Zelený "agent" Bruselu aneb Babišovi děkuji za Green Deal
Tohle opravdu není nějaký žert, je to skutečnost, prostý fakt - ANO přijalo Green Deal v takové podobě, v jaké ho dnes samo "kritizuje" ve snaze získat si voliče SPD.
Proč ANO schválilo Zelenou dohodu? Myslím si, že pro to mělo tyto důvody:
1. ANO je součástí evropské liberální frakce ALDE, jako například strana Progresivní Slovensko.
2. ANO chce být "všelidové" - získat absolutní moc bez koalice s další stranou, a proto potřebuje co nejvíce voličů z různých naprosto protichůdných politických pólů.
Liberálům mohou říct - "My zařídili Green Deal",
Konzervativcům a SPĎákům zase - "My vždycky kritizovali Green Deal.",
3. Vlastní obchodní zájmy šéfa ANO, např. výroba syntetických paliv. Nebylo by to poprvé, kdy se chytil zelené příležitosti (biopaliva, AdBlue).
4. Sám šéf ANO vlastní elektromobil, kterým se i chlubí - takže tu budou i vlastní ideje šéfa strany.
Zelená dohoda je tu pro nás
Je jedno zda jste liberál, konzervativec, anarchista, zastánce socialismu nebo student či senior - je to v zájmu všech. Každý člověk musí dýchat, pít vodu, všichni ocení zdravé životní prostředí. Zelená dohoda není dogma, které by nešlo hodnotit, kritizovat a měnit.
Auta na fosilní paliva nezmizí ani po roce 2035 - to není cíl dohody. Navíc je řada alternativ, a ne, všechna elektro-auta nepotřebují velkou těžkou baterii. Auto na vodík může být jak elektrické, tak spalovací. Zkouší se i auta na čpavek, což není historická novinka. Stejně jako se strašilo, že nebudou žárovky a vysavače, tak i zde se jedná o pouhé bububu politiků, kteří nemají program, neumí zaujmout ničím jiným, než hledáním nepřítele a vytvářením problémů, kde nejsou.
Ondřej Flégl
Komunisté se infiltrovali do řad konzervativců. Staré zlo, nový marketing.

Komunisté se úspěšně rehabilitují a vrací se v novém kabátě konzervativní revoluce. Nevadí Klausovi, Turkovi a ani hnutí ANO. Takhle vypadá návrat komunistů v praxi.
Ondřej Flégl
Co mají společného brutalismus, AI, zuby a švihadlo?

Co mají společného na první pohled rozdílné věci? No, je to jednoduché, je to 3D tisk. AI můžete využít při modelování, stačí text či obrázek, pak už stačí jen tisknout.
Ondřej Flégl
Tak kde je ta cenzura a totalita, vy chudinky? Aneb jak zloději křičí: „chyťte zloděje!“

Když se jich zeptáte tak nevědí, co říct, ale neustále lidem cpou do hlav, že je tu totalita a cenzura. Ne, není! Není překvapení, že si stěžují jen milovníci autoritářů od Putina až po jeho loutky Orbána a Trumpa.
Ondřej Flégl
Prezident brání, co nás chrání! Klid, bezpečnost a jistoty!

Lidé chtějí klid, jistoty a bezpečí. Ne chaos, válku a bídu. Prezident Pavel to ví. Proto odmítá jmenovat ministra, který chce Česko vojensky oslabit a znovu stavět zdi a železný plot mezi námi a svobodným světem.
Ondřej Flégl
Zakázat politické neziskovky? Začal bych s IVK, SOSP a Alipro. Co myslíte?

Dneska nastavíme zrcadlo těm, kteří by rádi rušili tzv. „politické neziskovky“ - v tmářštině se většinou myslí lidskoprávní organizace za práva žen a menšin, za klima apod., ale terčem jsou i vzdělávací organizace.
Další články autora |
Chlípní rudoarmějci na lovu. Slavný fotograf nafotil tutlanou sexualitu v SSSR
Seriál Jen rok po Stalinově smrti dorazil do Sovětského svazu Henri Cartier-Bresson. Slavný francouzský...
Koruny místo eur. Reebok nabízel oblečení za hubičku, Češi zběsile nakupovali
Za neobvykle nízké ceny nabízel oblečení internetový obchod značky Reebok. V sekci „výprodej“ na...
V Indii se zřítil letoun s 242 lidmi mířící do Británie, dopadl na lékařskou ubytovnu
Letadlo společnosti Air India s 242 lidmi na palubě mířící do Británie se krátce po startu zřítilo...
Na Rakovnicku boural známý podnikatel a miliardář. Řidič druhého auta zemřel
Při tragické nehodě ve středu 4. června u Nového Strašecí na Rakovnicku se těžce zranil jeden z...
Trefili jsme Rusům základnu s letouny, které jim ještě zbyly, hlásí Ukrajinci
Sledujeme online Ukrajinská armáda oznámila, že zasáhla vojenská letiště v ruském Engelsu a Ďagilevu a sklad...
Pád letadla v Indii přežili dle policie dva lidé. Bylo to rychlé, popsal Brit z 11A
Letecké neštěstí v Indii má jednoho přeživšího, uvedla stanice BBC s odvoláním na místní policii....
Protiimigrační demonstranti zapálili rekreační areál, kde se skrývali cizinci
Při protiimigračních nepokojích v Ballymeně a dalších severoirský městech se v posledních dnech...
Je to kruté, do léčebny jsme měli jít všichni tři, říká Patrasová o úmrtí dcery
Dagmar Patrasová přišla počátkem dubna o dceru Annu Julii Slováčkovou. Herečka absolvovala následně...
Puma na útěku odolávala uspávadlům celý den. Konečně se ji podařilo chytit
Policii a veterinářům se podařilo najít a odchytit pumu, která ve středu utekla majiteli u Josefova...
- Počet článků 102
- Celková karma 22,01
- Průměrná čtenost 1334x