Provokace Novotného juniora

On poskytnul Rusům přesně to, co oni potřebují, totiž důkaz, že je tady jejich hrdinům ubližováno, a naopak, že fašisté jsou zde vyznamenáváni. Přitom to není pravda, protože náš pan prezident vyznamenává spíše bolševiky.

Jak tak slyším kolem sebe, celá akce vzbudila velmi rozporuplné reakce, od obdivu až po zatracení. Přiznám se rovnou, že pro mě je správně varianta B.

Především je třeba si říci o koho jde. Většina z nás asi viděla dokument, ve kterém on sám barvitě popisuje, jak se u nás dělá bulvár s „celebritami“. Vyšly z toho očekávaně hnusně nejen ty hvězdičky, ale i on - cizopasník, který na nich parazitoval. Pro mě je to velmi odporný typ člověka.

Dále je třeba si položit otázku, proč se tento typ pustil do takové provokace. Nevěřím, že je za tím nějaký promyšlený a informovaný historicko-politický postoj. Je to zase jen bulvární snaha zaujmout. Dostat se v prime time na obrazovku. A to se mu povedlo!

A nakonec to nejhorší. On poskytnul Rusům přesně to, co oni potřebují, totiž důkaz, že je tady jejich hrdinům ubližováno, a naopak, že fašisté jsou zde vyznamenáváni. 

Přitom to není tak úplně pravda, protože náš pan prezident vyznamenává spíše bolševiky a přisluhovače Moskvy, ale to ruským propagandistům nevadí. Teď mají důkaz, který se jim bude hodit. S tímto v ruce mohou pokračovat v masáži vlastního obyvatelstva a dostali to na stříbrném podnosu. Vidí prapodivného člověka, obdivovatele jejich nepřátel, a to vše jim střihači dají do patřičné spojitosti s akcemi kolem maršála Konvice a už je tady důvod zakročit!

Měli by být panu Novotnému opravdu moc vděční, že jim pomáhá a nemusejí ani nic složitě prefabrikovat v počítačích, aby mohli vrtět psem.

Abyste mi špatně nerozuměli, nehoruji proto, abychom jim lezli do zadku, jen bychom jim neměli zbytečně v jejich snaze dekonstruovat demokracii a svobodu v naší zemi příliš pomáhat. Připomnělo mi to ty naprosto zbytečné karikatury proroka Mohameda v Dánsku a další provokace, které přinesly jen nenávist, krev a slzy.

 

Autor: Ondřej Šebesta | pondělí 16.12.2019 7:00 | karma článku: 16,62 | přečteno: 403x

Nominujte autora do ankety Bloger roku

Další články autora

Ondřej Šebesta

Volební rok 2025

Na hlasy našich nespokojených voličů s výsledky naší čtyř až pěti koaliční vlády se těší rudí i hnědí, a hlavně populisté bez programu, kteří jen uplácejí voliče penězi našich dětí a vnoučat.

12.5.2025 v 7:00 | Karma: 6,41 | Přečteno: 160x | Diskuse | Politika

Ondřej Šebesta

Luke Harding: Tajná dohoda Jak Rusko pomohlo Trumpovi získat Bílý dům

Autor této knihy na 344 stránkách předkládá indicie, které podle mého názoru tvoří onen provázaný a logický celek důkazů, že Kreml opravdu různými formami pomáhal Donaldu Trumpovi při jeho první prezidentské volbě.

5.5.2025 v 7:00 | Karma: 6,01 | Přečteno: 159x | Diskuse | Politika

Ondřej Šebesta

Morální kompas

Dobrovolně jsme se svázali zákony, abychom se osvobodili, očekáváme, že můžeme na zelenou bezpečně projet křižovatkou, neboť ti, již mají červenou, stojí. Že můžeme jí do lesa na houby a nevyskočí na nás nějaký Rumcajs.

