Je profesor Piťha prorokem? Myslím, že není.

V rozhovoru pro DVTV nazval kněz Jan Balík profesora Petra Piťhu prorokem. Jeho tvrzení je však nepřesné. Prorok je ten, který je prostředníkem mezi Bohem a člověkem. 

Bůh si jej vybral, aby lidem předával nejen poselství a naučení důležitá k životu, ale i varování, co se stane, nebudeme-li naslouchat Božímu slovu. Z historie známe mnoho proroků, nejznámějšími jsou třeba Mojžíš, Kristus nebo Mohamed a další. Starý zákon je proroků plný. Texty vzniklé z takovéto komunikace proroka s Bohem jsou nazývány jako Bohem inspirované a patří k nim např. všechny Svaté knihy starověku.

Předpokládám, že pan profesor nezískával informace obsažené ve svém průlomovém projevu ve Svatovítské katedrále 28. září 2018 z komunikace s Bohem, pouze si důkladně pročetl Istambulskou dohodu včetně všech jejích dodatků. Svá zjištění pak procedil skze své kritické myšlení, protože pan profesor je i vědec, a pak nás seznámil se svými závěry. Věřím, že se v modlitbách poradil s Bohem, zda a jak má tyto informace přednést českému lidu, a věděl taky, jaké následky jeho projev bude mít. 

Pan profesor Piťha totiž není prorok, ale prognostik. A na rozdíl od jiných známých českých prognostiků se nebojí jít s kůží na trh. Např. první slavný prognostik, který zároveň uspěl i v politice, Václav Klaus už dávno ví o nebezpečích západní levicově liberální demokracie, své závěry však formuluje v úzkém kroužku svých spolupracovníků v Institutu Václava Klause  a následně publikuje v článcích a knihách, které stejně čte jen málokdo. Nedávno vydali na webových stránkách Manifest IVK: Obrana demokracie před liberální demokracií, jenže si toho nikdo moc nevšiml, a kdo by se náhodou chtěl tímto vysoce abstraktním textem prokousat, brzy toho nechá, protože se to fakt špatně čte. Takže akceptace veřejnosti nulová, dočkal se jen zesměšnění novinářů. Nechápu, proč Václav Klaus, jehož vliv na českou veřejnost je stále značný, nemluví o ideologii neomarxismu a levicového liberalismu konkrétněji a více nahlas.

Klausův kolega z prognostického ústavu Miloš Zeman v této věci také mlčí. Budiž mu ke cti, že se na rozdíl od tehdejší liberálně demokratické (tedy neomarxistické) vlády Bohuslava Sobotky pokusil cosi učinit v kauze Michalákových, leč bezvýsledně, a v současnosti se snaží alespoň omezit inkluzivní spoušť, která postihla české školství, obávám se ale, že poněkud pozdě. Proč už dříve nevysvětloval svoje postoje v souvislosti s levicovým liberalismem? 

Pouze Václav Klaus mladší ku vzteku celé ODS vystupuje otevřeně proti levicovému liberalismu v některých otázkách, týkajících se rodiny, profesionální pěstounské péče a inkluzivního vzdělávání. Ale opět nevysvětluje, nedává do kontextu. Lidé tomu nerozumí, a je proto osamělým a často zesměšňovaným běžcem na naší politické scéně...

Na závěr nutno dodat, že Piťhův projev není v katolické církvi ojedinělý. Už papež Jan Pavel II. ve svých projevech a statích upozorňoval, že Evropou prochází nová "ideologie zla", která je ještě zákeřnější než ty předchozí, a papež Benedikt XVI. vyzýval křesťany ke čtení knihy německé socioložky a europoslankyně Gabrielle Kuby Globální sexuální revoluce, kde vysvětluje filosofické podhoubí a kořeny vzniku gender ideologií a jejich nebezpečí. Lidé si to však nevzali příliš k srdci, a tak jsou teď poněkud zaskočeni...Akorát ten nový papež, František, je trošku jiný. Zdá se mi taky dost stříknutý doleva. Měli bychom se před ním mít na pozoru. Ale to už je jiná kapitola.  

Autor: Gabriela Onderková | čtvrtek 25.10.2018 15:43 | karma článku: 29,38 | přečteno: 1042x

Další články autora

Gabriela Onderková

Mám svátek a mám depku. Jsem učitelka

Musím říct, že jsem snad nikdy neprožívala Den učitelů tak jako letos. Už rok jsem v distanční výuce, už rok, až na krátké výjimky, jsem neviděla své žáky a své kolegy, už rok téměř neopouštím vesnici, v níž žiji,

29.3.2021 v 12:09 | Karma: 24,16 | Přečteno: 1141x | Diskuse | Kultura

Gabriela Onderková

Otevřený dopis Pavlu Šporclovi

Vážený pane, Velmi si vážím toho, že jste jako jeden z mála významných a známých umělců oslovil premiéra a vládu této země, abyste se vyjádřil ke stavu naší kultury a hudebního školství.

