Církev uctí památku zavražděného kněze a ... média mlčí
Média dále propírají církev – opět rozebírají církevní restituce. Kupříkladu Česká televize dnes vysílala reportáž o tom, jak se vyvíjí stahování žalob slíbené počátkem července na Velehradě. Vyznění oné reportáže? Ta zlá církev neumožní ani opravu školy, protože kraj nechce investovat do něčeho, o čem neví, zda mu zůstane. V pořádku, o problémech spojených s otázkou Zákona o majetkovém narovnání s církvemi je potřeba veřejnost informovat. Co mě však zaráží je fakt, že, krom webových stránek patřících církevním subjektům a TV Noe nikdo o výzvě k vyzvánění zvonů dosud neinformoval. Nebo jsem aspoň tuto informaci nikde nezaznamenal.
Předsednictvo ČBK ústy svých nejvyšších představitelů – arcibiskupů Dominika Duky a Jana Graubnera vyzývá všechny kněze české i moravské církevní provincie k uctění památky jejich zavražděného spolubratra v kněžské službě vyzváněním zvonů dne 2.srpna 2016, tedy v den pohřbu, v 15 hodin. Jak uvádějí ve své výzvě: „Hlas zvonů a modlitba je výrazem lítosti nad krutým činem, ale také apelem k míru a připomínkou umučení našeho Pána, v jehož náruči tento mučedník spočinul. Otec Hamel zasvětil svůj život službě Bohu a zahynul při výkonu svého povolání.“
Média mlčela k většině útoků na symboly kořenů naší civilizace a mlčí i nyní. Zcela symbolicky, stejně jako symbolicky nebude mlčet česká a moravská církevní provincie.
A tak si dovoluji všechny poprosit – uslyšíte-li zítra ve tři hodiny odpoledne hlas zvonů, prosím, zastavte se na chvilku, zaposlouchejte se do jejich volání. Ty zvony budou znít nejen k poctě otce Jacquesa, ale současně jako modlitba. Zastavte se a pomodlete se s námi. Ať už tou modlitbou nejznámnější, modlitbou Páně (Otče náš), nebo i svými slovy.
Nemám jasnějších a srozumitelnějších slov, než ta, kterými byla zakončena výzva předsednictva ČBK:
„Buďme si vědomi, že je třeba chránit a bránit naši civilizaci, postavenou na židokřesťanských základech.
Prosme proto o dar rozumu, rady a další dary Ducha Svatého pro nás i všechny státní představitele, abychom společně dokázali účinně těmto útokům čelit.“
My se tedy pomodleme a vy, média, pokud to dokážete, tak se zastyďte!
Zdroj:
Jirka Oulický
Projev občana číslo 10.566.155
Občan číslo 1 již svůj projev pronesl, ale na něco v něm trochu pozapomněl. Jako občan číslo 10.566.155 jsem se rozhodl to trochu napravit.
Jirka Oulický
Církev hřešící
Počátkem tohoto týdne proběhla médii zpráva o případu kněze Ostravsko-opavské diecéze. Někdy byla tato kauza anoncována bombastickými titulky, že kněz byl chycen do pedofilní sítě, ale zpravidla články byly věcné.
Jirka Oulický
Ano, bude nejhůř
Jak by mohlo vypadat zpravodajství v nové soukromé televizi ANOva v roce 2022 půl roku po dalších volbách.
Jirka Oulický
Je suis Jacques Hamel
Zaútočit na neozbrojeného je znakem zbabělosti, zaútočit na starého člověka je znakem zvrácenosti a zaútočit na kněze je znakem vlastní odpornosti.
Jirka Oulický
Kde je mlíkař?
Tahle klasická otázka ze známého, dříve trezorového, filmu „Skřivánci na niti“ mě napadla při dnešním sledování dění na sociální síti Facebook.
| Další články autora |
Neposlušné ryby a komické úlovky: tyto rybářské fotografie vás pobaví
Rybařina není jen o perfektních úlovcích a klidu u vody. Často dochází i na vtipné momenty, když se...
V metru bude kontrola mobilů. Policie prověří jak funkčnost, tak i jejich obsah
Ještě než cestující projdou turnikety v metru, může policie kontrolovat, zda je jejich mobil...
Proč jsou ve výtazích naleštěná zrcadla? 3. důvod vás možná překvapí
Zrcadla ve výtazích nejsou jen designovým prvkem. Pomáhají cestujícím cítit se bezpečně, zkracují...
Snowboarding na ZOH 2026: Známe program! Kdy jedou Adamczyková a Ledecká?
Očekávání jsou vysoká! Eva Adamczyková a hlavně Ester Ledecká patří na ZOH 2026 k velkým favoritkám...
Kolik stojí olympijská kolekce pro ZOH 2026? Nejlevnější kousek vyjde už na stovku
Pletené svetry, zimní bundy, mikiny, rukavice, batohy, ale i přehršel doplňků. Nabídka kolekce...
Hokej, super-G i rychlobruslení. 6. den ZOH přinese Čechům nabitý program. Kdy zapnout TV?
Dnešní olympijský program je hodně výživný. Šestý den her totiž nabídne hned několik českých taháků...
Program ZOH 2026: Kdy fandit Čechům na olympiádě
Zimní olympijské hry 2026 jsou tu. Největší sportovní svátek roku potrvá až do 22. února. Přinášíme...
Kdy startují Češi na ZOH 2026: Máme přehledný harmonogram Her v Miláně a Cortině
Největší sportovní svátek roku je v plném proudu. Olympijské hry v Miláně a Cortině přináší desítky...
Opravy muzea v Děčíně se o pár měsíců protáhnou
O více než pět měsíců se by se měla protáhnout oprava děčínského oblastního muzea. Původně se...

Prémiová kojenecká výživa Kendamil: když důvěra začíná u složení
Důvěra se u kojenecké výživy rodí z drobných rozhodnutí – a často začíná u složení. A právě proto Kendamil staví své receptury na plnotučném...



















