Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Svět si zadělal na obrovský problém bezskrupulózní honbou za nejnižšími výrobními náklady a tak dosud paběrkující Čínu kopiemi západních produktů ekonomicky vystřelil na špičku přenesením výroby a zvýhodněným přístupem ke špičkovým poznatkům a produktům. Navíc ze sebe učinil závislého na čínské výrobě, neboť šampaňské, parmská šunka či irská whiska to jak jistě uznáte nezachrání.

Čína se stala globálním věřitelem a strážcem kohoutků, což bezostyšně zneužívá ke svému prospěchu. A to má být výchozí základna pro systémovou spolupráci?

V žádném případě. Otázkou však je, jestli vlak už nezmizel v dálce.

3 0
možnosti
SB

Čína se stala globálním věřitelem a strážcem kohoutků, což bezostyšně zneužívá ke svému prospěchu.

.............................

A to vás překvapuje?

Mne tedy vůbec ne. Jestliže se za deset let teoreticky stane globálním věřitelem, dílnou světa a strážcem kohoutků třeba Barbados nebo Tahiti, což je zcela nereálné, ale píši slovo "jestliže", tak se budou nadřazeně chovat právě tyhle státy.

To, co dělá Čína, je sice nepěkné, ale naprosto odpovídající logice lidského uvažování.

Evropa a USA zcela zbytečně nasazovaly psí hlavy politikům, kteří upozorňovali na skutečnost, že idealistické pravdy a lásky nikam nepovedou, tím spíše, že to ani pravdy a lásky nejsou a že se těmi slovy pouze ohánějí.

0 0
možnosti
  • Počet článků 49
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 993x
Politolog, specialista na mezinárodní politiku a Evropskou unii.

Studoval jsem na Institutu politických studií v Paříži a působil jsem mimo jiné jako výzkumník v Institutu pro evropskou politiku EUROPEUM či poradce europoslankyň Jany Hybáškové a Michaely Šojdrové. Zabývám se historií a mezinárodní politikou, evropskou integrací, současnou Čínou a Tchaj-wanem.


 

Seznam rubrik