28.4.2025 v 7:00 | Karma: 12,42 | Přečteno: 291x | Diskuse | Politika

Ondřej Šebesta

Opoziční smlouva 2.0

Oposmluva není to pojistka pro českou demokracii, je to pojistka pro politiky, kteří nevyhráli volby, že nepřijdou o svou část vlivu, a tudíž nebudou ani odstaveni od státního prsu.

21.4.2025 v 8:00 | Karma: 10,54 | Přečteno: 278x | Diskuse | Politika

Ondřej Šebesta

Je tělesné trestání dětí v ČR legální?

Musíme také počítat s tím, že dítě není úplně schopné rozlišit mezi tím, co je lež a co jen fantazie, takže případná obvinění bude velmi těžké posuzovat.

14.4.2025 v 7:00 | Karma: 13,32 | Přečteno: 230x | Diskuse | Politika

Nejčtenější

Novým papežem se stal americký kardinál Prevost, přijal jméno Lev XIV.

8. května 2025  18:45,  aktualizováno  19:54

Sledujeme online Novým papežem se stal americký kardinál Robert Francis Prevost, oznámil z baziliky sv. Petra...

Zemřel Jiří Bartoška, charizmatický herec a prezident karlovarského festivalu

8. května 2025  13:53

Ve věku 78 let zemřel Jiří Bartoška. Byl dlouholetým prezidentem Mezinárodního filmového festivalu...

Nekontrolovaně k Zemi padající sovětská sonda se zřítila do Indického oceánu

9. května 2025  18:35,  aktualizováno  10.5 13:09

Sovětská sonda Kosmos 482 ze 70. let minulého století se rozpadla v sobotu ráno kolem osmé hodiny...

Rusy rozzuřil hořící Kreml na ponožkách českého zmocněnce. Darebák, zní z Moskvy

9. května 2025  12:08

Řádnou vlnu emocí v Rusku vzbudil český vládní zmocněnec pro rekonstrukci Ukrajiny Tomáš Kopečný....

Soud poslal do vězení starostu Řeporyjí Novotného, porušil podmínku

7. května 2025  14:42,  aktualizováno  21:42

Soud poslal na tři měsíce do vězení starostu pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). Na návrh...

Utekl rok a bruselské odlesňovací nařízení je zpět. České firmy doufají v úlevy

14. května 2025

Premium Přes roční odklad se jako bumerang znovu začíná vracet evropské nařízení o odlesňování. To mělo...

Zatajovala von der Leyenová informace? O vině v kauze „Pfizergate“ rozhodne soud

14. května 2025

Premium Pro šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou to je ošemetný případ. Unijní soud má ve středu...

Objala Stalina, on jí nechal zabít rodiče. Holčičce z fotky nakonec ukradli i jméno

14. května 2025

Seriál Byla to fotka, která měla Josifa Stalina ukázat jako skutečného otce sovětských dětí a vůdce...

Jedno kafe do vozíku, druhé do tašky. V britských obchodech přibývá zlodějů-seniorů

14. května 2025

V britských obchodech přibývají neobvyklí zloději. Podle bezpečnostní firmy Kingdom Services...

Zvolte Porodnici roku 2025 a zahrajte si o zajímavé ceny
Zvolte Porodnici roku 2025 a zahrajte si o zajímavé ceny

Rodila jste v letech 2020 až 2025? Podělte se o své zkušenosti, vložte recenzi na vaši porodnici a ovlivněte tak budoucího vítěze ankety Porodnice...

  • Počet článků 441
  • Celková karma 12,17
  • Průměrná čtenost 654x
Jsem autorem časopiseckých sloupků, tří sbírek anekdot, monografie o herci a spisovateli Pavlu Boškovi, několika dokumentárních filmů z cest do Afriky a USA, spoluautorem knihy rozhovorů s Nestory české advokacie a cestovních deníků z poutí do Santiaga de Compostela. Překládám knihy a dramata z němčiny. Věnuji se aktivně folkové hudbě, jsem autorem asi padesáti písniček, které jsou pravidelně prezentovány v Balbínově poetické hospůdce.

Seznam rubrik

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.