27.3.2021 v 9:33 | Karma: 31,49 | Přečteno: 2280x | Diskuse | Kultura

Gabriela Onderková

Otevřený dopis Andreji Babišovi

Andreji Babiši, když jsi vybudoval Čapí hnízdo, řekls na kameru, že tento projekt je tak významný, že ti vyhraje volby. Já vím, Andreji, co znamená v okultní symbolice ptačí hnízdo.

14.12.2020 v 20:33 | Karma: 22,01 | Přečteno: 1222x | Diskuse | Politika

Gabriela Onderková

Pohřeb se státními poctami? Bože, pomoz!

Tak nám zemřel Karel Gott. Jeho žena Ivanka SE - dle médií - ROZHODLA, že NECHCE STÁTNÍ POHŘEB, ale JEN POHŘEB SE STÁTNÍMI POCTAMI. Takže i my, kteří s touto nehorázností nesouhlasíme,budeme obtěžováni minutou ticha,

8.10.2019 v 8:27 | Karma: 19,91 | Přečteno: 933x | Diskuse | Politika

Gabriela Onderková

Na existenciální notečkú II

Chtěla jsem ji připsat k notečce jedna, jenže to nejde, nevím proč.. Takže další variace na Ladislava Klímu....

19.12.2018 v 20:17 | Karma: 9,88 | Přečteno: 281x | Diskuse | Poezie a próza

Nejčtenější

Obluda smrdící sírou drtila vše, co jí stálo v cestě. Zemřelo přes 20 tisíc lidí

Záchranáři pomáhají obětem výbuchu sopky Nevado del Ruíz. (14. listopadu 2025)
12. listopadu 2025  9:47

Sopka Nevado del Ruíz, jež leží v Andách asi 130 kilometrů západně od kolumbijské metropole Bogoty,...

Duku na pohřbu uctili prezidenti i herci. Na Hradě zněl zvon Zikmund, proletěla letadla

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se veřejnost, církev i představitelé...
15. listopadu 2025,  aktualizováno 

V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se veřejnost, církev i představitelé státu rozloučili s...

OBRAZEM: Prezidenti, Turek i Kalousek s Babišem. Kdo nechyběl na Dukově pohřbu

Manželé Klausovi a prezident Petr Pavel. (15. listopadu 2025)
15. listopadu 2025  14:42

S kardinálem Dominikem Dukou se v sobotu v katedrále sv. Víta na Pražském hradě rozloučily stovky...

OBRAZEM: Labská bouda slaví půl století, nahlédněte do kuchyně i wellness

Labská bouda v Krkonoších si připomíná padesát let od otevření. (11. listopadu...
13. listopadu 2025  12:46

Labská bouda v nadmořské výšce 1340 metrů severozápadně od Špindlerova Mlýna je i po padesáti...

Má Putin Trumpovy explicitní fotky? Bílým domem zatřásly Epsteinovy e-maily

Archivní snímek Donalda Trumpa s Billem Clintonem ze začátku tisíciletí.
16. listopadu 2025  13:57

Nové e-maily z kauzy okolo zemřelého odsouzeného sexuálního predátora Jeffrey Epsteina obsahují...

Náklaďák se v Jeseníkách střetl s osobním autem, nehoda komplikovala provoz

Provoz na silnici I/44 přes Červenohorské sedlo dnes po poledni zkomplikovala...
17. listopadu 2025  15:05,  aktualizováno  22:21

Provoz na silnici I/44 přes Červenohorské sedlo po poledni zkomplikovala nehoda poblíž Bělé pod...

Ruský útok na tanker přinutil poprvé zemi NATO evakuovat dvě ohrožené vesnice

Letecký pohled na vesnici Plauru v Rumunsku. (12. září 2023)
17. listopadu 2025  16:41,  aktualizováno  22:01

Kvůli nebezpečí „bezprostředního výbuchu“ nařídily rumunské úřady evakuovat dvě vesnice. Ruský dron...

Oslavy 17. listopadu vrcholily koncertem v Praze. Na Národní třídě bylo sto tisíc lidí

Koncert pro budoucnost na Václavském náměstí (17. listopadu 2025)
17. listopadu 2025  19:38,  aktualizováno 

Účastníci Koncertu pro budoucnost ve spodní části pražského Václavského náměstí dnes podpořili ve...

Poslední léto v míru? Německý ministr obrany odhadl, kdy Rusko zaútočí na NATO

Německý ministr obrany Boris Pistorius (14. listopadu 205)
17. listopadu 2025  21:53

Německý ministr obrany Boris Pistorius prohlásil, že Rusko může napadnout NATO už v roce 2028....

  • Počet článků 31
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1607x
Jsem vášnivou zastánkyní svobody jedince a osobní odpovědnosti, nesnáším manipulaci a stádnost jakéhokoli typu, miluji humor a nadhled. Jsem euroskeptik. Věřím v Boha a tradiční hodnoty rodiny, jsem ráda, že mi můj syn může říkat mami a že se necítí jako TO (zatím :-)) Mám ráda pohádku o Šípkové Růžence a vůbec mí nevadí, že ji princ políbil bez jejího vědomí :-)Tento blog jsem si založila, protože občas potřebuji světu sdělit své myšlenky.
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.