid na knihu, záliby, s vědomím, že člověk není osamělý ...

I ten přízemní balkon - nemá chybu ! Připodobňuje Romea a Julii, jakási před-opona forbín - Voskovce s Werichem - balkon, i historické místo našich dějin ! Dá se tam řečnit, vysílat různá historická poselství ! Tedy pak, i prostor Váš ! Prostor zaplnili herci nejmilejší - Členové rodiny, děti ! Představení milé, dobré ! Babka s dědem, nejsou osamělí, pak i život v době trudné - Smysl má ! ... :-)

0 0
možnosti
Foto

Ano, Miroslave. díky za komentář. Napsala sem o tom proto, že nejsme sami, kteří teď v určitém směru strádají. My jsme díkybohu dva, obchody máme blizoučko - a v dnešní době se naše děti a vnuci neustále ptají, jestli něco nepotřebujeme. Zatím máme všechno co j je v domácnosti nutné, hlavně do kuchyně, denně vařím. My dva jsme hodně zaneprázdnění lidé, na nějakou samotu a smutnění nemáme čas. Já stále nestíhám, protože kromě domácnosti mám hodně zájmů a koníčků - a manžel také. A hlavně ráda něco dobrého peču (i pro y děti), fotografuji, kreslím, (slíbila jsem například že nakreslím obrázek pra vnučky - opravuji své fotografie na PC, i, skenuji, mám tam i grafický program na tvorbu letáků a tiskovin, po večerech čtu, , píši blog, atd. Minulý týden jsem přesazovala pelargonie z truhlíků na balkoně do květináčů. A manžel? Stále ještě jako projektant radí podnikatelům kolem NC strojů - a jeho velkou vášní je zahrádka. (Už ji má připravenou na zimu). Hůř na tom jsou starší lidé, vdovy a tak, které jsou sami. Mám dost takových kamarádek, s kterými si voláme. Ale lidé v máme my, důchodci. Díky za Váš komentář - a slibuji, že můj nesouhlas s některými Vašimi názory již nebudu mínusovat. Myslím, že moje názory nejsou až tak odlišné od těch Vašich. Já já jsem již dost prožila, proto jsem k jednání dnešních politiků tolerantnější než Vy. Každá doba má své problémy, nikdy to nebylo úplně růžové, často to ba bylo daleko horší - a přežili jsme to. (A já jsem bývala s dřív hodně velký kverulant, dnes už mě to nebaví). Oni- ti politici to také nemají nemají v dnešní době vůbec lehké. A od toho máme svobodné volby, (co jsme se na ně načekali)- lidé si mohou po čase zvolit někoho jiného. Díky za pochopeni - srdečně Vás zdravím. . R^V

1 0
možnosti
Foto

Pane Faltýne, žádné smutnění, jen jsem napsala, jak to teď vypadá v mnohých rodinách - v čase pandemie, v době různých příkazů a zákazů. Dotýká se to nás všech, i když každého možná jinak. Hlavně aby se všechno zase vrátilo do normálu a netrvalo to příliš dlouho.. (My samotou netrpíme, máme kolem nás ve městě vlastně 5 našich rodin - a jsme s nimi stále ve styku. Pomáhají nám a my jim.. Snad se i Vám vede dobře. Díky za Váš příspěvek. R^:-)

0 0
možnosti
Foto

J84a15n 76P61r29a16ž89á56k

18. 10. 2020 19:59

R^Držte se, však to pomine:-)

1 0
možnosti
Foto

Také se držte, určitě se zase všechno v radost obrátí. A díky, Jene. R^

1 0
možnosti
Foto

VJe ale od nich fajn, že vás přišli potěšit - protože pocit osamocenosti je hrozný. No a krom toho: asi Vás opravdu mají rádi.

(Trochu to zlehčuji, aby těch emocí nebylo až do slz.)

1 0
možnosti
  • Počet článků 336
  • Celková karma 22,31
  • Průměrná čtenost 720x
Povoláním výtvarnice - kreslím, fotografuji, píši, zajímám se o vše, někdy i o politiku. Zlobí mě lež, pokrytectví, nespravedlnost, nesoulad ve společnosti - i v mezilidských vztazích. Publikace mých článků a fejetonů v různých časopisech, knížka vzpomínek a příběhů, Vyprávěnky. 

mpantlikova@seznam.cz

Seznam rubrik