Pavlina OToole
...
Čas Robinsonů
A Time to Cast Off
...
geovisite
- Počet článků 64
- Celková karma 0
- Průměrná čtenost 5740x
Seznam rubrik
Oblíbené blogy
- Jitka Gotterová
- Klára Mandausová
- George Novotny
- Libuše Čiháková
- Rudolf Havlík
- Lenka Leon
- Jana Krčová
- Iva Pekárková
- Miroslav Václavek
- Patrik Banga
- Tereza Boehmová
- Nikola Musilová
- Zuzana Hejná
- Phuong Thuy Do Thi
- Zdeněk Schwarz
- Ivan Suchel
- Lenka Veverková
Oblíbené knihy
Pavlina OToole
My Favorite Quotes
Nekolik zajimavych citatu, ktere bych nerada "ztratila" a o ktere bych se rada podelila s prateli... Citaty budu postupne pridavat....
Pavlina OToole
O záhadných neúředních hodinách
Také vás někdy napadá, co asi dělá úředník v takzvaných neúředních hodinách? Kdysi dávno jsem brala úřední a neúřední dny jako nevyhnutelné zlo, a ač mně připadaly zvláštní, nikdy jsem se nepídila po tom, proč jsou naše úřady přístupné veřejnosti jen některé dny či hodiny v týdnu. S příchodem demokracie jsem očekávala změnu - a nenastala. Mávla jsem jen rukou - já, občan, se přizpůsobím.
Pavlina OToole
O rasismu a předsudcích trochu jinak - 2. část
V minulém příspěvku jsem psala o svých přátelích a známých, kteří jsou lidé všech ras, původu, kultur i náboženství, a dočkala jsem se některých zajímavých reakcí od diskutujících. Nejvíce mé asi pobavilo tvrzení lidí, že jsem naivní, levicově zaměřená(!), a jak se obohacuji od jiných kultur pouze novými recepty. Dovolte mi proto, abych touto druhou částí reagovala.
Pavlina OToole
O rasismu a předsudcích trochu jinak
Jak všichni víme, USA jsou skutečně multi-kulti země, složená z přistěhovalců z celého světa. Vzhledem k tomu, že mnohý imigrant, aby se zde uchytil, musel vynaložit zvýšené úsilí i pracovitost, tento druh imigrace se ukázal pro celou společnost velice prospěšný.
Pavlina OToole
Tajná schůzka u krále George
Za devaterými horami, devaterými řekami a jedním oceánem bylo, kdysi dávno, veliké království Amerikánie. Vládl zde král George, panovník zprvu velmi oblíbený, ale v době našeho příběhu byl jíž v nemilosti nejen u mnoha jiných panovníků, ale ani u svých poddaných se netěšil velké přízni . Blížil se čas zvolení nového krále, a tak si náš George k sobě povolal své tři potomky: Johna, Hilary a Baracka....
Pavlina OToole
Učitelku angličtiny? Jedině Tammy....
V našem novém domově v Kansas City jsme nebyli ještě ani jeden celý den, když znenadání zazvonil zvonek. Když jsem otevřela dveře a poprvé tu mladou ženu uviděla, vůbec mě nenapadlo, jak důležitou osobou v mém životě se stane. To letní horké odpoledne jsem obdržela nejen vynikající jablečný koláč, ale i dar opravdové přítelkyně.
Pavlina OToole
Jak je to vlastně s těmi Amíky?
Proti-americká nálada je v Čechách populární a u některých jedinců hluboce zakořeněná. Jelikož žiji již mnoho let v USA, zajímá mě, proč tomu tak je. Po přečtení různých článků a hlavně diskuzí docházím nutně k závěru, že hlavní zdroje nevraživosti jsou tři: bývalá (i současná) propaganda komunistů spolu s evropskou levicí, několik jedinců, kteří pobývali či pobývají dočasně v USA, a v neposlední řadě samotní Američané.
Pavlina OToole
Čekání na kolibříky
Víkendové ráno mi začíná okolo sedmé hodiny, kdy mě probudí vůně kávy, která se začne linout z kuchyně v přízemí až do mé ložnice. Tím nastává první fáze probouzení, druhá se děje na verandě s výhledem na zahradu a les, u kterého zahrada končí. Miluji tuto ranní dobu, která patří pouze mně až do té doby, než se ve dveřích na verandu objeví první rozcuchaná hlava a rozespalým hláskem vyžaduje snídani.
Pavlina OToole
Kdyz stat chce polickovat rodice...
Schvaleni zakazu fyzickych trestu doma i ve skole Vladnim vyborem pro prava deti me zaujal z nekolika duvodu. Ve stejne dobe jako v Cechach se se schvalenim podobneho zakona zabyvaji jak zakonodarci, tak i rodice v Kalifornii. A co se schvali v evropskych zemich a v Kalifornii, drive ci pozdeji nam dorazi i sem, do Stredozapadu USA. Kalifornsky navrh zakona mam jiz pilne prostudovany, a tak jsem nakoukla, co se pripravuje pro Cechy...
Pavlina OToole
Kdo by mel rozhodovat o potratu
Pri cteni clanku a diskuzi tocicich se okolo interrupce mne napadlo nekolik zajimavych reseni, ktera by mohla pomoci rozsoudit spor o tom, kdo ma jake pravo. Souhlasim, ze zaverecne rozhodnuti by mela v kazdem pripade ucinit zena, ale podle meho nazoru by mela splnit jednu ze dvou podminek:
Pavlina OToole
Socialismus i kapitalismus v USA prosperuje v kostele
Na prvni pohled to vypada jako nesmysl - jak by mohl v USA prosperovat socialismus, a jeste navic v kostele? Priznam se, ze "prosperuje" je v teto souvislosti mozna trosku silne slovo, ale posoudit muzete sami. Je ovsem nutno dodat, ze zde nejde o kazdy kostel ci o kazdou viru, ale o velmi specificky druh nabozenstvi - nedominantni krestanstvi.
Pavlina OToole
Yard sale aneb bazar po americku...
Kazdy rok se tesim na jaro - na slunicko, teplo, rozkvetlou prirodu, jarni vune ve vzduchu, navrat zpevavych ptaku z teplych krajin, krik a smich deti v zahradach. Ale musim se priznat, ze se tesim i na ukaz, se kterym jsem se v Evrope nesetkala, a jehoz cas nastava v prvnich jarnich dnech - yard nebo take garage sale...
Pavlina OToole
American a Cech jsou oba “vorisci”...
Muj vorisek se jmenoval Misa a byl mi po mnoho let vernym kamaradem pri vsech dobrodruzstvich, ktera jsem u babicky o vikendech a prazdninach prozivala. Misa pro mne byl a je vzorem tech vlastnosti, kterych si vazime u cloveka: verny, pratelsky, ucenlivy, statecny, se smyslem pro psinu a nekonecne dobrym srdcem...
Pavlina OToole
Pozdrav ze srdce USA do srdce Evropy
timto zasilam vsem sikovnym autorum i ctenarum a diskuterum, kteri jsou skutecnym korenim kazdeho blogu. Rada bych zalozila diskuzi o tom, jak je nebo naopak neni srovnatelny zivot Cechu a Americanu, zijicich primo v srdci v USA.
předchozí | 1 2 3 | další |